Кой контролира частните детски кухни?

  • 1 651
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 371
Нямам предвид дали е чисто, сигурно ХЕИ ги проверяват, а за това дали спазват рецептите и менюто им е съобразено с препоръките за здравословно хранене и всички тези прекрасни неща, които пишат по сайтовете си.

От понеделник взимам една кухня(няма да я споменавам за сега, за да не й правя лоша реклама), но храната е по-солена от тази, която ядем у дома, а десертите пък са много сладки.
Днес им се обадих по телефона, щели да обърнат внимание казаха(ако не го направят, ще кажа кои са и ще се откажа от тях, разбира се).

Та това ми е питането, кой ги държи изкъсо, защото те се грижата за храната на най-милото ни.

# 1
  • Мнения: 426
Абслютно съм съгласна с теб. И аз взимах от една кухня и мнението ми подозрително съвпада с твоето. Дали не сме поръчвали от една и съща кухня newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Има наредба за това е то я:http://www.citybuild.bg/act/naredba-iziskvaniiata-systava/2135574509
За контрола пише следното
Цитат
Контролът по изпълнение на изискванията на наредбата се осъществява от органите на държавния контрол по Закона за храните.

# 3
  • Мнения: 529
Би трябвало да се вземат проби от храната ежедневно.

# 4
  • Мнения: 4 371
Евил, благодаря.
Хенриета, ако техен човек взима пробите, малко се обезсмисля.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 894
Не знам кой ги контролира, но след като от Ози ми донесоха контейнерчетата миришещи на пепелник, защото шофьора, който ги доставя си пуши в колата, загубих доверие в желанието им да спазват каквото и да е. След като се оплаках на другия ден същият шофьор ми достави същите вмирисани контейнерчета и това беше. Явно и забележка не му бяха направили. И храната беше доста солена, с черен пипер и кремовете с десет лъжици захар, според мен. Ако има добра държавна кухня близо до вас може да е по- добър вариант. Аз имам възможност да готвя и се отказах да опитвам повече кухни, но ако не ми беше възможно вероятно бих се доверила на проверена държавна. Там контролът би трябвало да е по- строг.

# 6
  • Мнения: 3 993
Органите на държавния здравен контрол са РИОКОЗ - Регионална Инспекция за Опазване и Контрол на Общественото Здраве (бивши ХЕИ).
За София се обърни към РИОКОЗ - София, предполагам,че трябва да подадеш сигнал, за да направят проверка. Питай ги по телефона как се процедира.

# 7
  • Мнения: 4 371
Бояна, днес с приятелки коментираха кухните и ми казаха, че на всяка кутийка Ози пише състава.
Държавна кухня наблизо има една, в която яденето е воднисто и блудкаво, отпада ни като вариант.

Little wingels, благодаря ти.
Ако има някакво развитие ще пиша.

# 8
  • Мнения: 2 132
Сестра ми взима Ози и мисля, че на самото етикетче май пишеше. Но не съм много сигурна. Може да я попиташ. Тя е НБМ от юлките и май се познавате. Wink Би трябвало и на твоята кухня да пише.
Иначе за 2те седмици, в който гостувах в София, първата нямаше подробно съдържание на контейнерчето, а втората вече имаше. На сол бяха добре. Не съм усетила да миришат на цигари, но сигурно имат няколко шофьора. Друг е въпроса, че 2-3 пъти давах на Ива, но тя не хапна много. Явно си е свикнала на моето готвене Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 9 517
Ози пишат съдържание и грамаж от около седмица, може и малко повече, преди това не пишеха.
И аз експериментирах в събота и неделя с една частна детска кухня, реването в неделя беше сладко дори и за мен. Големият го изяде половината и каза, че се бил "пресладил", а той си пада по захарта - зачеркнах ги за винаги.

# 10
  • Мнения: 4 371
Днес храната беше по-добре. Давах и на сестра ми да пробва.
Кухнята е Ян Бибиян. Нещо ми вдъхнаха доверие от описаното в сайта им, пък противречиви мнения съм чувала за всяка кухня, освен тях и за това им се доверих. Тази седмица пак съм я нарочила за пробна, да видим как ще продължат.

# 11
  • Мнения: 10 983
В нашия град няма частна кухня и нямам впечатления, но винаги ми е било интересно кой изготвя и кой и одобрява менютата, които се предлагат в тях.

# 12
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Когато дъщеря ми беше малка взимах от Junior Мenu,и бях много доволна.Храната беше вкусна,с нормално количество сол и захар за едно малко дете.Почти никога не оставаше Mr. Green.Синът ми като стигне възрастта за детска кухня ще ползвам пак нея Peace.От ОЗИ си спомням бях поръчвала веднъж и не повторих.

Общи условия

Активация на акаунт