Напукване на ъгъчетата на устните...

  • 1 577
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 302
Помагайте, така са ми се разранили ъгълчетата на устните, че ме боли да си отварям устата... да не говорим че е грозна гледка  Cry
Дали има лекарство или е липса на някакви витамини  Thinking

# 1
  • Мнения: 3 777
По принцип е липса на витамини, аз ги оправям с вазелин или с червило - по мазничко.

Мисля че е липса на вит. А, но трябва да видя.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 571
   Липса на желязо.

   И аз имах преди време такъв проблем. Хапвай повече спанак и коприва и ще се оправиш. Помня че от кремове почти нямаше ефект, но може би не съм ползвала правилните

# 3
  • Мнения: 5 140
Пробвай с меден вазелин има в аптеките или дрогериите.
На мен поне ми минава от него когато ми се напукат устните.

# 4
  • София
  • Мнения: 717
Пред вид вирусите, които пълзят навсякъде, може да се окаже и вирусен херпес. Страдах от същото неотдавна и нищо не ми помогна, месеци наред, освен специално пригодените за целта мазила - ацикловир или ацик. Не е страшно, не се притеснявай и не се предава, просто е неприятно. Иначе има и ваксина срещу това чудо - интерферон.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Липса на желязо е! Поне това е първото обяснение, което мога да дам, ако не е нещо по-сериозно. При нисък хемоглобин, веднага ми се цепва ъгълчето. До вчера бях цепната отляво, тази сутрин се цепна отдясно  Mr. Green Вечер слгам по-мазно кремче в ъгълчето и минава.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Пробвай с "чаевец". Кремчето е мазно, консистенцията му е като на вазелина.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 302
Пробвай с "чаевец". Кремчето е мазно, консистенцията му е като на вазелина.
Какво е това кремче? За първи път го чувам? В аптека ли да го търся?

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Пробвай с "чаевец". Кремчето е мазно, консистенцията му е като на вазелина.
Какво е това кремче? За първи път го чувам? В аптека ли да го търся?

От някой дистрибутор (но забравих как се казва марката предлагаща този продукт) или питай някоя козметичка. Мисля, че са немски.
Кремчето се продава в кутии от 200-250мл. и понеже излиза много скъпо (да не те излъжа, но около 28лв), го пресипват в малки кутии около 20мл. за 3лв.
Случайно разбрах за него от една приятелка, преди 3-4г., от тогава си го поръчвам редовно. Крема е икономичен и универсален. Използвам го при силно напукани устни, майка ми има същи проблем като при теб (лекува се с него), ухапване от насекомо (веднага успокоява), изгаряния, за напукани пети, суха и белеща се кожа, ранички, лишеи, бяло течение, за кожичките на ноктите.

Съдържа билката чаевец, затова и кремчето се казва така.

# 9
  • Мнения: 2 672
когато ми стане така , слагам нещо мазно - балсам , гланц - за 24 часа и увеличавам водата - за пиене Wink

# 10
  • Мнения: 3 835
Имам приятелка, на която докторът й е казал че това е алергична реакция. Но не знам какво й е предписал.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 254
На моя мъж му става така от нерви. Нещо като херпес, ама в ъгълчетата на устните и той се маже с едно лекарство за херпеси... Не знам какво е точно, но е от тези в мъъъничките тубички дето струват 15 лв... Успех! Дано се справиш с проблема

# 12
  • Мнения: 367
Много е неприятно. На мен ми ставаше  по същия начин, преди две-три години, като дойдеше зимата. И единственото, което вече правя от тогава е малко преди това да изпия една опаковка витамини МЕРЦ. Тях като повечето неща ги приемат и отричат, но на мен ми помагат.

# 13
  • Мнения: 2 952
От аптеката - вазелин4е, или има във  формата на 4ервило , по удобни.Преди да влезеш във банята за душ сложи си и така влез.Слагай и преди лягане .И виж при  доктора какво ти липсва в кръвта ....или е просто временно от  слънцето...

Общи условия

Активация на акаунт