Пак въпрос за кисела

  • 963
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Може ли готовия кисел да се съхранява в хладилник и да се даде на следващия ден? Кисела е без мляко. Млякото го прибавям допълнително преди да го дам на детенце.

# 1
  • София
  • Мнения: 750
Ми аз правя "кисел" ама не знам дали е оригинална рецепта - към пасиран и леко поумекнал в микровълновата плод, прибавям разтворено нишесте и готово. Ако направя повече го съхранявам в хладилник и на другия ден отново давам - за по-голям период не съм правила.
Мисля че за 24 часа може да се съхрани добре.

# 2
  • Мнения: 1 032
Това означава ли, че не е задължително в кисела да има адаптирано мляко. Аз съм взела царевично нишесте за малката, но още не съм правила кисел, защото не съм сигурна дали адаптето е задължително в него

# 3
  • Мнения: 2 672
аз го правя така - на 200 мл прясно мляко , което е завряло преди това слагам 1 с.л. захар , като се стопи и почне да ври прибавям предварително разбито нишесте - 2 с.л в 4 с.л мляко. Като изстине слагам в чаша и отгоре на ситно ренде стържа плодове , давам веднага. Никога не оставям за друг ден правя всеки път ново

# 4
  • Мнения: 1 427
аз го правя така - на 200 мл прясно мляко , което е завряло преди това слагам 1 с.л. захар , като се стопи и почне да ври прибавям предварително разбито нишесте - 2 с.л в 4 с.л мляко. Като изстине слагам в чаша и отгоре на ситно ренде стържа плодове , давам веднага. Никога не оставям за друг ден правя всеки път ново
ама прясно мляко не се ли дава по-късно? Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 750
Аз не претендирам, че това което го правя се нарича "кисел". Не слагам никакво мляко.
А относно прясното мляко - аз още не съм давала. Знам, че доста майки четат задълбочено литература и в дебелите книги май не се препоръчва от рано да се дава мляко, но щом пък на детенце му понася - много хубаво.

# 6
  • Мнения: 554
Това означава ли, че не е задължително в кисела да има адаптирано мляко. Аз съм взела царевично нишесте за малката, но още не съм правила кисел, защото не съм сигурна дали адаптето е задължително в него
Ако в кисела няма мляко(адаптирано или прясно)с него НЕ можеш да заместиш хранене(следобедна закуска предполагам),но можеш да го даваш между храненията или като десерт.Ако прибавиш мляко спокойно можеш да го даваш като основна храна.

# 7
  • София
  • Мнения: 750
Е аз пък замествам следобедната закуска с такъв "кисел" без мляко и то много успешно. Правя го през ден, на другия ден -  каша.
Много е индивидуално, при положение, че Юрий е много ящен, такъв кисел го засища за 4 часа без проблеми.

# 8
  • Мнения: 554
Е аз пък замествам следобедната закуска с такъв "кисел" без мляко и то много успешно. Правя го през ден, на другия ден -  каша.
Много е индивидуално, при положение, че Юрий е много ящен, такъв кисел го засища за 4 часа без проблеми.

Не е проблема в засищането,а в минималното количество мляко което детето трябва да поема дневно(За всяка възраст има определени милилитри ).Ако смяташ,че бебока приема през останалото врема около 500мл.мляко,можеш да даваш кисела и без него Wink!

# 9
  • Мнения: 514
Е аз пък замествам следобедната закуска с такъв "кисел" без мляко и то много успешно. Правя го през ден, на другия ден -  каша.
Много е индивидуално, при положение, че Юрий е много ящен, такъв кисел го засища за 4 часа без проблеми.


И ние сме така. Само че вече освен каша и кисел му правя грис и мляко с бишкоти. Мисля да пробвам и плодове с бисквити да му давам от време на време.

# 10
  • София
  • Мнения: 750
Това за количеството на млякото е абсолютно вярно, но нали Юрий както казах вече е "добре" наддаващ и гледам строго Close към калориите в храната.  chef
 newsm03

# 11
  • Мнения: 554
Това за количеството на млякото е абсолютно вярно, но нали Юрий както казах вече е "добре" наддаващ и гледам строго Close към калориите в храната.  chef
 newsm03
Щом поема достатъчно мляко всичко е наред Wink!
Много добре си се ореантирала в контрола на калорийте,че сега изпуснем ли ги после няма оправия.Моята педиатърка казва,че точно в този период се развиват мастните клетки и ако сега ги помпаме с повече храна после ще се борят сериозно с наднормено тегло.

Общи условия

Активация на акаунт