ректоскопия

  • 8 882
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
На някой правили ли си са му подобно нещо? На мен ми престои и съм доста уплашена и претеснена. Моля споделете

# 1
Ректоскопията е ендоскопско изследване на ректума ина част от дебелото черво посредством оптичен уред ректоскоп.Самото изследване не е болезнено но самата манипулация е по скоро неприятна за пациентите и те се притесняват. Важно е преди изследването добре да са почистени долните отдели на храносмилателния тракт .Но сигурно са ви обяснили какво да правите преди изследването.

# 2
  • Мнения: 190
И аз ще ти кажа същото като Пип, не е страшно и болезнено, но е неприятна манипулация. Спазвай всичко, което са ти казали да направиш преди манипулацията и ще мине безпроблемно. Ако не са ти казали какво точно трябва да се направи пиши ми на лични и ще ти обясня подробно, че е дългичко все пак. А знаеш ли кой ще ти я прави ректоскопията?

# 3
  • Мнения: 417
За сташно не е страшно, но болезнено и неприятно си е. Аз ходих при Кацарски в Александровска болница. По негов съвет ми сложиха упойка /самата упойка действа 30 минути/. Така, като каза той "да не оставаме с неприятни впечатления един от друг". При упойка пациента е спокоен и доктора гледа по-внимателно т.е изследването е по-качествено. Половин час след това бях ОК, само бях гладна. Подготовката е неприятна но се минава и заминава.

# 4
  • Мнения: 111
а резултатите добри ли бяха? защото и това доста ме притеснява. При мен има изтичане на кръв и съсиреци от дебелото черво

# 5
  • Мнения: 417
Изследването е единствения начин да рабереш какво ти е и каквото и да е по-добре да го знаеш по-рано. При мен синтомите бяха обезпокоителни, а се оказа нещо напълно банално, което се оправи напълно. Така че стискам палци.

# 6
  • Мнения: 111
проблема е че ще ми я правят чак на 12.09. а това си е доста време все пак

# 7
  • Мнения: 417
В София ли? Ако имаш притеснения не може ли по-рано. В коя болница ако е в София?

# 8
  • Мнения: 111
Във Варна ще е. Когато казах на доктора той каза само добре и толкова. Утре ще ходя отново при него, но няма той да ми я прави. Получава се така заради почивните дни

Общи условия

Активация на акаунт