Шийтаке

  • 9 935
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 019
Четох някаква статия във вестника, че вече и в някои от нашите магазини продавали гъби шийтаке за готвене (не ампули на прах), но няма координати на магазини. С търсачката видях, че някои момичета живеещи в чужбина често готвят такива гъби, продавали ги по супермаркетите. Има ли някъдев София магазин, в който мога да си купя такив гъби?

# 1
  • Мнения: 5 001
Да има.В хладилната им витрина се снамират пакетчетата...Купувала съм от китайския магазин в една от преките на "Пиротска" се намира(на ул."Самуил")

# 2
  • Мнения: 589
Това да не са онези слузести гъби, характерни за китайската кухня? newsm78

# 3
  • Мнения: 5 001
Това да не са онези слузести гъби, характерни за китайската кухня? newsm78
Едни кафеви,такива тъмни,тънки,дървесни гъби са....

# 4
  • Мнения: 27 524
Ей ги:



Имат много силна, специфична миризма. На мен лично не ми харесват, прекалено силно ароматизирани. Аз харесвам другите дървесни, дето се продават сушени и се накисват и стават огромни, черни хрущялки, много са хубави. И тях ги има в магазина на Самуил  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 019
TheNMaster, от Пиротска към пазара ли тръгваш или към метрото? А каква е цената горе-долу? Готвила ли си нещо с тях? Извини ме, че те затрупах с въпроси.

# 6
  • Мнения: 5 001
TheNMaster, от Пиротска към пазара ли тръгваш или към метрото? А каква е цената горе-долу? Готвила ли си нещо с тях? Извини ме, че те затрупах с въпроси.
Ако от Халите вървиш по дясната страна на улицата(Пиротска) и си тръгнала по посока бул.Ботев.....Самуил е последната улица преди трамвайната линия....Та завиваш на Самуил в дясно и магазина е почти на ъгъла...с едни огромни червени фенери се веят  Mr. Green

Малеее к'во обяснение hahaha hahaha hahaha hahaha

Не знам за цена сега,че съм купувала доста отдавна...А аз лично не съм ги готвила.Тогава ги приготвя мъжа на моя приятелка,който си е китаец....

Иначе и аз като Блонди,повече харесвам другите гъби дето се накисват...Хрупкавите...Тях съм ги приготвяла с ориз,зеленчуци,яйца и пилешко

# 7
  • Мнения: 5 173
В Пловдив дали ще могат да се намерят тези гъби?

# 8
  • Мнения: 5 001
В Пловдив дали ще могат да се намерят тези гъби?
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Ами питай по китайските магазини,където продават и хранителни неща.....Трябва да има...Пловдив е голям град....

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
В Пловдив дали ще могат да се намерят тези гъби?

в здравословните магазини. Peace
сушени са.
накисват се за 24ч. в студена вода, съхраняват се в хладилник.
аз много ги обичам, редовно ги приготвям...

# 10
  • Мнения: 2 110
А, тези гъби в какви ястия се слагат и за какво се ползват ?!

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и за какво се ползват ?!

за готвене и за ядене Mr. Green, за миене не стават  hahaha
ползват се като печурки...

# 12
  • Varna
  • Мнения: 191
Шийтаке са черни японски вид гъби. Има ги и в Пикадили например. Използват се в японската кухня, независимо от това дали пресни или сушени. Ако са сушени преди готвене е добре да се изплакнат с топла вода, за да омекнат.

# 13
  • Мнения: 27 524
Шийтаке са черни японски вид гъби.

Не са черни  Simple Smile

# 14
  • Varna
  • Мнения: 191


Не са черни  Simple Smile


[/quote]

Според японците са черни, така както и на кафявата захар казват черна, така както и на зеленото в светофара казват, че е синьо. Просто си позволих да цитирам определение от японски  Peace

Общи условия

Активация на акаунт