Безглутенов сухар?

  • 5 430
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
... има ли изобщо и ако да откъде мога да купя. Бебчо е предразположен към алергии и ми се иска да му давам такъв в попарата, но в магазините, в които проверих продавачките ме гледаха така Shocked

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Май няма такова нещо

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
И аз не съм срещала такова чудо, но пък в Била съм виждала едно нещо подобно на сухар или бисквити ....не съм много сигурна, спомням си само, че бяха оризови и на стояха на едни едри гранули. Ако някой се сети за име да пише.
Всъщност защо търсиш сухари, за попара ли?

# 3
  • Мнения: 548
При положение, че хлябът (и съответно сухарът) се прави от пшенично, ръжено или каквото и да е брашно от зърнени култури (с изключение на царевица и ориз), ми се струва малко вероятно да има безглутенов сухар.
По-удачен вариант ти е посочила Jade - в Билла се продава т.нар Екструдиран ориз (натурален, без глутен), който е във вид на сухари. Аз го ползвам понякога за попара, а често го давам на бебко да си гризка. Доколкото си спомням, беше на щанда със сухарите, а марката му е Ham-Let, унгарски.
Дано да съм помогнала.

# 4
  • Мнения: 1 547
Няма такова нещо, за съжаление. Безглутенови са единствено бисквитите на прах на Плазмон. По БГ схемата на захранване глутен може да даваш след 6тия месец. Освен това непоносимостта към глутена - цьолиакията, няма общо с алергиите. Поне така ми обясни преди време нашия педиатър. Ако детето прояви тази непоносимост към глутена, то това ще се случи когато и да го въведеш.

 Hug

# 5
  • Мнения: 157
Благодаря момичета за отговорите! Ще се възползвам от съветите ви! Hug

# 6
  • Мнения: 2 069
Няма такова нещо, за съжаление. Безглутенови са единствено бисквитите на прах на Плазмон.
 Hug
Бисквитите Плазмон са със глутен, пише го на опаковката

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Има в кутия бисквите на прах на Плазмон и те са без глутен.

Общи условия

Активация на акаунт