Хранене на едногодишно кърмаче на морето...

  • 543
  • 6
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 382
Живот и здраве и ние другата седмица може да видим морето и по този случай се замислих с какво ще храня Деничка там? Споделете опит как се справихте вие?
При нас готовите пюрета не вършат работа, защото тя така и не ги прояде. За хубаво или за лошо мина направо на храната на големите, но все пак не мога да я храня с пържени картофки и цаца и да я поя с биричка и кърма.
Днес ми хрумна да понаготвя няколко манджи и да ги стерилизирам в бебешки бурканчета. Дали ще стане? И колко трябва да ги варя?
Благодаря ви предварително! Сигурна съм, че както винаги тук ще получа най-ценните съвети!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Принципно е възможна стерилизация, но там трябва според мен да държиш храната в хладилник.Иначе ще се развали...Аз "обучих" Ники на готови пюрета специално за морето Simple SmileЧестно, не бих посмяла да му дам от храната в хотела, макар че много майки ще ме вземат за префърцунена глезла EmbarassedМи то моето още не дъвче като хората...сол не е ял през живота си..как да му дам мусака ooooh!Пък и хигиената..не знам, ние сме големи хора, ама то...Я по-сигурно готови пюрета Whistling

# 2
  • Мнения: 1 680
Когато Жори беше на 9 месеца го водихме на море и му бях купила пюрета на Гербер, в заведенията му поръчвахме белени домати и препечена филиика хляб, купувахме си сиренце и правехме филиики със сирене за следобедна. Може и попара със сухари даже да направиш(ще помолиш за гореща вода в заведението). Ще се справите, приятна почивка.

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Стерилизирани може, но транспортирането им трябва да е в хладилна чанта и там да се съхраняват също в хладилник. И моето мнение е, че най-добре е готови бурканчета. Айде, да не е Ганчев, ако не ги харесва, но Нестле и Хип имат даже храна за деца над една годинка в бурканчета. Скъпички са, но пък веднъж сте на море!  Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И аз си мисля, че ако предложиш например пюретата на Семпер за над 1 година няма как да ти ги откаже - в пъти по-вкусни са от моите буламачи примерно  Wink

# 5
  • Сливен
  • Мнения: 382
Честно, не бих посмяла да му дам от храната в хотела, макар че много майки ще ме вземат за префърцунена глезла EmbarassedМи то моето още не дъвче като хората...сол не е ял през живота си..как да му дам мусака ooooh!

Тя нашата мома много добре си дъвчи с двете половинки зъбки, които има. И мусака е яла... Вече й предлагам почти всичко, което ние ядем. Ама то и ние се храним сравнително здравословно.
Което в никакъв случайне значи, че гледам на теб като на "префърцунена глезла". Мисля, че ако Дени бе прояла каши и пюрета нормално, като остналите деца, още след 6ти месец и аз щях все още много да внимавам какво й давам. Там е работата, че при нас потръгна по-скоро педагогическото захранване и по случайност точно мусаката бе едно от първите неща които прие (на около 11месеца, до тогава само на кърма и плодови нектарчета). Аз затова и съм скептична към възможността да я изхранвам с пюрета. По-вероятно ми се вижда да си останем пак само на кърма и плодове. Като се замисля - все ще има заведения дето да правят пилешка супичка. Ще я избутаме някак...
Благодаря ви, момичета за мненията!  newsm10

# 6
  • Мнения: 1 586
Много се съмнявам да намериш нормална пилешка супа на морето. Там супите ги правят с готови бульони или от готови сухи супи, които са бъкани с разни химии. Аз няколко дни се опитвах да я храня малката по заведения - пица с кашкавал (от нея май съм най-доволна), супи, варени картофи, но след като  ги видях какви са супите и след като ми сервираха 2 пъти развалени варени картофи, леко притоплени и след като таткото и малката  изкараха един ентеро вирус (кърмачето го пребори единствено с 2 нощни повръщания, за разлика от таткото...)... та след всичко това купих продукти и готвех на котлона на хазяйката. За следващата почивка на Павел баня вече си носех малко котлонче, на което си приготвях каши, супички и манджи за малката.

Та така. Колкото и да не ми се искаше да готвя на почивките, установих, че това е по-малкото зло, пък и доста пари спестява Simple Smile.

Успех и приятна почивка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт