Цитонамазка и 3-та А група?

  • 88 166
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте!Реших да пусна тази тема т.к. съм доста разтревожена от резолтата който показа цитонамазката ми взета преди 14 дни!Редовно правя това изследване и винаги всичко е било наред.Сега съм озадачена-нямам никакви симптоми за някакво нарушение-редовен и нормален цикъл,никакви болки,нито пък течение  Confused Направих си гинекологичен преглед и това изследване за първи път от 4 години при различен доктор-т.е. не при този който следеше бременоста ми,израждаше сина ми и след това контролираше и следеше здравословото ми състояние.Утре ще ходя при "моята докторка"д-р Красимира Жекова на която имам пълно доверие!Тя ще ми пусне отново проба цитонамазка.Надявам се поне да ми разясни точно картинката-нещо което днес докторката при която направих изследването не направи-това ме притеснявай най много-неизвестността от положението!
Истината е такава,че бих искала да чуя вашето мнение-на препатили жени!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Редовността на цикъла няма нищо общо с резултата от цитонамазката. Тя показва измененията на клетките на маточната шийка.
Повтори цитонамазката и виж резултатът, но го направи по-бързо.

# 2
  • Мнения: 2 898
ronkis , има тема по проблема. Там ще намериш много отговори. Но най-накратко - резултата от цитонамазката няма нищо общо с липсата на оплаквания от твоя страна.

# 3
  • Мнения: 71
Спокойно ,само не изпадай в паника.Моята цитонамазка беше 3б група-казаха рак.От тогава са минали 7 месеца,толкова продължи и лечението ми .Всичко се оправя щом е хванато в началото.Вярно е,че отнема много време,азз мислех,че никога няма да ми се подобрят резелтатите,но след 7 месеца вече съм добре.Друго което искам да кажа е,че е много важно при кой лекар си,защото повечето прибягват до кардинални решения,а те не са наложащи.При мен беше толкова дълго,защото се лекувах с много лекарства и билки,и това даде голям резултат.Ако си от София,а дори и да не си ,защото аз съм от Бургас,ще ти дам координати,ако желаеш,на лекаря който ме лекуваше.Той спасява човешки животи.

# 4
  • Мнения: 700
Трета А група говори за инфекция някаква. Освен цитонамазка, правиха ли ти микробиология?
Освен да си направиш втора цитонамазка в др.лаборатория, можеш да си направиш и микробиология на влагалищен секрет. От инфекция и възпаление се получава трета А група, след нужното лечение според микробиологията, резултата ще ти е 1-ва група. Направи това, което те посъветвах и ще видиш, че е така. Минала съм го това.

# 5
  • София
  • Мнения: 619
Не съм правила микробиология!Днес ще попитам за това!Poliii,кажи ми лекаря ти,моля те!Аз имам доверие на моята,но все пак.Ще пиша какво става след днесшния преглед!

# 6
  • Мнения: 2 898
ronkis , видях, че не си влизала в другата тема.Сигурно си уплашена и не ти се чете повече.Ако е възпаление - добре. Но може и да не е. Затова, за свое спокойствие, задължително иди да те видят на колпоскоп и след това пусни нова цитонамазка.В такъв случай колпоскпът е задължителен.Едва след това ще имаш действителна представа за състоянието си.Не си заравяй главата в пясъка. Тия проблеми, хванати навреме се лекуват.А може и да само възпаление, но си длъжна да провериш.Има много инфо на първата страница на темата.

    newsm10

# 7
  • Мнения: 700
Трета А група, ако са верни изследванията, щото лабораториите правят грешки понякога, говори за инфекция. Прави се лечение, но е добре да се види каква е точната инфекция и съобразно това да се изпишат лекарствата. След лечението /стриктно спазено/ се прави контролна цитонамазка и ако вече пак е 3-та група, се взема материал за изследване.
Ама нека момичето да отиде на друг лекар и да направи ново изследване.

# 8
  • София
  • Мнения: 619
Ето ме пак в щастлив вид.Бях при моята гинеколожка,видя внимателно резолтатите,направи ми обстоен преглед и заключи,че няма повод за притеснение.Най обикновено възпаление,което ще оправиме само с глобули.Няма да пие АБ,даже и не сметна за необходимо да ми пуска пак цито.След месец ще отида при нея да пусне едно контролно цито,но иначе шийката ми е перфектна,нямам ранички,нямам кисти...нищо!Всичко си е нормално!Попитаме дали съм карала някакъв вирус или грип или нещо да съм била болна......и т.к. отговора ми беше НЕ ми каза,че най вероятно имунната ми с-ма е занижена и съм уязвима.Много съм щастлива,че всичко е ОК.Или поне,че на пръв поглед нещата са така!След месец пак ще направиме изследвания и ще видиме.Но аз вярвам,че съм здрава!Благодаря на всички ви за добрите думи,наистина форума действа добре и е от полза на хората и тяхните проблеми.Много здраве за всички ви ви желая   bouquet

# 9
  • Мнения: 700
Казах ти, че е така и няма място за притеснение. Изпълни лечението, както е предписано и всичко ще е оки.

# 10
  • София
  • Мнения: 619
 Hug дано...доста се притесних,но по скоро от неизвестното

# 11
  • Мнения: 1 214
На мен ми излезе IIIА група и ми препоръчаха да си напрявя тест за HPV.Мисля , че е важно.В сряда отивам и ще искам и колпоскопия , макар че на изследването от цитонамазката пише колпоскопия по преценка на лякаря.от прочетеното тези дни разбрах , че това трябва да се прави задължително заедно с цитонамазката даже.И при мен не откриха при обикновения преглед раничка , но не смятам да лежа на това ухо.Ако имам HPV искам да го знам.Щом 70% от жените го имат , най-вероятно и аз да съм от този процент , но искам да знам и да се предпазя.Наистина не е страшно ако се знае навреме , така че не се шашкай  Wink Твоя си работа дали да приключиш до тук , аз само казвам как е при мен.И глобулки ми изписаха.Слагам ги , не пречели на взимането на материал за теста за тови вирус.

# 12
  • Мнения: 2 898
KokonaBonbona , радвам се, че ти си решила да не приключваш до тук. Опитах се да обясня на ronkis  какво трябва да направи, понеже съм минала по тоя път и защото тя търси помощ тук. Дали ще се вслуша, вече си е нейна работа. Не съм съгласна обаче, че най-важното е да се изследваш за вируса. Писано е много по въпроса. Какво ще промени това, че ще знаеш дали го имаш? Само ще дадеш доста пари.Прочети повече затова, има момичета доста компетентни по въпроса. Виж, за колпоскопа е задължително.Успех!

# 13
  • Мнения: 1 214
KokonaBonbona , радвам се, че ти си решила да не приключваш до тук. Опитах се да обясня на ronkis  какво трябва да направи, понеже съм минала по тоя път и защото тя търси помощ тук. Дали ще се вслуша, вече си е нейна работа. Не съм съгласна обаче, че най-важното е да се изследваш за вируса. Писано е много по въпроса. Какво ще промени това, че ще знаеш дали го имаш? Само ще дадеш доста пари.Прочети повече затова, има момичета доста компетентни по въпроса. Виж, за колпоскопа е задължително.Успех!
Не съм писала , че е най-важното Simple Smile разбира се , че трябва да се напряват и други изследвания и да се следи работата по-често.А ако имам този вирус трябва задължително да си вдигна имунитета и да започна да мисля и за спирането на цигарите най-после.Да ,  влизам в час вече.Цари масово информационно затъмнение.Добре , че е интернет.

# 14
  • София
  • Мнения: 619
Ами мисля за сега да не се задълбавам повече.Слагам си глобулките и след месец пак на цито да видиме!За сега съм спокойна.....

Общи условия

Активация на акаунт