22 Соу

  • 36 499
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Мами , ако имате дечица над 7 клас , които да са там пишете  Wink

# 1
  • Мнения: 8
Moiata dasteria vleze  v 22-ro tazi godina v 4uzdoezikov-angl-isp. Kazvat,4e u4ilisteto e dobro.

# 2
  • Мнения: 15
...а, сега след една година опит в 22-ро, остават ли положителни впечатленията Ви оттам? Моето момиченце също ще учи в това училище, но мненията за него са доста противоречиви, чувам за снобария и това малко ме разколебава.....?!

# 3
  • Мнения: 306
Здравейте! Simple Smile
И аз бих искала да помоля мами, чиито деца учат в това училище да споделят своето мнение. Дъщеря ми е в 7 клас и едно от училищата към което сме се насочили е 22 СОУ.

Последна редакция: сб, 01 май 2010, 20:12 от Heli

# 4
  • Мнения: 6 031
Моят син е малък -първи клас в 22-ро, но днес говорих с дете в 7-ми клас от 22-ро, което страшно много иска да изкара изпитите и да бъде прието след 7-ми клас единствено в...22-ро.

# 5
  • Мнения: 306
Много ти благодаря за споделеното, мими.иваbouquet
Чета само добри отзиви за това училище из интернет пространството и все пак реших да попитам и вас.

Разгледах и сайта-базата е на доста добро ниво.

# 6
  • Мнения: 4
Синът ми завършва тази година 22 СОУ. Учи в паралелка "Биология и ЗО". Аз съм безкрайно доволна от това училище, учителите са много добри, няма текучество, знанията, които получава са на ниво, има много клубове, училищен театър....Дисциплината също е на ниво. Наблюденията ми се основават на база сравнение с училището на другото ми дете, където е просто ужас.

# 7
  • Мнения: 417
Моят син е в 5-ти клас там. Само чакам да свърши учебната година, че да го махам.

# 8
  • Мнения: 306
Carmen69, много ти благодаря за това, че сподели своите впечатления!   bouquet
inka5, много силни думи...Ако искаш сподели защо не си доволна-конкретен учител, или като цяло ...
Thinking

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Моят син е в 5-ти клас там. Само чакам да свърши учебната година, че да го махам.

Споделям това мнение.
Изказвала съм нееднократно мнението ми за 22-ро.
Може да бъде прочетено в другите теми.
Аз не бих рискувала с това училище.

Да, базата е много добра, в сравнение с другите училища. И до там.

# 10
  • Мнения: 306
Благодаря за изчерпателният отговор, Чипоноска!

# 11
  • Мнения: 7
Хайде де, кажете нещо за децата, приети в 8 кл. там! дъщеря ми е приета в чуждоезиков профил ИЕ/АЕ/БЕЛ/Фил. Може ли някой да каже нещо за тази паралелка и въобще за гимназиалния чуждоезиков курс в 22 СОУ? Моля? Thinking

# 12
  • Мнения: 4
Моят син е в 5-ти клас там. Само чакам да свърши учебната година, че да го махам.

Споделям това мнение.
Изказвала съм нееднократно мнението ми за 22-ро.
Може да бъде прочетено в другите теми.
Аз не бих рискувала с това училище.

Да, базата е много добра, в сравнение с другите училища. И до там.

*
ЧИПОНОСКА, не успях да намеря писаното от теб във връзка с 22 СОУ в други теми. Съжалявам, че пиша тук отново, но ме вълнува. Ако е възможно, прати линк към въпросните теми. Предварително благодаря!

*
Накратко моята история и вълнения относно 22 СОУ: Ние вече сме в паралелка ЧЕ: АЕ, ИЕ, БЕЛ  -  8в клас ! В нашия случай можехме да избираме между 22 СОУ и 31 СУЧЕМ /децата ми са близнаци и момичето се класира в СУЧЕМ, а момчето в 22-ро/. Оказа се, обаче, че в 31 СУЧЕМ, според данните от първо класиране, синът ми щеше да е единственото момче в клас с 29 девойки - и... той се отказа, макар в началото да беше много въодушевен. Така остана вариантът 22 СОУ! Единственото сигурно предимство на 22 СОУ за децата ми е, че до там ще пътуват само около 20 мин. /за разлика от СУЧЕМ - около 50 мин. и то с два автобуса/. Изчетох доста във форума за 22 СОУ, но мненията са разнопосочни. Аз лично преди да запиша децата посетих училището 3 пъти и проведох разговор със зам. директорката. Беше любезна и ни отдели доста време. Когато събирах информация за училищата, в които искахме евентуално да учим, ми казаха, че в 22-ро текучеството на учители не било голямо /за разлика от някои други училища/ и като цяло имало добри преподаватели. По резултатите от матурите 22 СОУ не е на завидно място /но не знам доколко това е сигурен показател за самото училище - все си мисля, че добрите успехи на други училища може да са плод на способностите на конкретните деца и на солидни частни уроци/.  Имам информация, че преподавателите по испански език /първи език/ са на ниво. Според учебния план за 2010/2011 г. изчислих, че в това училище се учи повече І и ІІ чужд език /според общия хорариум/, като сравнението ми беше със СУЧЕМ и 32 СОУ и искрено се надявам да е така. Не е за пренепрегване и фактът, че по чужд език преподават двама учители /по съответните модули, ако правилно се изразявам/, докато нпр. в СУЧЕМ и 32 СОУ предметът се води от един учител.

*
Моля всички, чиито деца учат в 22 СОУ, нека да споделят конкретно мнение, още по-добре би било и за конкретни преподаватели /и добро, и лошо/. А ако не възразявате, предлагам да помогнем на  8-класниците, приети там тази година, да се запознаят.  

*
Пожелавам ви слънчево лято и успешна нова учебна година!  

Последна редакция: ср, 07 юли 2010, 08:55 от albenadz

# 13
  • Мнения: 18
Дъщеря ми ще учи в 8д клас следващата учебна година в 22-ро. Това е паралелка с испански, английски, БЕЛ и философия.
До-ре-ми  с теб ще бъдем в един клас   newsm10 newsm10. На вас при записването казаха ли ви нещо за униформи, защото на нас не, а разбрах от една моя близка, че в 22 - ро децата имат униформи.

# 14
  • Мнения: 7
custard, казаха ни. Не само ни казаха, а ни набутаха някакъв флайър с артикули и цени. 103 лв струва цялата униформа - риза, пола, панталон, втаровръзка, пуловер. Питах ги дали е задължителна униформата и ми отговориха, че е! Чудя се, обаче, дали не трябва да се купуват поне 2 ризи и 2 панталона - няма да ходи детето целогодишно с 1 кат на гърба си? На вас не ви ли дадоха листче с цени и адреса на магазина? Мини на ЛС да се запознаем официално! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт