вродени петна по кожата ?

  • 1 187
  • 6
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 не знам то4но как да го обясня- още от раждането малката има на места по тъмна пигментация на кожата . самия педиатър - още тогава го попитах каза 4е не е проблем, но ме пита дали се разрастват или си остават същите .разбира се детето расте и с разтежа и петната се увели4ават . как мислите трябва ли да я заведа на кожен ,или отново да коментирам на педиатъра (при условие 4е веднъж ми е казал 4е не било нищо сериозно , но пък не я преглеждал ). петънцата представляват нещо като много луни4ки  събрани на едно място ( много по тъмни то4ици на фона на кожата събрани в области   ) .има ли някакви кремове приложими за деца , примерно за "осветляване" (дори не знам как то4но да се изразя извинявам се ). възможно ли е да е някаква  кожна болест ? или  липса на някакъв витамин или вещество  в организма ?

# 1
  • Мнения: 1 250
Синът ми имаше тъмно петно на дясната ръка. Не както ти го описваш, а хомогенно тъмно.

С течение на времето избледня. Интересното е, че точно поради неговото петно огледах хубаво ръката си и открих (на моята възраст) подобно петно, но малко по-нагоре и съвсем бледо - толкова, че дотогава не знаех че имам)

# 2
  • Мнения: 215
Според мен заведи детето на дерматолог . Не се доверявай само на педиатъра - в крайна сметка не е специалист по тези неща .

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Теди22 е напълно права!
Дерматолог.

# 4
  • Мнения: 1 089
За твое успокоение заведи го на дерматолог да го видят. Моята дъщеря се роди със синьо петно на дупето  smile3521, но казаха, че е наследствено и че с течение на времето ще изчезне.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Моя синковец има на крачето петно - казаха родилно и че ще остане за цял живот.
Даже нямам намерение да го водя на дерматолог.

# 6
  • Мнения: 3 211
Габи има петно отзад на крака, но бяло, не по-тъмно от кожата.
И мисля, че не е от раждането, т.е.според мен се появи в последствие. Но пък може и да не съм го забелязала, беше толкова мъничко бебенце.
А вече й се появиха и 3 бенки. За всички тези неща педиатърката каза да не се тревожа.

Общи условия

Активация на акаунт