Кога и как да направя първото подстригване на дългокосо бебе?

  • 4 697
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 980
Както е видно по-долу сме с доста (непокорна) коса. Чудя се кога да я подстрижем, каква "прическа" и при кого? При вас как е?
Слагам фиби, реша настрани, но няма дълготраен ефект. Wink
Една съседка днес ни поздрави с "ей рошло". Отрязах я: "Казва се Габриела", но все пак косата й влиза вече в очите. Дайте идеи!

# 1
  • Мнения: 1 744
Аз започнах да подстригвам Вики на 5м.  Сега я  слагам в коритото да си играе с водата и през това време я подстригвам. Доста съм се усъвършенствала с практиката. newsm10

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Моята госпожица има също толкова буйна коса.Фибите наистина не помагат,а и в топлото много се поти.Честно да ти кажа,аз моята не искам да я подстригвам.Но ти щом си решила,потърси фризьорски салон,където ще се навият да й направят прическа.В нашия град има такива места,сигурна съм,че и във вашия ще откриеш

# 3
  • София
  • Мнения: 725
Ние заведохме Жожко на фризьор като стана на годинка и оттогава - 2 пъти.
За наша радост се държа перфектно! Просто трябва да намериш фризьор/ка навит/а за постригва деца.

УСПЕХ

# 4
  • Мнения: 1 616
Аз също си имам дългокосо бебе, което на всичкото отгоре е момче, та не е удачно да го кача с разни фльонги по главата. Но от зор заман се принудих да му връзвам кукуригу, че косата му влиза в очите. Сега наляво и дясно трябва да обяснявам, че е момче, но здраве да е! Решила съм да го подстрижа след годинката и ще питам моята фризьорка дали ще се навие! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 590
И ние сме от буйнокосите!Постригвам го от 6-7 месечен че не можеше да вижда вече,влизаше му в очите.Първите пъти постригвах само отпред бритона.Мноооого трудно.Види ли ножицата и започва един рев и си върти главата настрани и ме е страх да не го набода.Подстригвам с малка ножичка за хартия с пластмаса чак до края на острието за да не го набода.Постригвала съм го като се храни,във ваната с различни занимавки...последния път беше такъв вой направо се дереше като диво животно викам ще дойдат ком6иите да ни питат какво го правим това дете.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Една съседка днес ни поздрави с "ей рошло". Отрязах я: "Казва се Габриела"

Голяма е сладуранка! Пу-пу, да не са и уроки!  Party Не знам за подстригването, но добре си отряала съседката  Naughty

# 7
  • Мнения: 46 488
И нашите букли ни влизат в очите, но се притеснявам, че ще я орапат и не ми се иска да я постригвам  Confused Слагам фиби, които биват махани не след дълго, но пак е нещо  Laughing

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Рошла, рошла, ама голям сладур е тази малка рошла Grinning
Преди къпане го оставям да сене в коритото, тати го забавлява и аз кръцкам с ножицата, ако те е страх - с машинка. Ние се подстригахме чак на годинка и нещо. До тогава бяхме плешковци Mr. Green

# 9
  • Мнения: 980
Благодаря много за комплиментите!  Embarassed
Ако някой знае къде в Пловдив могат да постригват малки рошли, да драсне. Мойта фризьорка не ще  Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 6 247
Ние вече два пъти сме подтригвали нашия бебок (не че му е дълга косата, а не растеше равномерно). Докато го кърмя баща му го подстрига с бебешката ножичка за нокти (нали е заоблена, да не го набоде, ако любопиткото реши да види какво правим). Хващаш с пръсти кичура коса и режеш над пръста си (не м/у пръста и главичката на детето).

# 11
  • Мнения: 2 952
Рошла ще й  вика .....един прав ляв   box хаха , шегувам се!! Grinning скица , много сладка е !   Ами  то има ли правило или традиция кога да се постригва ?Когато по4не да  пре4и коси4ката ....мисля .... newsm78

4увала съм за разни традиции в някои страни....дори мом4етата  до 3 г. не ги постригват...разни такива ...но   в БГ ...незнам... af  superuu Я  остави детето да става  метълка !  Peace

# 12
  • Мнения: 5 183
Моя Томи се роди с много коса - буйна и гъста. На 7 месеца беше и той голям рошльо, а и в жегите много се потеше. Та тогава го подстригахме за първи път у дома - майка ми.

# 13
  • Мнения: 124
Майка ми подстрига бебко като беше на 3 месеца и половина. Косата му беше много  дълга.
Аз го занимавах с някакви дрънкалки, през това време тя го подстрига по начина, по който описва Ваня - хваща кичура и реже над пръста.

Общи условия

Активация на акаунт