какво означава "кубче" пюре?

  • 678
  • 9
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Мами, помагайте - ще захранвам бебо, а навсякъде чета "кубче" пюре от ... няма значение. Какво е това "Кубче" така и не проумявам! Sad

# 1
  • Мнения: 267
Ако не се лъжа става въпрос за замразени порционки предварително замразени еднокомпонентни пюрета във формички от лед. Например - правиш пюре от моркови/картоф/каквото и да е и понеже е в повече го замразяваш във формичките. После вадиш и си ги сортираш в торбички. И така като приготвяш многокомпонентни манджи взимаш едно кубче морков, едно тиква и т.н.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
но, колко е голямо това кубче? колкото кубчетата лед ли?

# 3
  • Мнения: 267
Е, след като го замразяваш в същата формичека, естествено.
А къде го четеш това за тия кубчета, аз в рецептите видях съвсем ясни порциони за приготвяне на каши и пюрета?

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
ето тук например
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20919.0

но съм виждала и по големи  формички за фризер, които приличат на тези за лед но са и с капаче

# 5
  • Мнения: 267
Това съм го чела и по-скоро си мислех, че става въпрос за някакво малкоколичество (като кубче мая, например Laughing)

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
то и моята представа за кубче е долу-горе такова количество, но все пак искам да зная
а и ме интересува защо да е кубче като мога прясно да си го приготвя

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 796
а и ме интересува защо да е кубче като мога прясно да си го приготвя
Ако можеш прясно, чудесно Simple Smile А някой път може да е по-удобно да приготвиш повече прясно и част да замразиш. После като се смесва с други, става бърза и лесна комбинация (може да спести време, ако в този ден нямаш такова).

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Благодаря ти Бу, това също е идея, но ме интересуваше по скоро защо се споменава за кубче пюре, не например грамаж. И все пак това кубче колко е голямо.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 796
Около 30 грама идва Simple Smile
А кубче - както са писали по-горе, защото формичките за лед правят кубчета най-често.

Общи условия

Активация на акаунт