пиете ли кафе като кърмите?

  • 1 593
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте мами,много ми се пие кафенце а не съм пила почти през цялата бременност.Сега сме на 1месец и се кърмим охотно.Качили сме 1 300кг за един месец и сме пораснали с 5см.Ще разваля ли апетита на малкото лъвче ако си пийна едно безкофеиново кафенце със сметанка?Направо откачам.Сутрин карам мъжа ми да ме целува след като е пил кафето и направо е супер.Не съм такава кафеджийка но незнам какво толкова ми се е допило?Досега не съм изпитвала такова желание за нещо?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Споко, бе мамче  Grinning
Цъкни едно кафенце утре сутрин и виж как ще подейства на бебока. Ако всичко е наред, не е нервен и няма други проблеми - давай смело, както праят доста от кърмачките, включително и аз.
В началото пиех само безкофеиново, но Svetla1 ми даде да прочета едни статии за това с какви гадни химии го "обезкофеинват" (май измислих нов глагол Embarassed) и се отказах от него. сега си пия по едно нормално на ден, дори без сметана. Понякога и  2, но доста рядко.

С кърменето и кафето според мен трябва да се подхожда по метода на "пробата и грешката"  Wink

Последна редакция: пт, 02 сеп 2005, 15:40 от Jade

# 2
  • Мнения: 1 072
Ами аз пия. Наложила съм си лимит - 3 лъжички на ден. Правя голяма чаша, но с малко кафе. Не мисля, че му се отразява. Това, че се опитва да ходи едва ли се дължи на кафето!

# 3
  • Мнения: 109
Благодаря за отговора,ще си направя едно ама наистина сутринта та да не пощурее днес ,че ми се спи две не виждам.Това желание за кафе незнам как ме обзе по принцип не съм такава кафеджийка.

# 4
  • Мнения: 2 274
Не съм се ограничвала в кафето. Бебето ми  е много спокойно.

# 5
  • Мнения: 663
Аз пия всяка сутрин 3в1 и с нищо не му се отразява на бебето.

# 6
  • Мнения: 8 459
Не съм голям кафепиец Wink,но откакто кърмя ми се допива по-често от преди.Пия от време на време,понякога не пия с дни.Не съм забелязала да има лошо влияние.Обаче по едно зелено чайче на ден си пийвам.

# 7
  • Мнения: 35 950
по едно-две на ден пийвам и не съм видяла лош резултат Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 106
И аз първия, че и втория месец не смеех да пия, но като прочетох тук в една тема, че всички си пийват се "престраших". И сега си пия по едно, понякога и по две кафенца и все си е тая Grinning.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз  си пийвам по 1 кафенце на ден - най-често безкофеиново и задължително с мляко. И на мен ми е хубаво и на бебе хич не му се отразява зле Mr. Green

# 10
  • Мнения: 934
Пия, как да не пия. Със-кофеиново. И като бременна пиех - ограничавах до едно-две (най-много) на ден. Няма лош ефект поне при нас. Ама го пия едно такова слабо и с много мляко.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Пием Party

# 12
  • Мнения: 1 277
Наскоро, преди около месец, и аз пуснах подобна тема. Момичетата ме посъветваха да пробвам с метода "проба-грешка". Аз си пийвам по едно безкофеиново със сметана. Нищо му няма на бебчо.

# 13
  • Мнения: 278
Пия по 3-4. Само че по време на бременоста ми ставаше лошо от обикновеннот кафе и зато свикнах да пия мляко с нескафе. Страхотно е. Моята принцеса няма колики и си спинка спокойно.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 288
Пиеме безкофеиново, защото аз съм кафеджийка и ми липсва, но като прочетох изказването на jade се замислям дали да не пробвам с нормално  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт