Дуфастона веднага след овулация ли се пие?

  • 1 145
  • 4
  •   2
Отговори
  • Мнения: 4 302
Момичета,  newsm17 макар, че темата за дуфастона е дискутирана многократно, имам нужда от съвет.
Днес ходих на лекар и установи,че е денят на овулацията (12-ти ден). Въпреки това ми каза да пия дуфастон от 15 тия ден. Температурата ми спада вече два дни и това ме плаши, защото предния месец, преди да почна с дуфастона, М дойде малко след овуто (17-тия ден).
А също и намали дозировката, преди пиех 2х10 мг на ден, а сега по 1 на ден. Чудя се дали да не го почна сега? Нали идеята е да е след овулацията, която по учебник е на 14-тия ден newsm78. Дайте ми съвет, моля.

Последна редакция: сб, 03 сеп 2005, 08:19 от *vera

# 1
  • Мнения: 856
Овулацията ти не е подранила. По книга е на 14 ден при 28 дневен цикък. Твоят е 26 дни (поне според лентичката ти), така че е съвсем нормално овуто да е на 12 ден.
По ниската ти температура също не е проблем. Ти защо смяташ, че е така?
По въпроса с дуфастона не бих могла да ти помогна, защото нямам опит.

# 2
  • Мнения: 4 302
Благодаря ти Мър, проблема е че 26 дневен е цикъла като взимам дуфастон, а с противозачатъчни 28. Нормално обаче е 22-24 дни, различно всеки път. а почнах да пия противозачатъчни, след като ми идваше на 14-тия ден. Чичо доктор така каза. Ето спрях ги и пак почна така по късата процедура. За това толкова треперя да не би и тоя месец пак да цъфна с М рано-рано

# 3
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравей!Моята овулация също в повечето случаи е ранна-случвало се е на 11,и на 12 ден също.Когато ходех на фоликуметрия ми назначаваха Дуфастона след като се пукне фоликула и го пиех 14 дни по 2 на ден.Да го почваш на 15 ден,при положение,че ову-то ти е на 12,ми се вижда малко странно.Мисля,че трябва да питаш доктора си,защо го изписва от 15 ден.За дозировката нищо не мога да ти кажа-чувала съм,че някои го пият по 2 на ден,други по 3,а и
по 1 също.Май и за това трябва да питаш.Късмет!
п.п.а в температурата  не се втренчвай толкова.

# 4
  • Мнения: 4 302
Когато ходех на фоликуметрия ми назначаваха Дуфастона след като се пукне фоликула и го пиех 14 дни по 2 на ден.Да го почваш на 15 ден,при положение,че ову-то ти е на 12,ми се вижда малко странно.
И аз така си мислех, че е редно за повече дни, но точно след овулацията. При прегледа забравих да го питам, а после като се върнах нищо чудно да ми го е казал наизуст, без да се сети коя съм. При него вечно чакат 5-6 жени, та като нищо ме е забравил.

Общи условия

Активация на акаунт