Болка в гърдата след кърмене.

  • 377
  • 4
  •   1
Отговори
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Здравейте мамчета, 
От известно време след кърмене имам остри болки в дясната гърда, а от събота на пипане е като пакет ориз. Почвам да се притеснявам да не е нещо сериозно. Ако някоя от вас е чуствала нещо подобно моля да сподели.
Според вас да отида ли на лекар и на какъв ще е по-добре - мамолог или гинеколог?
 

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Най-добре на мамолог.
Защо не опишеш по-подробно какви са болките - остри,пронизващи,тъпи,постоянни,веднага след кърмене ли,минават ли след известно време,други някакви симптоми има ли,кърмиш ли от тази гърда и има ли бебето някакъв проблем,минават ли тези бучици след като накърмиш бебето или така си стоят...изобщо дай по-точно описание,че така не става много ясно какъв е проблема.
Но при всички случаи си запиши час за мамолог - да не стане някакъв сериозен проблем.

# 2
  • Мнения: 4 629
Здравейте мамчета, 
От известно време след кърмене имам остри болки в дясната гърда, а от събота на пипане е като пакет ориз.

Ако правилно разбирам напипваш нещо като голяма бучка? Би могло да се е получило запушване на каналите, а от там може би и мастит, или някаква фаза преди мастит. На твое място бих изцеждала кърмата от гърдата след като бебето се е нахранило, за да се отпушат каналите. Но най-добре се посъветвай с мамолог

# 3
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Болката е остра и много дълбока, пронизва ме чак до гърба, почва веднага след кърмене или цедене и продължава около 10 мин., ако масажирам намалява. Бебо си суче и от двете гърди, но го усещам че от тази му е по-трудно, пробвах да цедя с помпата но е болезнено и само прокапва, докато от другата излиза на струйки. След кърмене буците само намаляват размера си, не изчезват напълно и са големи колкото грахчета. Когато ги опипвам някои от тях са болезнени.

# 4
  • Мнения: 4 629
Болката е остра и много дълбока, пронизва ме чак до гърба, почва веднага след кърмене

Това според мен си е запушване на каналите както го описваш. Знам,че е болезнено да цедиш (и на мен ми се беше случило), но това трябва да правиш. Аз влизах в банята и с горещия душ по-есно се цедеше. Чувала сум,че зелеви листа,ако си сложиш на гърдите много облекчава болката, но не съм го опитвала. И още нещо - да си мажеш гърдите с мас след кърмене - загрява и помага да се разнесат бучките при мен това и цеденето дадоха резултатдано и натеб помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт