Колко време се съхранява готвено във фризер?

  • 630
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 312
Значи сготвих аз едно порядъчно количество пилешки манджички с различни зеленчуци  chef,затворих ги в бурканчета,надписах състава и датата-и хоп,във фризера!С две думи-направих се на хитрата лисица,че да не готвя през ден Wink!
Бяха ми казали,че могат да се държат там до 2 месеца Rolling Eyes,ама аз пак да питам-вие колко дълго ги съхранявате по този начин?Щото ако може толкова-да запрятам ръкави и да мятам и другите мръвки!
И още едно въпросче,ако позволите?!Забелязали ли сте да се променя вкуса на някой храни(по скоро за месата питам),когато ги извадите от фризера?Кои смятате,че не е желателно да се замразяват?
Много мерси на всички  bouquet

# 1
Правилно са ти казали - до 2 месеца.
Само че не знам стъклото няма ли да се пукне newsm78
Аз всичко слагам във форми за лед, замразявам и после
прибирам в торбички с "цип" отгоре.
Така на всяко ядене размразявам по няколко кубчета в
микровелето - много е бързо Peace

# 2
  • Мнения: 8 505
2 месеца,освен ако няма някоя по-малко траеща съставка.Обикновено на вратата на фризера от вътрешната страна са нарисувани различни продукти и трайността им-можеш да си направиш справка там Wink

# 3
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Моя приятелка е детска медицинска сестра (в една лондонска болница) и от нея знам, че готвени неща се съхраняват във фризер до 1 месец.
Тя никога не е купувала готови храни за дребоса, всичко му приготвя у дома. Peace
Прави го на малки кубчета (порции), замразява го и толкова. Party

# 4
  • Мнения: 1 312

Само че не знам стъклото няма ли да се пукне newsm78

Ми не се пука,но аз не ги размразявам на МВ!Просто си вадя бурканчето от предната вечер в хладилника,а сутринта го оставям навън-за 3-4 часа,докато дойде време за папото feeding

# 5

Общи условия

Активация на акаунт