Солени палачинки

  • 1 827
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Докато четох рецептите за палачинки се присетих, че никога е съм правила вкъщи солени палачинки. Имам предвид такива като по завезевияна със сос вътре, поръдени с кашкавал и запечени. Дайте някоя идея за плънка, ще съм ви много благодарна Simple Smile

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
  • Задушено пилешко с гъби
  • Шунка, кисела краставичка или морков, сварено яйце, топено сирене
  • Задушени зеленчуци

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз ги пълня с шунка(филе), гъби, топено сирене, отгоре ги поръсвам с кашкавал и запичам във фурната. Сервирам ги със сос от майнеза и кетчуп.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз ги пълня с шунка(филе), гъби, топено сирене, отгоре ги поръсвам с кашкавал и запичам във фурната.

Аз ги правя по същия начин, но понякога замествам шунката с пилешко месце.

# 4
  • Мнения: 2 099
Можеш да пробваш и с шунка (филе) с настърган кашкавал и сирене.

# 5
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Запържвам кайма с лук и слагам във всяка палачинка + кашкавал и кисела краставичка. Навивам и запичам във фурната , като отгоре намазвам с кетчуп

# 6
  • Мнения: 2 784
Правя смес от задушени с малко кимион гъбки, малко пилешко(варено, пушено, печено...) и пълна импровизация(замразени зеленчуци, кис. краставички, чушки и т.н.). Палачинките се пълнят, сгъват се на четириъгълник, потапят се в галета и яйце и се пържат, като първо се пържи от страната на сгъвките, за да се запечатат. Докато са топли се поръсват с малко настърган кашкавал. Не е голяма философия, само пърженето е по-трудоемко, а е вкусно и ефектно, аз го правя най-вече за гости.

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 722
Аз запържвам лук, пиле  и гъби. Завивам ги, поръсвам с кашкавал и запичам.

# 9
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Запържвам кайма с лук и слагам във всяка палачинка + кашкавал и кисела краставичка. Навивам и запичам във фурната , като отгоре намазвам с кетчуп

и аз така, само че накрая настъргвам кашкавал да се запече..ммммм  chef

Общи условия

Активация на акаунт