Медицински показания за секцио

  • 869
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Привет, мили мами!
Имам следния въпрос, който се надявам в чистия си вид да не е бил засяган, защото аз много обичам да чета, но доста се обърквам от пустата търсачка  Embarassed
Иска ми се да Ви попитам кои са медицинските показания, при наличието на които се препоръчва разждане със секцио? Знам някои, но има един който не се споменава, което ме води на мисълта, че или не е причина да се постъпи така, или е рядък (незасяган може би) случай.
Конкретно ме интересува, дали наличието на диагноза "Дископатия" или "Дискова херния" могат да бъдат показание?

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 15:33 от fanita

# 1
  • Мнения: 7 640
по-правилно е да се каже "показания", ако искаш редактирай заглавието. Grinning
Дископатията-не, но дисковата херния може да бъде показание за секцио. Щом имаш такива оплаквания, гинекологът трябва да те изпрати на невролог и ортопед за становище.
Ако друг не ме изпревари, може би утре ще издиря списък с относителни и абсолютни показания за секцио.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Дископатията не е, но дисковата херния може да е причина за медицинско секцио. Имам позната която е оперирана от дискова херния и първото раждане е секцио, но второто е нормално(по-малко бебе) - по-доволна беше от второто си раждане.
Аз лично съм със счупване на гръбначен прешлен в лумбалната област и с метални шини около счупения прешлен. Наложи се консулт с неврохирурга който ми е правил операцията - ще мога да си родя нормално според него(а и аз така искам). При мен обаче има вече едно нормално раждане преди травмата и сега положих доста грижи през цялата бременност за да увелича шансовете си за нормално раждане. Дали ще стане - ще разбера до 20-тина дни  Simple Smile

Съвета ми е - консултация с неврохирург, който да прецени за твоя случай.

# 3
  • Мнения: 248
На мен ми препоръчаха раждане със секцио, защото предлежанието на бебето е напречно. Разбира се, ако се обърне, докато му дойде времето за раждане, ще се размина с рязането.

# 4
  • София
  • Мнения: 362
Голямата питанка е, че мен не можаха да ме диагностицират точно   Rolling Eyes
Дори и от снимките не разбраха!!!
А когато ми казаха да отида и на скенер, аз отказах, тъй като имах усещането, че съм бременна!
Така и си беше  Simple Smile
И сега се чудя как може да бъде установена диагнозата??? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт