противогрипни ваксини

  • 1 056
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Е, мами, време е да зачекнем наново темата. Поставихте ли, ще поставяте ли и най-общо: какво ви е изобщо мнението.
Значи, първо аз да кажа. На малкия миналата година му купих две, тъй като когато е за първи път се слагали две, през един месец. Той ходеше и на ясла и за мен изобщо не стоеше въпроса дали. Е, това че не предпазват от всичките видове грип, сигурно всички го знаете. Но дори едно боледуване да си спестиш, значи си е струвало. Поне според мен.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2005, 22:21 от elin_a

# 1
  • София
  • Мнения: 750
Независимо, че има теории, които отхвърлят ваксините - аз съм ЗА.
По същия начин сложих първите две ваксини на дъщеря ми когато беше много малка. На следващата година тя тръгна на ясла и разбира се веднага се разболя, много жалко беше, защото до края на зимата детето не можах да го хвана напълно здраво - мъкнеше се цяла зима със сополи. На по-следващата година - предвидливо поставих пак противогрипна ваксина по-рано и не мога да кажа, че не е боледувала, но доста леко ги караше болестите.
Тази година мисля пак да поставя, тъй като доста бацили ми донася от градината.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Аз съм категорично против противогрипните ваксини за деца. За мен е абсурдно всеки сезон да му слагам нова такава, която ще се приготвя за конкретния новоизлязъл щам, няма да е добре проучена и със съмнителен ефект. Ако става въпрос за възрастен човек или пък за много слаб имунитет бих се замислила и доста лекари бих разпитала, но засега нито на себе си, нито на детето бих сложила.

Едно линкче намерих по темата, може би ще е интересно
http://www.medicalbg.com/zdrave/blank_php.php?id_oblast=10&i … _tem=0&id=413

Последна редакция: вт, 06 сеп 2005, 14:12 от mam4e

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
Категорично против не само за деца.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз съм ЗА, миналата година поставих на дъщеря си и цяла година не е боледувала нещо което не ми се е случвало досега. По принцип причината да и поставя,беше че септември месец трябваше да родя и не исках от градината да ми носи разни вируси. Лекарката и  подкрепи моето решение и постави ваксината на два приема през месец. За тази година все още незнам.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз честно казано не съм много сигурна дали е редно да се слагат на деца или не. Факт е обаче, че мъжът ми трета година си слага такава ваксина и въобще не е боледувал, а ние с дъщеря ми не сме спирали да сме болни. Тази година реших да сложа и на мен и на малката, но като отидохме на алерголог- ни каза, че за деца особено за такива предразположени към алергии не са препоръчителни. Сега сме само на Бронховаксом /лекаря каза, че от него има траен ефект след 3 есени прием/.

# 6
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Една година правихме на големия ми син. Не видях разлика. Той си беше кекав до 1 клас. Пък и всеки път грипът е различен щам. За  всеки ли да се бодем. По-добре да си изгради сам имунитета.

# 7
  • Мнения: 1 214
С последната опция гласувах-твърдо против!Не виждам смисъл на детенце да слагам след като при мен( вярно има ефект,но )като приключи предпазващият ефект на ваксината задължително се разболявам.За това не виждам смъсъл. Затова тази година и аз няма да си сложа.Ще разчитам само и изцяло на невероятният цитросепт,който тази пролет 4-5 пъти "ми спаси живота"  Laughing Знаете-тече,нос,кихане,сълзене на очите И за няколко часа се оправям с Цитросепт-чудо невиждано от мен до сега!Така,че смятам,че това е по-добрият вариант!И не само,че не вреди,а дори е полезно!

# 8
  • Мнения: 8 505
Не съм против,слагала съм си 2 пъти,но не мисля,че е добра идея за деца. Все ще се намери някой щам(не най-актуалния,който е във ваксината,а друг),който да им се лепне и каква полза?

Общи условия

Активация на акаунт