Документи за постъпване в болницата?

  • 2 878
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 051
Я, кажете колко време преди термина се издава обменната карта при близнаци.
По принцип е 45 дни по-рано, но в нашата ситуация не трябва ли да е още по-рано?
Джипито ми каза да не мисля за болницата преди 32 седмица, ама аз забравих да питам гинеколога и сега нещо ме гризе?

# 1
  • Мнения: 4 965
Независимо, че сме с близнаци, пак се дава 45 дни преди термина. Това е 34-та седмица и се предполага, че бременността може да бъде задържана до тогава.  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 051
Цитат на: azaf
Независимо, че сме с близнаци, пак се дава 45 дни преди термина. Това е 34-та седмица и се предполага, че бременността може да бъде задържана до тогава.  Grinning


А ако се случи по-рано (то да не чува дявола, разбира се) с какво те приемат, само с лична карта без изследванията ли?

# 3
  • Мнения: 4 965
Мисля, че да. Води се прием по спешност. Отиваш само с лична карта, а документите е добре някой да ги донесе по-късно.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 522
А ако секциото е планирано - да кажем 20-тина дни преди термина? на мен и двамата лекари ми казаха, че ако успея да ги износя до 36-37 седмица при термин (засега) 29.10, може би ще го планират за окол 10.10  Confused:

# 5
  • Мнения: 4 965
Няма значение дали е планирано или не - 45-те дни пак са съобразени с термина, а не с определената дата - просто ги вземаш след раждането. Оше повече, че секциото се планира пак в рамките на тези дни).  Grinning
Във връзка с това, четох нещо много интересно в 1 англо-езичен сайт - според него, докато за термин при 1 бебе се приема 40-та седмица, то при близнаците - термин е 37-ма. Това обаче не се признава официално. И още нещо - смята се, че близнаците са напълно зрели (дори и да са все още с ниско тегло) след средата на 8-мия месец (по мои изчисления - след 34-та седмица).

# 6
  • София
  • Мнения: 6 522
и аз съм чела, че 37 седмици за близнаци е повечо от нормално износена бременност. Sad

# 7
  • Мнения: 826
Цитат на: azaf

Във връзка с това, четох нещо много интересно в 1 англо-езичен сайт - според него, докато за термин при 1 бебе се приема 40-та седмица, то при близнаците - термин е 37-ма. Това обаче не се признава официално. И още нещо - смята се, че близнаците са напълно зрели (дори и да са все още с ниско тегло) след средата на 8-мия месец (по мои изчисления - след 34-та седмица).


То4но така Азаф,37 с. се приема за пълен термин при близна4на бременност и тук е признато официално.

# 8
  • Мнения: 1 895
аз си направих обменната карта в края на 7 месец-моя лекар настоя и в поликлиниката проявиха разбиране и ми оформиха нужните документи! не забравяйте да си направите и васерман ако нямате скорошен такъв!!!
успех бъдещи мами-стискам ви палци Grinning

Общи условия

Активация на акаунт