Помощ - Не оби4ам да готвя!

  • 1 443
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Зна4и ситуацията е следната: Аз хи4, ама хи4 не умея да готвя Embarassed, и колкото и да не ми е приятно да си призная (не, - всъщност, признавам си го ), даже не ми е приятно, което прави ситуацията много кофти. Мъжът ми слава богу знае каква си ме е взел, не се оплаква, винаги може да си проготви нещо сам (в пове4ето слу4аи).  Обикновено майка му или мойта майка носят разни манджи... Аз приготвям нещо сигурно веднъж в ... месеца Embarassed .  Преди много се дразнех когато вси4ко носеха ядене в къщи защото си мислех 4е като няма нищо за ядене ще се стимулирам да сготвя, а така ли не те не ми оставят "място за изява". Да де, ама бебо се роди, и сега ве4е хи4 нямам и време, камо ли за желание.  И нещата са си така - те носят, а аз продължавам да не пускам пе4ката Rolling Eyes
Бях купила едни кори за лазаня преди около половин година и в4ера се разтърсих из форума за рецепта и я направих. Да ама я правих 4 4аса Shocked Rolling Eyes. Вярно 4е съм бавна , но все пак след това бях като ударена с мокър парцал... И както се сещате ми се уби желанието за последващ опит, та ако ще да беше и най - вкусната лазаня. Sad
Накратко, Как да си реша проблема????  Гадно ми е, не смятам 4е жената в 21 век трябва да седи в кухнята, ама то мойто е направо срамота... Съвсем ли никога няма да заоби4ам готвенето? Rolling Eyes Преди бяхме само двама, ама това детенце някой ден ще трябва да яде нещо -  Embarassed  При вас как беше? Развихте ли лябовта към кухнята или по принцип се кефите??
!!!!! Напишете лесни и бързи рецепти, с които поне малко да изтрия срама, плийз!!!!

# 1
  • Мнения: 1 290
Рецепти във форума вече има много - и за начинаещи и за майсторани.
Почти всички рецепти са описнаи с големи подробности - включително и каква марака от даден продукт е за препоръчване да се ползва и от къде може да се снабди човек с нея.
Просто когато ти щукне да сготвиш нещо - напиши го в търсачката - в нашия форум май вече има всичко Wink Wink Wink
Ако срещаш конкретни затруднения необяснявани досега - питай! Ще помагаме.

Аз лично съм от жените които обожават да готвят и готвенето ми е нещо като хоби.
Никога никой не ме е карал - просто обичам да готвя от малка и да експериментирам в кухнята.
А най- много обичам доволните погледи на консумиращите творенията ми и одобрителните им кимания с пълна уста.

Ако съвсем не те влече обаче - не виждам защо да се мъчиш ...

# 2
  • Вече на село
  • Мнения: 569
За всеки случай припомням, че любовта на мъжа минава през стомаха  eat- това, ако ти трябва стимул. Иначе напълно съм съгласна с Gvendolin. Но си мисля и друго - а как се справяш с гостите lalalala

# 3
  • Мнения: 529
А защо просто не го приемеш като забавление. Трябва да ти кажа, че аз в кухнята си лекувам нервите определено Wink

# 4
  • Мнения: 46 490
Аз и до сега не мога да си реша този проблем  Sick
За 8 години съм готвила 4 пъти  Confused

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз започнах да готвя като почнаха пюренцата и кашичките на малката. Малко по малко взех да изпробвам това-онова за гости (предимно сладкиши и торти) и така стигнах и до кюфтетата и яхнията. Сега ми е хоби. Опитай с нещата, които обичаш да хапваш.

# 6
  • Мнения: 1 616
Аз хи4, ама хи4 не умея да готвя Embarassed, и колкото и да не ми е приятно да си призная (не, - всъщност, признавам си го ), даже не ми е приятно, което прави ситуацията много кофти.
Grinning Grinning Grinning Милата, аз бях същата история като теб- като се омъжих не само че нищо не можех да готвя, ами и ми беше безкрайно неприятно. Но се престраших и малко по малко започнах да готвя и сега се справям доста добре, макар че не го правя често. Като за начало можеш да опиташ с някоя салата- тук има доста интересни рецепти, за повечето от които не се изискват кой-знае какви усилия и време. Ако имаш микровълнова фурна, можеш да спретнеш нещо от предложенията тук. Спомням си, че пожънах бляскав успех с едни гъби в МВ по рецепта на Лого5ка (дано не греша). Миш-маш също се готви лесно и бързо- темата е на 2 или 3-та страница, погледни я! С бутер тесто също стават доста вкусни нещица, а не се изискват кой-знае какви умения. Изобщо поразрови се из форума или в Библиотеката- харесай си нещо, което е по силите ти, и действай! И да оплескаш нещо- не е фатално, при следващия опит ще успееш! Важното е да опиташ! Аз за себе си установих, че както апетитът идва с яденето, така и удоволствието от готвенето идва с...готвенето!!!!!!!! Wink Желая ти успех и непременно да се похвалиш! Grinning Grinning Grinning

# 7
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
На мен пък винаги ми е било приятно да готвя Wink. Единственото нещо, което мога да те посъветвам е да опиташ да експериментираш в кухнята. За мен това е най-забавната част от готвенето, а най-приятната е -"браво, беше много вкусно" Laughing. Приготви нещо бързо, с желание и когато мъжът ти ти каже това ще разбереш за какво говоря Wink.
Успех

# 8
  • Мнения: 202
Миличка, преди да почнеш да готвиш, не мисли какво ще излезе, ами рискувай! Мисля, че това е твоят проблем. А колко доволен ще бъде съпругът-този момент не е за изпускане. Действай с по-лесни неща! Ще се получи, сигурна съм. Аз започнах да готвя едва на 20 години и никога не спазвам точни мерки. Харесва ми да импровизирам. Пробвай, ще стане! Успех!!! Похвали се за първата ти гозба, която приготвиш.

# 9
  • Мнения: 202
Пропуснах да ти кажа, че и при мен нещата не се получаваха от първия път. Още ме бъзика мъжлето за първата ми баклава, в чиито сироп не сложих лимонтозу, та след това трябваше с чук и далта да се разбиваме, но това са и хубавите и весели моменти. А колко съм хвърлила, без никой да види в кофата!!! Но това не е повод да не се пробва! Трябва от всичко да се опита в този живот! Не изпускай момента!!! newsm10

# 10
  • Мнения: 272
Аз също съм ужасна готвачка. Ако следвам определена рецепта и спазвам всякакви грамажи, най-вероятно е да изгоря манджата. Ако не я изгоря, ще я сервирам сурова. Ей такива работи. Нямам усет за готвене, нямам талант. А мисля, че тези две неща са задължителни за един готвач. Примирила съм се със себе си, мъжът ми също е толерантен и ако нещо не става за ядене, си приготвя нещо друго набързо. Или кара на сандвичи. Имам и разни проблясъци, но рядко. Последните пълнени чушки, които сготвих приличаха на нещо, все пак.
Ами това е. Единствено на спагетите съм майстор.
И от форума съм пробвала разни рецепти, уж лесни, ама тц!
Притежавам невероятния талант да готвя гадно  Mr. Green Hug  chef

# 11
  • Мнения: 382
Никол,сега стана ясно защо кухнята ти е съвършена! Simple SmileА аз два дена да си призная Thinking ти завиждах за безупречната обстановка и изключителна чистота .И кажи на мъжа си,че не си Моника,защото тя освен че обичаше да чисти,не спираше и да готви.

# 12
  • Мнения: 3 861
Обичам да готвя и мисля, че се справям добре...От дете се въртя в кухнята около майка ми и баба ми и така някак си ме влече тази работа. Това обаче не означава, че не съм се дънила Naughty
Както по горе са ти казали, апетитът идва с яденето, а желанието да готвиш с броя на успешните и вкусни манжди иии... одобрението на околните Blush.
Опитвай, споделяй с нас, а ние също ще стимулираме проявите ти;-)

# 13
  • Мнения: 46 490
Никол,сега стана ясно защо кухнята ти е съвършена! Simple SmileА аз два дена да си призная Thinking ти завиждах за безупречната обстановка и изключителна чистота .И кажи на мъжа си,че не си Моника,защото тя освен че обичаше да чисти,не спираше и да готви.

Ами нещата не стоят точно така  Laughing защото готви мъжа ми и след него настъпва погром  Joy отваря ми се тройна работа, но не ми пречи, дай ми да лъскам  1dishes
Въпреки, че напоследък взе да побрибира след себе си  Blush

# 14
  • Мнения: 391
Зна4и ситуацията е следната: Аз хи4, ама хи4 не умея да готвя Embarassed, и колкото и да не ми е приятно да си призная (не, - всъщност, признавам си го ), даже не ми е приятно, което прави ситуацията много кофти. Мъжът ми слава богу знае каква си ме е взел, не се оплаква, винаги може да си проготви нещо сам (в пове4ето слу4аи).  Обикновено майка му или мойта майка носят разни манджи... Аз приготвям нещо сигурно веднъж в ... месеца Embarassed .  Преди много се дразнех когато вси4ко носеха ядене в къщи защото си мислех 4е като няма нищо за ядене ще се стимулирам да сготвя, а така ли не те не ми оставят "място за изява". Да де, ама бебо се роди, и сега ве4е хи4 нямам и време, камо ли за желание.  И нещата са си така - те носят, а аз продължавам да не пускам пе4ката Rolling Eyes
Бях купила едни кори за лазаня преди около половин година и в4ера се разтърсих из форума за рецепта и я направих. Да ама я правих 4 4аса Shocked Rolling Eyes. Вярно 4е съм бавна , но все пак след това бях като ударена с мокър парцал... И както се сещате ми се уби желанието за последващ опит, та ако ще да беше и най - вкусната лазаня. Sad
Накратко, Как да си реша проблема????  Гадно ми е, не смятам 4е жената в 21 век трябва да седи в кухнята, ама то мойто е направо срамота... Съвсем ли никога няма да заоби4ам готвенето? Rolling Eyes Преди бяхме само двама, ама това детенце някой ден ще трябва да яде нещо -  Embarassed  При вас как беше? Развихте ли лябовта към кухнята или по принцип се кефите??
!!!!! Напишете лесни и бързи рецепти, с които поне малко да изтрия срама, плийз!!!!


Нека и аз да допълня, че готвенето може да бъде удоволствие, ако не подходиш към него като към задължение. Тогава дори по-трудните рецепти, изизскващи повече време и умения, стават лесни!
Има едно списание  Flutter, чиято цел е точно да покаже, че престоят в кухнята е голям кеф. Пробвай с него.

Общи условия

Активация на акаунт