Кърмаче на две години :)

  • 531
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 932
Не съм вярвала , че ще пусна такава тема , защото самата аз бях убедена когато родих ,че ще кърмя година най-много, даже ми се струваше  много. Но дъщеря ми, ми промени много мои възгледи и стереотипи Simple Smile.
В резултат на което , се кърмим успешно , вече две години и преодоляхме заедно с нея (бих казала ), всякакви мнения и упреци и одобрения ( повече неодобрение напоследък , но не ми пука) .
Е вече от месец тайно се надявам да се откаже най-после , решила съм да изчакам естественото й отбиване, ама напоследък се улавям как взе все повече и повече да ми втръсва да я кърмя, чак на моменти с нежелание го правя. Тя вече суче само за приспиване и вечер, ако се събуди , че ако не дам следва истеричен рев. А така ми се иска , да се откаже , не ми пука за общественото мнение ( те отдавна повечето от роднините и познатите ми, са ме обявили за "луда" и незнаеща , по отношение на кърменето  Joy, особено като започна да им обяснявам за ползите от дългото кърмене и как детето само ще се откаже", просто аз вече се чувствам изморена от това , колкото и странно да звучи и си мечтая скоро да каже -" Мамо , аз вече не искам да суча"  Laughing
Но в никакъв случай не съжалявам че я кърмих и все още кърмя де , толкова дълго , ползите за мен са несравними и очевадни, най вече по отношение на здравето и не само.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 058
отидете на почивка с мъжа ти за седмица.баба и дядо да я гледат и така ще се откаже.но после като се приберете трябва да се държиш мъжки и да не и даваш да си посуква

# 2
  • Мнения: 3 929
Пробвай с Даум Екзол. Намажи гърдите си с него, предупреди я, че горчат. Вероятно ще опита, ще й загорчи и е твърде вероятно повече да не пожелае. А може и да си поиска още няколко пъти, докато се убеди, че наистина вече циците безвъзвратно и окончателно горчат. Аз така успях да отбия сина си след 2,7 годишно кърмене.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
nellyani, вие сте на крачка от отбиването, щом суче само за приспиване и нощем. Поздравления за дългия кърмачески стаж!
Пробвала ли си някой друг да я приспива? На тази възраст съвсем добре осъзнават, че може да се заспи и без сучене, особено ако мама не е наблизо. Вариант е и да й въведеш нов ритуал преди сън - книжка или песничка.
За нощното сукане - доста успешно работи намазването с Даум Ексол и обяснението, че циците са уморени вече и затова горчат или някаква друга история.
Ако мислиш да я оставиш на някого, с цел да забрави - може и да не проработи този вариант. Големите кърмачета не забравят така лесно как се суче. Тук можеш да прочетеш за доста майки, които успешно съчетават няколкоседмични командировки в чужбина и кърмене. Или за сучещи в тандем с новородените си братчета след 2-3 месеца несукане.
Успех!

# 4
  • Мнения: 2 376
Браво браво! Честит втори рожден ден. Ако ще ползваш помощни средства, по-добре 1-2 капки цитросепт в лъжичка зехтин/олио Simple Smile хем е и полезно. Надявам се обаче "сама  да се откаже".
Може да пробвате таткото да я приспива.

# 5
  • София
  • Мнения: 932
nellyani, вие сте на крачка от отбиването, щом суче само за приспиване и нощем. Поздравления за дългия кърмачески стаж!
Пробвала ли си някой друг да я приспива? На тази възраст съвсем добре осъзнават, че може да се заспи и без сучене, особено ако мама не е наблизо. Вариант е и да й въведеш нов ритуал преди сън - книжка или песничка.
За нощното сукане - доста успешно работи намазването с Даум Ексол и обяснението, че циците са уморени вече и затова горчат или някаква друга история.
Ако мислиш да я оставиш на някого, с цел да забрави - може и да не проработи този вариант. Големите кърмачета не забравят така лесно как се суче. Тук можеш да прочетеш за доста майки, които успешно съчетават няколкоседмични командировки в чужбина и кърмене. Или за сучещи в тандем с новородените си братчета след 2-3 месеца несукане.
Успех!
Simple Smile да някой друг може да я приспи за следобедния сън, ако мен ме няма Simple Smile.
 Примерно вчера бях при работодателя ми , за да се разберем , как ще действаме от тук насетне понеже Жаси , не е приета на градина и няма да се върна на работа.Бях я оставила при сестра ми , която също има малко детенце на три годинки и когато се върнах , ги беше приспала и двете. Каза , че Жаси е мрънкала , че няма да заспи и е искала мен , но точно за 5 минути е заспала, като в е видяла че ме няма.
За нощното заспиване ще ми е по трудно и двете баби работят и досега Жаси не е оставала при тях, а мъжа ми работи в момента на две места, понеже аз така и така скоро няма да почвам работа, след като Жаси не е приета на градина и от вчера съм официално безработна  Rolling Eyes, защото все някой трябва да я гледа, а частните градини(+лични разходи за транспорт и храна) се оказаха по скъпи от това което шефа ми предложи при връщане на работа , използва за оправдание кризата.
Така че нямам много варианти за отбиване , или стискам зъби и я чакам да се откаже или пробвам с намазването и ако не проработи , пак ще чакам да се откаже сама.

Общи условия

Активация на акаунт