Изведнъж отказа да заспива!

  • 1 696
  • 20
  •   1
Отговори
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Здравейте. Голямата ми дъщеря е на 2 години без 3 дни. До момента проблеми с лягане, заспиване и продължителност на съня никога не сме имали. Детето си е поспаливо от малко, като бебе непрестанно спеше. Събуждаше се съвсем спокойна, кърмех я и докато ядеше заспиваше пак.
Преди няколко дни нещо се случи, но никой не е наясно какво  #Crazy Shocked Thinking Всички признаци на доспиване са налице, сама казва "Мамо пи" демек мамо спи ми се или ще спя. Обличам я давам й сок /така заспива с шишенцето/ и я оставям в леглото. В момента в, който тръгвам да излизам от стаята се почва рев, който граничи с уплаха или силен стрес /знам ли и аз как точно да го обясня/. Връщам се питам я, говоря й, обяснявам й.... НЕ и НЕ. Плаче неистово и това е. До сега заспиването винаги е протичало по един и същи начин: слагам я в леглото давам й шишето и излизам, заспива и спи повече от 3 часа след обяд. Вечерното си е същото: баня, шише с мляко и тъй до 10.30 сутринта. Просто мечта! /дори не се събужда, когато къпем малкото бебе и минаваме с него по коридора/.
Ето че сега нещо има,което не мога и не мога да разбера. Нямам никаква идея какво иска. Не става и с приказки, защото снощи татко й остана да й чете, но резултата беше, че заспал имаше, но не беше тя  Crossing Arms Tired
Дайте акъл как да процедирам! Не искам да я приучвам, че в момента, в който се разплаче и веднага някой ще дотичва при нея, за да я пита какво има и какво иска. Нямам тази физическа възможност, защото малкото бебе и то иска моето внимание, а при него няма кой да ме замести. Гледам ги сама и няма как да се разкъсам и да бъда в две стаи едновременно.
Принципно сме се разбрали с мъжа ми да следваме линията и да не я оставяме да се налага. Щом не иска да спи, ще са научи, че в тези часове трябва да си е в леглото, независимо от това дали ще спи или само ще си лежи.
Има ли някой с подобен опит? Ще се радвам да ви чуя!
Извинявайте, че стана дълго, но...

# 1
  • Мнения: 1 167
Колко време е така? Да не е само инцидентно?

# 2
  • Мнения: 172
След като вижда колко грижи полагате за бебето е нормално и тя да иска същото.Аз не бих я оставила да плаче,явно методът със шишето за приспиване вече не действа,което от една страна е хубаво,защото не е полезно.Вие я познавате най-добре и знаете какво би я накарало да се успокоява.

# 3
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Ninia, вече четвърти ден е така. Проблема е, че става дума и за двете заспивания и за това след обяд и за вечерното! И на двете се държи по един и същи начин.

Минало, грижите не са чак толкова. Относно заспиването на бебето особено няма кой знае какви грижи. Имам предвид да са повече от тези, които се полагат за самата нея.

# 4
  • Мнения: 2 447
Ами защо не пробваш да останеш при нея в стаята докато заспи...може да е просто период някакъв..За кратко и синът ми почваше да реве в момента в който се опитам да го сложа да легне..Рев,ама все едно съм го заколила..в такъв момент,просто го гушвах и той лягаше и заспиваше в/у мен...отмина.Той обаче винаги заспива,като съм до него

# 5
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   От това,което съм чела,във възрастта около 2 години се появяват първите страхове-от тъмнината,от дъжда,моторите,животни,хора и др.Децата са изпълнени с впечатления от
изминалия ден и са едновременно изморени и превъзбудени.Страхуват се да бъдат оставени сами.При синът ми приказката за лека нощ върши работа,след нея  заспива,но се случва да се събуди през нощта.Обяснила съм му,че ако го е страх трябва само да ме повика и ще отида при него.Обикновено след такива събуждания си заспива почти веднага,след,като съм отишла при него.Според мен е важно детето да усеща,че винаги ще има кой да откликне на плачът му и че
няма да бъде оставяно само.Приемете,че е период,който изживява и нека единият от вас да е с него,да му разказва или чете любима приказка,докато заспи.Може би,ще мине известно време докато детето
преодолее страховете си,но ако го убедите,че винаги,когато има нужда от някого до себе си,ще има такъв човек,нещата ще се ускорят.
  Обикновено,когато приспивам синът ми заставам близо до вратата и след като му разкажа приказката и му пожелая лека нощ си излизам безшумно.Понякога той казва нещо,личи си че не заспал,но  отговарям едносрично,колкото да разбере,че съм там и скоро той заспива.Може също за 1 седмица,да я слагате 20-30 мин. по-късно да си ляга,за да се измори и да заспива  веднага.Това също съм го прилагала ,а през следващата седница синът ми сам си казваше,че му се спи в по-ранен час.Успех! И търпение.

# 6
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
С удоволствие бих останала, но в повечето случаи бебето заспива по същото време, в което слагам и Вяра да спи. Ако в този момент така се наредят нещата, че бебка спи ще опитам да оставам. Дано отмине този период и уеднаквим изискванията и желанията си.

det, благодаря ти за изчерпателния отговор! Ще положим усилия и ще се  Praynig Бог да ни напътства Hug

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 16:12 от Tedi_Nikolova

# 7
  • Мнения: 2 331
Абсолютно съм съгласна, че се появяват първите страхове при детенцето ви.И ние минахме през тях и все още се страхува малката.Най-важното е да резберете какво точно я плаши и да преодолеете страха.При нас скоро се наложи да слагаме нощни лампи и това подейства.Пак си заспиват сами и спят спокойно.Когато има гръмотевици, заря, силен вятър или друго, което ги плаши, един от нас остава при децата, докато се успокоят, като обяснява какво се случва с природата в приказна форма.Когато дъщеря ми беше на възрастта на вашето бебе, ги събрахме в една стая, за да не се налага да се раздвоявам аз.Скоро свикнаха да спят заедно и не се будеха едно друго.И нашите са с малка разлика.
Дано някоя от нахвърляните идеи даде резултат и при вас!

# 8
  • Мнения: 4 298
Теди, има нужда от теб.
Направи така, че да оставаш или ти или таткото. Също можеш да нагласиш режима на Рая така, че да заспиват двете и ти  да си до тях.

# 9
  • Мнения: 542
вечерно време към колко заспива?моята малката заспиваше в 8 часа до към 1 год и 10 месеца!и изведнъж започна да заспива чак към 10 и 30 и ако я сложа по-рано реве!а тя също заспива сама с шишето!сигурно е период!дано скоро да се нормализират нещата! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 9 973
да не би да е наплашена от мотор или кола навън?Сега лятото го има и този проблем

# 11
  • Мнения: 1 404
Според мен ревнува.Ния заспиваше сама преди да се роди бебето,но от около 5-6 месеца иска да оставам с нея-изместих малко часа за лягане,така че да приспя първо малката и така...

# 12
  • Мнения: 5 940
Какво означава, че не искаш да я приучаваш да си до нея?  Не искаш да приучиш двегодишно дете да изпитва сигурност, че мама и тате ще дойдат да го успокоят, че ще получит прегръдка за "лека нощ". Плачещо дете очевидно изпитва някакъв дискомфорт и е задължение на родителите да разберат какъв е, като преди това направят опит да го гушнат и успокоят. Понякога и прегръдките не помагат при истеричен рев, но поне детето не остава с впечатление, че няма кой да се отзове.

# 13
  • Мнения: 411
Tedi_Nikolova  моята дъщеря е на 23 месеца и 10 дни и преди около 7 седмици при нас се разигра подобна сцена. Оказа се, че това което я плаши е сянката на кончето й люлка. Известно време и давах възможност тя да избере къде да спи, в нейната стая или при нас. Междувременно с игри си обяснихме как става така че кончето, мама, тати и т.н. имат сенки. Сега вече пак си ляга сама в стаята си, е естествено случва се през неща по някое време да се пресели при нас.

# 14
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Често да си кажа точно към 2г имат такъв период с проблемно заспиване, признаците са точно като при теб, с изключение на това че аз моята а гушкам и тя пак умираща за съм не ще и не ще и като се усети че заспива почва да пее или да лудее из кревата..Много се чудехме какво е защо така..почна и на обед на не спи..сега вече два месеца след заветните 2г всичко се върна в релси.
Май търпение му е майката..

Общи условия

Активация на акаунт