Подсичане

  • 4 285
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Синът ми се е подсекъл много сериозно според мен, на 25 дни е. Притеснявам се, уж с крем Бочко да му мине, не минава. Ползвах и един Чудокрем, но ефект пак нула, сега го намазах с Хип. Иначе и зехтин му слагам за предпазване. Незнам, дали би могло да е от кърпичките, знаете ли нещо с което да го премахна, сигурно го боли горкичкия. Някакъв лековит крем да знаете.... Сигурно ми стана объркана темата, но бързам и......Благодаря ви   bouquet

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 17:48 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 222
Напълно е възможно да е от кърпичките, както и от памперсите, които ползваш. На първо време смени марката памперси, и го мий с водичка, даже и с отвара от лайка, също помага. Моят син също се беше подсекъл мнооого страшно - оправи го единствено мазане с дефламол и гентамицин. Може да ги смесиш заедно, може и да ги редуваш. Оставяй го и по-задълго голичък между смяната на памперса да подиша кожата  Peace Аз после минах на Бочко и до сега си го ползвам, от тогава не се е подсичал, но му беше кръв дупето. Аз дори махнах памперсите за цяла седмица. Вярно си е играчка с пелени -постоянно сменяш и переш, ама не се спарява кожата, а и на тия жеги  Whistling
дано съм ти помогнала  Hug

# 2
  • Мнения: 6 365
За бързо излекуване на зачервено дупе- има едно лечебно кремче на Мустела.

След като го излекувах първия път, спрях с мокрите кърпи, всеки път мия дупето на чешмата и подсушавам добре. Някой път повивам без крем, някога слагам пудра, като ме удари настроението- бадемово масло.

В началото мажех с Пенатен и колкото повече мажех, толкова повече се подсичаше. Може и без нищо.

# 3
  • Мнения: 2 230
Сигурна ли си ,че е подсечено?Да не е запарена кожата от памперсите?Ако е второто,ще се оправи със стояне по голо дупе поне по 1 час/ден.Ако пък е много зачервено може да има гъбички вече ( ние бяхме така) и ще трябва да го види лекар.
И без да се обиждаш - как успя да се подсече ?Нали на всяко хранене сменяш памперса и миеш с вода?
п.п.Моето дете не го мажа с обсолютно нищо,но винаги я мия и досега никога не се е подсичала.

# 4
  • Мнения: 346
Преди време, беше на 8 месеца, беба се подсече за пръв път- наакала се през ноща, не се събудила и на сутринта дупето беше ужас. В една квартална аптека приготвят лекарства на място и аптекарката ми забърка едно кремче- всико мина с две мазания. Може би такъв или подобен крем приготвят във всяка аптека, в която се  правят лекарства на място.

# 5
  • Мнения: 188
Да не би да е от памперса - да не попива както трябва! Ако искаш опитай с друга марка.

# 6
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Като начало смени кърпичките с вода.
Лайката помага.
И по-често по голо дупе в жегите.

# 7
  • Мнения: 998
Да не би да е от памперса - да не попива както трябва! Ако искаш опитай с друга марка.
Съгласна съм ,може това да е причината и затова да не помагат и кремовете.
Може и от кърпички да е-аз си ползвах една марка без проблем ,докъто бебето на моя
приятелка се подсече ужасно от тях.
Ако може наистина да постои без памперс-и мен така са ме съветвали при едно
доста неприятно подсичане.Мустелата също е вариант.Успех Peace

# 8
  • до морето
  • Мнения: 2 277
ако наистина е много сериозно , ама наистина сериозно и не минава от обикновените козметични кремове,има един антибиотичен крем Певизон , моята дъщеря се беше подсякла, когато бе на 10 дена, ама до кръв,минава много бързо  Peace

# 9
  • Мнения: 1 045
миене само с вода,може и лайка или смрадлика,но махни козметиката,че колкото повече толкова по-зле.Голо дупе за да диша кожата.Кърпите ги остави за известно време и пробвай други памперси,защото може да не му понасят сегашните.
Ако наистина преценявашш че е много зле,по-добре съвет с лекар защото може и да не е само чувствителна кожа. Peace

# 10
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
Моя син на 1 месец се подсече от кърпичките. От тогава ползвам само сенситив. Оправи се като смених кърпичките, миех го редовно и го мажех с Бочко.

# 11
  • Мнения: 2 521
Махни мокрите кърпички,измивай дупето със смрадлика и подсушавай много добре.Поне 2 часа на ден оставяй само по гащички,без памперс.Не е толкова страшно WinkСлагай на леглото нещо което не пропуща течност,отгоре памучна пеленка и оставяй бебето да си порита там.И кожата ще диша и бебчо ще е доволен Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 39 746
Най-добре направи консултация с педиатъра. Може да е от кърпички, памперс, какво ли не. Може и да са гъбички.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 809
Моята дъщеря се е подсичала така, като беше бебе. Беше от мокрите кърпички на Памперс. Оправи се с една пудра, но дупето беше на рани и тя подсушаваше. Иначе я мажа с този крем, който се прави в аптеките (една мама по-горе спомена за него). Не й помагаше: Бочко, Пенатен, Мустела, Бадемовото масло, мас, зехтин, а от Судокрем стана още по-зле.

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 15:10 от meggle

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Пробвай със смрадлика.На нас много ни помагаше.
Може да попиташ и в някоя аптека да ти приготвят крем п-в подсичане.Щом проблема е сериозен,козметика няма да помогне.

# 15
  • Мнения: 9 429
Цитат
Ползвах и един Чудокрем, но ефект пак нула,
Да не би да става на въпрос за Судокрем  Thinking
Опитай с Пенатен.Може и да има ефект от него.

# 16
  • Мнения: 1 354
И ние когато бяхме на 1 месец се бяхме подсекли много, при нас беше от кърпичките, когато започнах да я мия се оправи,също използвахме Судокрема.
Започни да миеш бебето на всяка смяна на памперса,но не си мисли, че ще изчезне за 2 дена, на нас ни трябваше около 2 седмици да се възстанови.

# 17
  • Мнения: 5 026
С хума ръсех.

# 18
  • Мнения: 275
Не го бърши с кърпички. Мий го. Виж дали кърпичките не са с алое - може да е от него. Ние ползвхме крема на Клоран против подсичане. Веднага подейства.

# 19
  • Мнения: 1 305
Мен са ме изписали подсечена от родилния дом. С цялата налична козметика и средства за онова време не е имало никакъв ефект. Накрая майка ми започнала да ме извежда по голо дупе с количката и да ми прави слънчеви бани (става въпрос за май месец). Оправила съм се като по чудо.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Наистина е по-добре да спреш да използваш кърпичките.Да миеш дупенцето на първо време само с водичка.

На нас много ни помага един крем на Биодерма-ABC Derm Change.Дава резултат след едно-две намазвания.

Разбира се всичко опира до кожа и най-добре да се консултираш с педиатъра,от какво точно сте се подсекли,защото може да са много причините,а съответно и начините ,по които да се третира.

# 21
  • Мнения: 18
Имоята бебка имаше проблем с подсичането, когато беше на 4 месеца. Нито Бочко, нито Чудокрем помогнаха. Единствена ни подейства още на втория ден Тридерм унгвент и Дермалибур на А-Дерма.

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
аз съм ползвала единствено и само Пенатен и никога не е имала червено дупе, освен веднъж но това бе алергична реакция от нектарини, чувала съм добри отзиви за Судокрем  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 344
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products … 1af90991e8ccc3744
Винаги съм мазала сина ми с този крем-никога не се е подсичал!

# 24
  • Мнения: 59
И моята беба е леко подсечена,веднага спрях мокрите кърпи.При всяка смяна на памперса я чистя  с напоен памук с преварена вода а пък като се на ака я мия.Гледам като я сменям да поседи няколко минути голичка по дупе,използвам крем Судокрем и засега съм  доволна също така съм чувала и крем Бочко че той също е добър,но все пак зависи от бебешката кожа.Абе лято е нормално е бебета да бъдат подсечени с тия памперси ама да се чистят бързо все пак.

# 25
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Преди време бях пускала подобна тема. Може да намериш някакви идеи, но ако е много сериозно, най-добре педиатър да го види.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363050.0

# 26
  • София
  • Мнения: 1 861
Аз мажех с крем на Себамед против подсичане,но той е по-скоро превантивна мярка. Имахме случай,подобен на твоя и педиатърката ми беше изписала някакво лилаво мазило - не знам обаче как се казва Embarassed

# 27
  • Мнения: 360
ние не сме се подсичали но моя дружка си оправи детето със судокрем на мен ми го бяха подарили в родилния и и го дадох.тя каза че е много доволна и си го ползва Hugдано му мине  бързо на детето

# 28
  • Мнения: 5 303
И аз съм запасена с много кремчета против подсичане. Повечето от тях сте ги изброили, не видях да сте писали за разтвор от калиев перманганат, педиатърката ни го изписва два пъти при силно подсечено дупе.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 809
Сетих се за още 2 крема, които на нас не ни помогнаха - Клоран и Себамед. Аз до колкото знам повечето кремове са ПРОТИВ подсичане, т.е. мажат се превантивно, но има само 2 от изброените, които лекуват - единия беше Клоран, другия май на Мустела.
А промивки със смрадлика на 25 дневно бебе не бих правила  Naughty

# 30
  • София
  • Мнения: 39 746
Аз съм правила промивки на Алекс със смрадлика, но той беше по-голям.
Аз за сега мажа със Судо крем.
Имам и разни други мед. мазила, но ми ги изписа педиатърката.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Лилавото мазило споменато по-горе е Пиоктанин.

Но задължително е да се посъветвате с педиатър.

# 32
  • Мнения: 2 111
Най-доволна съм от крема Вита мерфен за по-сериозно подсичане.
Недей да използваш мокри кърпички,можеш да смениш памперсите и не е лошо да го погледне педиатър или дерматолог.

# 33
  • Лондон
  • Мнения: 122
мокри кърпички само ако сте на вън Peace задължително мий дупето след всяка смяна на памперса и ако мислиш че памперсите го стягат взимай един размер по-големи за да му е по-свободно около крачетата.аз при всяка смяна мажа с Бочко, ама хубаво и даже 1-2 пъти на ден сладам допълнително пудричка и досега не съм имала проблем Peace

# 34
  • Мнения: 224
Аз съм чула за гнетамицин че много помагало, но не знам без консултаци на лекар дали може да се маже с такава антибиотична паста...

# 35
  • Мнения: 126
С дъщеря ми съм имала много такива проблеми и единствено ме спасяваше Ексипиал - Бадемово масло. Но пък благодарение на последното подсичане /имаше някакъв вирус със разстройство/ успях да махна памперса защото разбра, че ако си казва няма да я боли дупето. Иначе беше страшен рев, късало ми се е сърцето като я гледам. Стигаше до положение да не може да ходи от болка.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Възможно е и отк кърпички да е и от памперси.Защо не пробваш с крем Рачев.На нас много ни помага.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 746
Всички даваме съвети, но бебето е малко. Много зависи какво ще каже педиатъра.

# 38
  • Мнения: 1 008
Заведи я при педиатъра.Има
един мехлем,който се прави по рецепта
(мисля,че всички педиатъри го знаят).
Много е ефикасен.

# 39
  • Мнения: 242
Пробвай с Пиоктанин р-р да мажеш 3 дни мястото само вечер,и после 4 дни с  клотримазол,гаранция че ще се оправи,не ползвай мокри кърпички,защото те раздразват допълнително кожата и мии само с вода,и колкото се може по -дълго да стои по голо дупе.Със сигурност ще се оправи ,и ние така бяхме,даже на рана отиваше работата,какви ли не кремове и мазила и нищо не помогна ,накрая отидохме при лекар и ми каза това което ти казвам,мина за нула време. Peace

# 40
  • Мнения: 6
здравеи моята дащеря се е подсичала наи ве4е от мокрите  карпи като бебе използвах на памперс СЕНСИТИВ и нямах проблеми а относно кремовете сам много доволна от НИВЕА защитния крем на опаковката пи6е Wundschutz Creme сега малката е на 1г.8м.и го използвам още било за пъпки за ранички много помага ве4ер я мажа и на сутринта вси4ко е из4езнало препоъ4вам ти го но все пак избора е твои дано сам помогнала

# 41
  • София
  • Мнения: 39 746
Пак пиша "нека детето се види от специалист".
При Дияна пиоктанина помагаше, но при Алекс не, даже ставаше по-зле.

# 42
  • Мнения: 478
Първо да ви кажа "здравейте!". Днес се регистрирах и тепърва се запознавам с форума... Та, по въпроса за подсичането: моят син зверски се подсичаше, докато беше с памперс. Това, което му помогна почти моментално, когато се беше подсекъл до кръв, беше "Елоком". Не зная как се пишеше на латиница, но го помня много добре. В него има кортизон, който успокоява моментално. Много е икономично, защото се ползва само при нужда.
След това ми казаха една бабешка рецепта за мазило, с което му мажех дупето, докато не свали памперса и почти не ми се е налагало да ползвам "Елоком". Ето и рецептата, ако някой се интересува: 50гр.пчелен восък, 250гр.зехтин, 10-на зрънца медицинска дъвка. Трите неща се варят на водна баня, докато се получи хомогенна смес. Сипват се по разни кутийки и се съхраняват в хладилник...
Надявам се да съм била полезна!!! Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 39 746
Това, което му помогна почти моментално, когато се беше подсекъл до кръв, беше "Елоком".
Елоком е лекарствен продукт от групата на локалните кортикостероиди.
Лично не бих го препоръчала за бебе на 25 дена.

Цитат
• Преди употребата на ЕЛОКОМ крем Вие трябва да уведомите Вашия лекар, ако сте бременна или кърмите;
Цитат
Ако се налага употребата на този лекарствен продукт при малки деца или върху кожата на лицето при деца, лечението трябва да се ограничи до 5 дни и не трябва да се използва превръзка. Да се избягва продължително лечение с Елоком, независимо от възрастовата група.
Цитат
Бременност и кърмене

Все още няма достатъчно информация относно безвредността на Елоком крем при бременни жени. Локалното приложение на кортикостероиди при бременнни животни може да причини ненормално развитие на плода, включително разцепено небце и вътреутробно забавяне на растежа. Следователно може да съществува, макар и много малък риск от подобни ефекти и за плода при хората.Не е известно дали локалното приложение на кортикостероиди може да доведе до достатъчна абсорбция за продуциране и откриването им в кърмата.Елоком крем трябва да се прилага при кърмачки само след внимателна преценка на съотношението полза/риск.
Цитат
• ЕЛОКОМ крем не трябва да се използва повече от 5 дни върху кожата на деца;
• ЕЛОКОМ крем не трябва да се използва за лечение на кожата под памперси, тъй като така се улеснява проникването на лекарственото вещество в кожата и това може да доведе до някои нежелани лекарствени реакции;
• ЕЛОКОМ крем не трябва да се използва в голямо количество, за лечение на голяма повърхност от кожата и за продължителен период от време (напр. всеки ден в продължение на седмици или месеци);

Все предупреждения от листовката на лекарството.

Последна редакция: пт, 17 юли 2009, 15:31 от AnMary

# 44
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ми се подсече доста сериозно и се оправи от Имазаол крем.Но беше на 4м тогава.
Според мен проблема дойде от мокрите кърпички,а не от памперсите както каза педиатърката.
Аз дупето й го мажа само със Судокрем!

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Най-вероятно проблема са мокрите кърпички. Превантивно ползвам Судокрем  и кремчето на Мустела.

# 46
  • Мнения: 276
Зимата се бяхме подсекли чак до кръв,Лекарката ни изписа едно кремче Тридерм.На второто намазване нямаше и следа от подсеченото.Не го миех със сапун ,а с мед.хума.

# 47
  • Мнения: 1 710
Двете педиатърки, които посещавам, че посъветваха да не ползвам крем Бочко, а цинков крем. Аз съм доволна от него.

# 48
  • Мнения: 489
Миене с вода с кърма, ако имаш, без сапун.  Peace Почистване с  памучен тампон с бебешко олио, вместо с мокри кърпички - това ни помогна много!  Peace

# 49
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Моят съвет е да ползваш изключително рядко мокри кърпички.
Вода и много леко бебешко сапунче.
Намазваш с Бочко и така го оставяш по голо дупе, колкото се може по-дълго.
Докато мине подсеченото го слагай да си ритка върху някаква кърпа без памперс.

# 50
  • София
  • Мнения: 184
Синът ми се е подсекъл много сериозно според мен, на 25 дни е. Притеснявам се, уж с крем Бочко да му мине, не минава. Ползвах и един Чудокрем, но ефект пак нула, сега го намазах с Хип. Иначе и зехтин му слагам за предпазване. Незнам, дали би могло да е от кърпичките, знаете ли нещо с което да го премахна, сигурно го боли горкичкия. Някакъв лековит крем да знаете.... Сигурно ми стана объркана темата, но бързам и......Благодаря ви   bouquet

Вземи си крема за подсичане на SebaMed - невероятен е!

# 51
  • Мнения: 158
Нямах клавиатура и сега съм с няква черна с изтъркани букви и съм като саката....ужас....
Та, започнах да го мия и вече е по добре.....благодаря ви много..  bouquet   bouquet   bouquet....продължавам с хипа за да не сменям постоянно козметиката, на лекар ще ходим в понеделник, че онзи ден ни дадоха акта за раждане....
П.П. бесните ме хващат с тази клавиатура и не можа да пиша........ Close

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 13:30 от virtualna

# 52
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
горещо ти препоръчвам крем за подсичане Павлодерм дори и медицинската козметика не помага така както той за броени минути отсранява подсичането  Peace

# 53
  • Мнения: 108
Когато се роди бебка и малко след това и ние бяхме така, когато дойде нашата лекарка на посещение ни изписа Имазол паста и да сменим памперсите. Така и направих и се оправи. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт