Отговори
  • Мнения: 139
Вече съм в паника,синът ми е голям лакомник и изяжда по 160 мл адапте.След храната започва ужаса,оригва се явно доста болезнено защото плаче и връща храна.Понякога повърнатото е малко ,но често пъти е обилно и се налага да преобличам и себеси и него Sick.Храня го с Фризовом ,а от 2 дни спрях да му давам пюре с надеждата, че щте се подобри положението.За жалост разлика няма почти никаква.Лекарката казва че е нормално щом расте на килограми,но аз съм много притеснена.Някои друг имал ли е такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 5 299
Aз имам подобен проблем от 1 седмица насам Cry Само, че разликата е, че повръща малко, но се уригва много. Мисля, че ако дупката на шишето е по-голяма от нея поглъща повече въздух, иначе не мога да си го обясня Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: X
Здравей!

И аз давах Фризовом /за мен направо си е най-великото мляко/. Според мен дечко е лаком и затова е по-добре да му предлагаш и пюре. Хем е твърда храна, хем по-бавно се яде, хем ще е заситен повече и вероятно няма да повръща така. И моята беше голяма лакомница, но повръщаше само след ядене, а и до 4-тия месец това отшумя. Питай и лекарката за всичко, нека го следи, можеш да искаш и направление за специалист, ако нещата останат такива.
Стискам ви палци! Praynig

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Според мен преяжда, ние сме на 7 месеца и половина и сега ядем по толкова мляко.

# 4
  • където има любов
  • Мнения: 307
Алекс е на 4 месеца и още като стана на 1 месец се появи този проблем.Нашата докторка отговори по същият начин,че след като наддава по 900 гр. няма ло проблем,някои бебета просто така си повръщали.Аз също се чудя дали е нормално???

# 5
  • Мнения: 1 032
Ами и ние бяхме така, бебка повръщаше като гейзер, но откакто минахме на фризовом нещата се тушираха. Има и други млека против повръщане, консултирай се с педиатъра и ако трябва сменете млякото. Това повръщане е много неприятно, но щом наддавате на килограми не е толкова страшно, ако продължите в същия дух обаче наистина е по- добре да поискаш направление за специалист- та дори и само за твое успокоение, че всичко е наред

# 6
  • Мнения: 220
Нашият случай е почти същият. Моето момиченце е на 4 месеца и 10 дни. Много е лакома, изяжда по 160-170 мл. адапт. мляко + кърмене колкото има (между 10 и 30 гр.) и ако още и дам, няма да откаже. Повръща много, оригва се, но видно не и пречи и си е доволна. Още от раждането си е така, много е лакома и много повръща. Но аз не се тревожа, тя си връща изишното. Моето GP  ме успокои, че енормално. Доколкото знам, има много случаи като нашия, така че не се тревожи.

# 7
  • София
  • Мнения: 750
И аз мисля, че е нормално, макар и неприятно - повече храна, бързо и лакомо сучене, тежест....
Със Фризовома трябва да поутихнат нещата - наистина е хубаво млякото, аз голамата я храних с него.
Юрий и досега ако го притисна невнимателно по коремчето, дори и 2-3 часа след хранене ще повърне.
Ще отмине - щом наддава - не се притеснявай толкова.

# 8
  • Мнения: 139
Благодаря за споделения опит и успокоителните думи.Консултирах се с лекарката ни и тя смята ,че причината за тези колики са зеленчуковите пюрета.За 10 дни сме само на мляко и капки за колики,после ще опитаме пак да се захраним ,но вероятно ще започнем с каша.

Общи условия

Активация на акаунт