Будите ли бебоците за къпане?

  • 4 180
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 107
Здравейте, мами,
Имаме малък проблем... Последното ядене на Филип е към 10 часа. Проблемът е, че след като преди това яде към 5-6 часа, към 8 заспива блажено и ако го оставим да спи ще се събуди посред нощ да цоца, но пропускаме къпането.
Затова го будим за банята, макар че той си е направо заспал в коритото...
Много ми се ще да не го будим, но не знам как да стане това  newsm78 6 ми се струва много рано за баня, 8 пък е много рано за последно хранене, просто се чудя какво да измисля... Иначе не реве като го будим, то той не знае на кой свят се намира тогава...
Може ли някой да ме посъветва какво да правим???

# 1
  • Мнения: 5 299
Къпи го през деня Laughing Ние имаме същият проблем, не я будя в никакъв случай.

# 2
  • Мнения: 698
Къпи го преди предпоследното хранене. Не те съветвам да го будиш - представи си що за гадост е някой да те изкара от блажен сън, за да те хвърли във водата... бррр... Никога не съм будела Бобчето за къпане.  Laughing

# 3
  • Мнения: 449
Имахме същия проблем в началото. Накрая ми писна да не знам кога ще го къпя и реших да отстоявам на режим. И така след две седмици къпане точно в 21.30 така свикна, че сега дори и да умира за сън не заспива преди да го изкъпем. Но за целта ще трябва известно време да го будиш. При нас варианта през деня не проработи-само режима. Успех Hug

# 4
  • Мнения: 35 949
къпя денем, вече е лудница и след като пропуснах 2-3 пъти /т.е. не я будя, защото ми е жал/ предпочитам сутрин след ставане или преди обедния сън на каката

# 5
  • Мнения: 3 818
Аз до такава степен съм приела, че сънят на детето е свещен, че не я будя за нищо на света Wink
Намери някое време, когато ще ти е удобнои на теб и на бебока да го изкъпеш. Никой не е казал, че трябва да е в 20.30ч. примерно, и в 18ч. пак си е добре. Ние пък я къпем по-късно, към 22.30ч.- и за нас и за нея е добре. Ако случайно заспи и не се събуди тогава, къпем на другата сутрин, не е фатално поне за мен. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 46 484
..При нас варианта през деня не проработи-само режима. Успех Hug

Не дава да го къпеш през деня ли  newsm78

Никога не съм будила за къпане, заспиваше към 18-19 ч. и къпехме преди това.

# 7
  • Мнения: 287
От както се е родил го къпем м/у 19,30 - 20,00 часа и до днес е така. Никога не съм го събуждала нито за къпане , нито за хранене. Изберете един час за къпане, с постоянство ще свикне - Успех newsm10

# 8
  • Мнения: 7 821
Малкия го къпех към 5-6 часа. Защо да е рано  newsm78?!? Така като го будиш за късна баня го разсънваш ненужно, а и не забравяй че скоро ще сменим времето и 6-7 часа ще си тъмно  Wink.
Успех в избора  Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 5 228
Шест часа изобщо не е рано за баня - явно осем е късно за твоят бебок  Wink. По-добре го къпете по-рано, отколкото да му прекъсваш блажения сън на човека. Къпането трябва да е удоволствие за бебето, а не да го проспива  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 107
Ммм, май е време за режим!!!
Със срам ще си призная, че още не смея да го къпя сама  Embarassed, затова чакам баща му, т.е. през деня засега не става Sad
Ако го изкъпем в 6 и 30 ще трябва за ядене да го будя към 9-10, че ми се струва още малък само за 4 хранения на ден... а може и да греша newsm78
Ще пробваме къпане в 8 - 8 и 30 днес пък да видим  Wink Най-много да почне да ме издоява през нощта  Joy

Благодаря ви за съветите   bouquet


# 11
  • Мнения: 5 577
Никога не съм го будила - нито за къпане, нито за ядене.

# 12
  • Мнения: 46 484
Ммм, май е време за режим!!! .......

Почти всички в темата ти отговориха обратното, но ти си решаваш, а и явно си взела решението преди да пуснеш темата  Wink
И не е нужно да го будиш в 9-10 ч. да яде, катоогладнее ще ти се "обади", гаранция   bouquet

Последна редакция: ср, 07 сеп 2005, 11:47 от Никол

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 334
ъъъ... какво значи рано за баня? тебе може да ти се вижда рано,ама на бебо да му е тамън на време Wink.аз къпя в 7:30 и после си спи детето,като огладнее става да яде. иначе не,не будя нито за ядене нито за баня.

# 14
  • Мнения: 1 107
Почти всички в темата ти отговориха обратното, но ти си решаваш, а и явно си взела решението преди да пуснеш темата  Wink
И не е нужно да го будиш в 9-10 ч. да яде, катоогладнее ще ти се "обади", гаранция   bouquet

Ох, не е така, наистина се нуждаех от съветите ви ooooh!
Имах предвид, че ще го къпем преди да заспи, т.е. към 8, 8 и 30, като само мога да се надявам да е гладен след това. Ако не е - здраве да е, ще заспи и за огромно мое съжаление ще се върне към нощното... "Режим" не беше подходящата дума...

Общи условия

Активация на акаунт