Говорите ли по "бебешки" :)

  • 1 746
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 663
Мами, говорите ли на бебетата по бебешки Simple Smile
аз винаги се старая да си говоря нормално, без да се превземам и лигавя, обаче на моменти се улавям как казвам например - бълзо бълзо да обуем обувките - или нещо от този род и ми става смешно Simple Smile
вие правите ли така  Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 39 745
Човек има моменти когато се "вдетинява". Ние се стараехме да ги избягваме тез моменти. Мама се това ми казваше "не говорете по бебешки с детето" Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 577
Ами говоря доста, знам, че не бива, ама толкова ми е сладък... Hug

Ще престана скоро.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 750
Винаги съм се старала да говоря нормално. Може и да се вдетинявам от време на време, ама  newsm78 не съм забелязала.

# 4
  • Мнения: 5 246
Говоря му като на голям човек откакто се е родил, даже мои познати ме упрекват, че той не ме разбирал и нямало смисъл, но....
Случвало се е да се "полигавим" и да си поприказваме на "бебешки", но това е доста рядко  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 040
Говоря нормално като на голям човек ... Е, винаги има изключения, вдетинявам се и аз понякога и тя като ми говори на неразбираем език, аз я имитирам и повтарям същото, но се улавям бързо и спирам. Още повече, че родителите ни са много против това, особено свекър ми  като чуе, че свекърва ми й говори на бебешки и става супер скандал. На мен не ми прави, то остава и на мен да ми каже нещо ....  Laughing ама аз сама си взимам забележка ... още повече като знам, че така е най- правилно ...  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 069
Говоря й като на глолям човек, само от време на време се разлигавям. Даже правя забележка на бабите като се вдетиняват.

# 7
  • Мнения: 2 952
то си е беб4е....не е нужно да му се говори през  цялото време сериозно ...а   сам на 26 и оби4ам да ме лигавят понякога ....с мярка  вси4ко.Да не стане  сухар ,  5  годишен  адвокат гледащ сериозно... bowuu

# 8
  • Мнения: 175
Гледам да му говоря "нормално", но понякога, когато изръси нещо смешно, после доста време го повтарям както той го е казал... Много смешно ми става като си представя как някоя "бебешка" думичка звучи от устата на възрастен... А иначе на бабите правя забележка да не му говорят "по бебешки"...

# 9
  • Мнения: 6 472
Никога не съм и говорила с изкривени лигави думи. Това не означава че не сме се лигавели - просто съм гледала да не гукам, плюя и фъфля като бебе Grinning

# 10
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И аз говоря с Деси, като с голям човек. Имам предвид, че наричам нещата с истинските им имена. Например казвам памперс, а не пампа-та Rolling Eyes Rolling Eyes
Когато й подавам нещо винаги казвам-заповядай. Наскоро свекъра й подава нещо и й казва НА Shocked и тя не го взе. А прадядо й я кара да пляска с ръце, но й казва "я, пляскай с пенките", което мене ме вбеси. Държа детето ми да знае кое -какво е, а не след време да се учи отначало.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Говоря и като на голям човек. Наричам предметите с имената им.
Понякога като си играем се лигавим.

# 12
  • Мнения: 5 299
Ми говоря си нормално с нея, но много обичам да имитирам звуците, които издава и тя се кефи още повече.

# 13
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Ами винаги се старая да говоря нормално, дори се дразня когато майка ми обръща словореда(неизвестно защо), но и аз се улавям понякога, че казвам: цакай, цакай да де хвана

# 14
  • Мнения: 6 315
Не. Понякога го имитирам и го обръщаме на игра.

Общи условия

Активация на акаунт