за първата ваксина

  • 1 119
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте майчета,след два дни ще ни бият първата ваксина.Проблемът е,че след като ни е бият трябва след това да пътуваме до Габрово понеже вече сме от Трявна за да ни прегледа ортопед.Ако вдигне температура в колата какво се дава на едномесечно бебе?На панадола пише ,че се дава след третия месец.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Наистина така пише на Панадола, но аз лично след първата ваксина дадох половин доза Панадол. На ръчичката слагаш памуче с риванол да намали зачервенкото и така. По мои наблюдения и разпитванки на майки първата ваксина се понася най-леко. Третата може да даде температура заради ефекта на натрупване. При нас беше точно така. Третата беше най-болезнена за малката и се пи Панадол и отказа да яде...но за 48 часа мина всичко!
Така че не се притеснявай, имай готовност с Панадол и успех!  bouquet

# 2
за каква ваксина става въпрос?
тя първата се слага още в родилния дом.

# 3
  • Мнения: 667
за каква ваксина става въпрос?
тя първата се слага още в родилния дом.
Блах! Що ли спамувате?
Жената е написала, че бебето е едномесечно и "вероятно" става дума за полио!
Моят съвет е да не бързаш да му даваш Панадола превантивно, след като вдигне температурата тогава.
__________________________

На ръчичката слагаш памуче с риванол да намали зачервенкото и така.
На вас да не би ДТаК да ви е поставена в ръката???
Не позволявайте това!
До 2 год възраст ваксините (с изключение на ММР) се слагат само по предно-страничната част на бедрото, като се редува ляво->дясно.

...и като добавка, температурата се вдига от полиото, което в България все още се приема през устата, много са редки случаите в които се поставя инжекционно Inactivated Poliovirus, което не се поема от касата.

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 15:00 от SafeHeaven

# 4
  • Мнения: 6 315
Можеш да дадеш Панадол, но до половин мерителна лъжичка от 2.5 мл и само, ако педиатърът каже (на мнение съм, че трябва да ги слушаме Wink). Според мен е по-добре да се даде, ако вдигне Т.

Иначе и на Йоан му бият ДТК в ръчичката. На някои бебета даже в гръбчето я слагат.

Общи условия

Активация на акаунт