1.Gre6en termin? 2.Postoianni bolki v korema!?

  • 2 359
  • 14
  •   1
Отговори
Моля дайте ми съвет! Карам първа бременност и мисля, 4е съм някъде около 9 седмица. Докторът твърди, че съм в 7-8. Датата на последният ми цикъл е 10.05.04, но със 10 дневно закъснение? Възможно ли е доктора да греши? И защо имам постоянно болки в корема?

# 1
  • Мнения: 18 542
Според калкулатора, терминът ти трябва да е на 14.02.2005г.
Важна е датата, на която ти е дошъл последния М, а това, че е закъснял няма особено значение.
Вероятната дата на зачеване ти е около 24 май.

Ето няколко адреса на калкулатори.

http://www.parentsplace.com/pregnancy/calculator

http://www.babycenter.com/calculators/duedate/

http://pregnancy.about.com/cs/pregnancycalendar/l/blpregcalc.htm

http://www.intmed.mcw.edu/clincalc/pregnancy.html

На третия адрес ти изчислява и седмиците. Според него в момента си в 8-ма седмица.

# 2
  • Мнения: 1 391
не се притеснявай! Изглеждаш много уплашена.
Болките в корема в началото са нормално явление - целия ти организъм се променя, а матката особено. Приличат на менструални.
Аз имах такива до 3тия месец. Лекички. Ако са леки, няма страшно. Ако са силни и рязки, отивай на лекар.
По принцип при болки можеш да пиеш Но-шпа. Не вредят.
А термина - изчислява се от датата на последната менструация и така ще ти го водят официално до края. Това е средноаритметично така при всички жени.
Лека полека с всеки следващ преглед ще ти се изяснява термина. Твърде рано е да се безпокоиш за него.
Плюс  това може да родиш по-рано или по-късно от назначения термин по принцип. Така че се успокой и си почивай повече по възможност! Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 985
Здравей Нани,
не мисля че това че има 10 дневно закъснение има значение за определяне на термина. Нали овулацията така или иначе е 2 седмици след менструацията. Още повече, че лекарите по размера на плода определят в коя седмица си. Ако му нямаш доверие на този лекар, защо не отидеш при друг за да се успокоиш. По отношение на болките- мен също ме болеше доста корема в началото, може би до към 3-я месец. Според акушерката, това е от разтягането и нарастването на матката и няма нищо притеснително. За всеки случай е най добре да споделяш всичко, което те притеснява с лекаря си. Той какво казва за болките?

# 4
  • Мнения: 426
Sled kato poslednijat ti cikl e na 10.05,tova ozna4ava,4e ovulaciqta ti e okolo 24.05,tova e i predpolagaemata data na zabremenqvane+-2dni.Ot tazi data natatk sedmicite se broqt kato gestacionni.Kato se iz4islqt tezi ne6a naistina otgovarq6 na 7-8 sedmica,taka 4e spokoino ne e gre6en.Tova koeto pritesnqva v napisanoto ot teb sa tezi bolki v korema.spored men nai -dobre e da se konsultira6 s lekarq si.Ne sepritesnqvai,sled edno po- spicializirano mnenie 6te se po4uvstva6 po-dobre.

# 5
Много ви благодаря за отговорите! Мисля, че започвам да се пристрастявам към този сайт Simple Smile))
Да, доста съм притеснена, защото аз притежавам уникалната способност да си внушавам всякакви неща и да мисля денонощно за проблема. За да е по-ясно: Аз научих много късно според мен за бременноста си. Плода беше 8 мм. Последният ми преглед беше миналата сряда, в Шейново при д-р Станков. Плода вече беше 15 мм. Това не е ли много?

А за болките.......Не знам до каква степен са плод на моята изперкалост!?

# 6
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Нани
Плода беше 8 мм. Последният ми преглед беше миналата сряда, в Шейново при д-р Станков. Плода вече беше 15 мм. Това не е ли много?

Моето бебе в 7-ма седмица беше 15мм. Напълно с нормални размери е твоето, споки!  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Споко!Мене в началото толкова много ме болеше, точно като менструация, бях абсолютно сигурна, че ще ми дойде...Даже си мислех, че ще е ужасно болезнено този месец, щом още отпреди да е дошло са ме хванали такива болки...а то взе, че изобщо не ми дойде Grinning  Grinning  Grinning

# 8
  • Мнения: 694
Не се шашкай, не винаги е така както ти казват. Аз когато ходих на консултации винаги видеозона показваше друг термин от определения. Доктора ми обясни, че той показва според размерите на плода. При моето бебе спрямо главата термина беше с пребезително 10дни назад. Според бедрото беше с четири дни назад. Затова никога не е точно. За мен термина си ми беше спрямо калкулаторите 15 ноеври и аз родих тогава.

# 9
Здравей Нани! И аз съм в твоето положение, от самото начало ме измъчват тези гадни болки в корема и въобще не отшумяват. Снощи бях последно на лекар и той ми каза, че не е толкова страшно. Пия Бусколизин и Магнерич. Надявам се в скоро време да изчезнат, защото е доста неприятно. Но вече не се плаша и ги приех за нещо нормално. Успокой се и ти!

# 10
ЕЕЕхх... Явно наистина трябва да се поуспокоя и просто да избягвам предварителни притеснения - така или иначе няма полза от тях, а напротив! Много Ви благодаря за отзивчивостта, мисля че ще си бременея с вас! Simple Smile))

Днес м/у другото, ако щете вярвайте, но съм значително по-спокойна, в доста слънчево настроение и естествено не усещам никакви болки за сега!

А какво мислите за плаж през този моя период? Естествено без препичане!

# 11
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: Нани


А какво мислите за плаж през този моя период? Естествено без препичане!


Не мисля че има проблем да ходиш на плаж Grinning  Grinning  Grinning  Grinning ,
когато майката се чувства добре и бебчето вътре в нея също се чувства добре. Всичко е позволено стига да не се прекалява Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning , през цялата бременност си повтарях това.

И да се изкъпеш и за нас, че ние това лято ще пропуснем и плажове и басейни, още сме много малки.

# 12
И да се изкъпеш и за нас, че ние това лято ще пропуснем и плажове и басейни, още сме много малки.[/quote]

Ще се изкъпя ама на душовете, защото по софийските басейни можеш да се обзаведеш с много интересни неща, а момента май не емного подходящ  Shocked Не че има подходящ момент за такива работи... Stuck Out Tongue

# 13
Здравей мила ,

Не се притеснявай , при мене симптомите са същите , и аз имам болки които са търпими де не стигам чак до хапчета а и вече мисля , че отшумяват. На мене първия ден от последната менструация беше 13 май , след като ме гледаха на ехограф миналата седмица ми определиха термина на 20 февруари 2005. Бебчето тагава беше на 6 седмици и 2 дена и беше голямо 18мм. Simple Smile Така че спокойно  обзалагам се че скоро болките ще спрат .

# 14
Здравей мила ,

Не се притеснявай , при мене симптомите са същите , и аз имам болки които са търпими де не стигам чак до хапчета а и вече мисля , че отшумяват. На мене първия ден от последната менструация беше 13 май , след като ме гледаха на ехограф миналата седмица ми определиха термина на 20 февруари 2005. Бебчето тагава беше на 6 седмици и 2 дена и беше голямо 18мм. Simple Smile Така че спокойно  обзалагам се че скоро болките ще спрат .

Общи условия

Активация на акаунт