Отговори
  • Мнения: 2 070
Една година кърмя вече, усещам се доста изморена, отдавам го на грижата за две деца едновременно плюс домкинстването  и рутината, а не на кърменето. Честно казано доста хапвам, не се ограничавам, килата са пет отгоре над тези, при които мисля, че изглеждам добре. Косата ми взе много да капе и много се изморявам, предполагам и от жегите.

Кажете какво да хапвам и какво да правя, за да се чувствам добре, да не качвам повече кила, мисля, че въглехидратите са ми много така или иначе - основно това ям...а знам, че не е добре да ги ограничавам крайно...и без да се отрази на кърменето.

Споделете за подсилващи чайове, отвари, по възможност не химически, а билкови...
Какво мога да пия или мажа като медикаменти и козметика - за косата - без да се отрази на кърменето.

Иначе се чувствам страхотно и не съм имала никакви следродилни депресии, даже обратното - по-често съм в много добро настроение, но физически се поскапах нещо.

# 1
  • Мнения: 1 705
Това, за което се сещам, е бирената мая, помага и за косата,и за добрия тонус.

# 2
  • Мнения: 2 070
И за още по-голям апетит!  Laughing  Laughing  Laughing

За кърменето не е противопоказна тъй ли?

# 3
  • Мнения: 362
И аз имам същият проблем ConfusedНа мен бирената мая не ми помага особено-нито за тонуса,нито за косопада.Иначе,няма проблем да се пие,докато кърмиш.Има много хранителни добавки,но и аз не знам кои са подходящи при кърмене.Пиех най-различни видове преди да забременея.Ще следя темата Peace

# 4
  • Мнения: 616
Мисля, че на косата се отразяват добре маски с бадемово масло - втрива се по върховете, престоява 15-30 мин и се мие; би трябвало да е ок за кърмачки, имайки предвид, че се мажем с него като бременни  Thinking също подсилва и корените, и стимулира растежа на косъма;
Иначе, спорта си остава за мен най-добрият начин за повдигане на тонуса;
добавки някакви - витамини, но не съм наясно с тях... лично аз си вземам от "гумените мечета" на Митко - yummi bears, витамини и минерали за деца, като желирани стоят; щом се дават на децата, би трябвало да са ок за кърмачки  Peace

# 5
  • Мнения: 281
Аз взимам о'мами, на тях пише, че са за преди, по време на и след бременността. За всеки случай питах гинеколожката дали мога да ги вземам докато кърмя и тя потвърди, че може.

# 6
  • Мнения: 1 317
Аз си взех витамини Джеймисън, пренатал, на тях пише че са подходящи и за кърмачки. А хубаво е да хапваш повечко плодове и зеленчуци, червено цвеколо Wink
А за косопада - при мен почна следродилния и си слагам от ампулите Анастим на Дюкре, може да си вземеш и шампоан против косопад (виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410093.0).
Но за тонус най-добре е ако имаш възможност за някакъв спорт, или разходки извън града събота и неделя....

# 7
  • Мнения: 329
Рибено масло. Изчисти храната от индустриалните неща, яж повече зеленчуци.

# 8
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
А сещала ли си се да си изследваш хормоните на щитовидната жлеза? Може да не е само от преумора....

Иначе, докато кърмиш е добре да пиеш матерна. На мен поне ми помага.

# 9
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 310
Здравей!
Аз съм с едно бебе, но също съм уморена, пък ти с две...колко ли издържат жените се чудя  Laughing
По въпроса - Центрум Матерна е добър вариант, на мен не ми е повилял на килограмите, подходящ е за кърмачки и бременни.
Не ми помогна обаче за косопада след третия месец от кърменето...
От бирена мая за две седмици кожата на лицето ми се подобри много.
Сега пия "Омега 3" на Фортекс (горе са казали за рибено масло) - пише, че благоприятно повлиява сърдечно-съдовата, храносмилателната и нервната системи. Тоест, за подобряване на тонуса можеш да си го пиеш.
Ами това са ми съветите и дано скоро да има подобрение ! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 220
Мен лично много ми повдига тонуса витамин Це. Все едно презареждам батериите   Grinning Пия един изцеден лимон с повечко вода и мед или захар, изцеден портокал пак с мед или захар, грейпфрут също може. После съм като нова. А сега в жегите си правя една бутилка вода с няколко парчета лимон и малко лед. Една-две такива бутилки ме презареждат  Grinning

# 11
  • Мнения: 66
Възможно ли е да не ти достигат витамини? Има такива, които са специално за кърмачки като Pregnacare.
Иначе и аз за бирената мая съм чувала, даже я препоръчват за увеличване на кърмата, не знам до колко обосновано.

# 12
  • Мнения: 433
Овесени ядки с мед? Елда с мед или сирене?  Авокадо, намазано на препечена филийка с малко лимон и черен пипер? Варено жито с орехи или бадеми?   Всичко това ми действа много добре.
Идеите на margarita1 за големи дози вит.С  също са много ефективни.
И... наистина не е зле да си изследваш щитовидната жлеза... за всеки случай.

# 13
  • Мнения: 2 070
Мерси момичета, най-вече за съветите за косата, дано отмине бързо тоя следродилен косопад, с първото дете сякаш беше по-рано във времето и мислех, че този път ме е пропуснало
Витамини не искам да пия, защото много ми вдигат апетита, а си хапвам порядъчно, мисля и че горе-долу здравословно се храня, плодове и зеленчуци обичам и не ми липсват, всъщност наистина май трябва да се пораздвижа, да огранича компютъра и да пия повече течности плюс нормален сън
Единствено риба и ядки не хапвам особено често, нямам навика

  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 317
Здравей!
Аз съм с едно бебе, но също съм уморена, пък ти с две...колко ли издържат жените се чудя  Laughing
По въпроса - Центрум Матерна е добър вариант, на мен не ми е повилял на килограмите, подходящ е за кърмачки и бременни.
Не ми помогна обаче за косопада след третия месец от кърменето...
От бирена мая за две седмици кожата на лицето ми се подобри много.
Сега пия "Омега 3" на Фортекс (горе са казали за рибено масло) - пише, че благоприятно повлиява сърдечно-съдовата, храносмилателната и нервната системи. Тоест, за подобряване на тонуса можеш да си го пиеш.
Ами това са ми съветите и дано скоро да има подобрение ! Simple Smile

Омега 3 съвместимо ли е с кърмене? Не съм голям фен на рибата, само сьомга ми се услажда, ама ми олеква портфейла много Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт