Застраховки,май ме мамят, помогнете да разбера...

  • 1 442
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Мили хора,от скоро започнах да правя застраховки и не мога да схвана по колко трябва да са ми премиите...Някой занимавал ли се е с това. Имам чувството че плащат смешни сумички! Долу горе като смятам идва по 3% от сумата на застраховката.Моля ви се който знае да ми обясни как се изчислява аз колко трябва да получа.
ААаа, за малко да забравя, сключих договор към Уника, а не искам там да питам,защото ме е страх да не ме изритат...В договора нищо не пише.
Благодаря на всички предварително! Ако съм пропуснала нещо,което всъщност е важно,питайте.

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Разбирам, че си от малък град и сигурно има други извъникономически фактори, ама това е луда работа. Не знаеш за колко работиш, не искаш да питаш, за да не те изритат... Ние тук нямаме кълбо за гадаене.

3% ми се чини горе-долу, щото премията малък е процент от застрахователната сума, има други разходи и пр, ... Може да е обвързано и с обеми. Не че жаля за застрахователи, де.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Какви застраховки правиш?

# 3
  • Мнения: 231
На ГО е около 20-25%, горе-доло във всички компании са май около този процент

# 4
  • Мнения: 64
Какви застраховки правиш?

Ами по принцип всякакви мога да правя,но за сега съм правила само ГО.

На ГО е около 20-25%, горе-доло във всички компании са май около този процент

Ако това което казваш е вярно, значи определено ме цакат нещо... Дали е добре да потърся някой в управлението на Уника, но който е по-нависоко, в смисъл,някой в регионален център и централен офис в София например?


Разбирам, че си от малък град и сигурно има други извъникономически фактори, ама това е луда работа. Не знаеш за колко работиш, не искаш да питаш, за да не те изритат... Ние тук нямаме кълбо за гадаене.

3% ми се чини горе-долу, щото премията малък е процент от застрахователната сума, има други разходи и пр, ... Може да е обвързано и с обеми. Не че жаля за застрахователи, де.

Ами мила,така е наистина в малките градове,всеки те затиска и не можеш на никого да се оплачеш,защото не се знае той чии приятел е...Гледаш много много да не си отваряш остата,за да запазиш и малкото което изкарваш,щото друга възможност няма и не се знае кога ще се появи...

# 5
  • Мнения: 2 015
Абе и аз живея в малък град и правя ГО, но ми се плаща най-малко 15%.Казвам най-малко, защото работя към "Ефко инс".Демек правя към много компания застраховки, а всяка плаща различно, но 3% не съм виждала никъде Naughty.

# 6
  • Мнения: 1 028
Абе и аз живея в малък град и правя ГО, но ми се плаща най-малко 15%.Казвам най-малко, защото работя към "Ефко инс".Демек правя към много компания застраховки, а всяка плаща различно, но 3% не съм виждала никъде Naughty.
И аз съм агент получавам между 20-25% ,в зависимост към коя компания,доколкото знам "Алианц" дават 3 % комисионна за техни застраховки и затова повечето брокери не искат да работят с тях.Имах запитване от клиент и горенаписаното ми беше обяснено от моя брокер.

# 7
  • Мнения: 1 312
Егати комисионната ooooh!
Най-малката, за която знам към момента е 12 %.

# 8
  • Мнения: 1 906
20 % от най-масовата застраховка-Гражданска отговорност, от които обаче се удържа плосък данък  PeaceВъзможно е в различните компании да има различни комисиони, но горе-долу в такива граници се движат.

Общи условия

Активация на акаунт