Чашка с накрайник за 6 месечно? което не знае що е шише...

  • 4 368
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 93
Здравейте!
Поредният въпрос, който ме вълнува и за който искам да се допитам до вашето мнение, момичета, е следният:
Синът ми скоро ще навърши 6 м., досега е бил само на изключително кърмене, и то от гърда. Не съм решила точно кога, но когато започна с предлагането на други храни ще дойдат и други течности, а не ми се иска да започвам със стандартно шише с биберон. Мисълта ми е, досега залъгалки и шишета не сме ползвали... не е ли момента да се мине директно на тези с накрайник...
Моля, ако има майки минали по тази схема да споделят опит и наблюдения, рано ли ни е още за накрайници, и въобще след като знае само цицито, кое друго е по-удачно да му предложа като "уред" за пиене?

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Пробвах чаша с твърд накрайник, когато захраних и трябваше да давам вода, но детето само си чешеше венците на него. Принудих се да дам водата с биберон, с който се справя доста по-добре. Пак не пие както трябва, защото се опитва да го суче, но все пак изпива по 20 до 50 мл на ден, което си е напредък. Иначе залъгалки не ползва и е била само на кърма до 5,5 месеца.

# 2
  • Мнения: 80
Аз бях купила чаша с такъв накрайник, но бях решила направо да го уча да пие от нея като махам накрайника, като от обикновена чашка. Не исках да свиква с него, но много се заливаше с водата, колкото и да внимавах, като му давах да пие. Наистина се опитва да суче от накрайника, но успява да пие, колкото иска. Дори и с лъжичката като го храня, пак прави едни движения с устата, все едно се опитва да суче  Simple Smile Мисля, че е по-важно да свикне да се храни с лъжичка, а не от шише, водата не е чак такъв проблем, след време ще свикне и с чашата. Като го захранвах на 5 навършени месеца, се притеснявах да не иска повече от другите храни и да не иска да суче, но никога не е отказал кърмене.

# 3
  • Мнения: 2 401
Моята дъщеричка от 6м. възраст започнах да я уча да пие от обикновенна чаша, за пиенето  се научи, но наистина много се мокреше. Научи се да пие без да се мокри около годинката, а сега пие така добре, че дори не капва и капка, а и често сама си държи чашата, докато още се мокреше и аз пробвах с различни чаши с накрайници и с биберон да я науча, но без резултат.

# 4
  • Мнения: 9 476
Понеже нашия син вода пропи на 11мес, а до тогава единствената приемана течност бе кърма, аз също тръгнах с чаша с накрайник Mr. Green
Да ама не! Crossing Arms
Не я хареса и това е! Мина на сламка Wink

# 5
  • Мнения: 11 307
Нук имат чаша с мек накрайник. Моя калпазанин я приема много добре. С твърдия накрайник не можа да засмуче, малък е за нея. Иначе си пие от чаша като пич, но за навън и на път с мекия накрайник е много лесно решение.
http://www.nuk.de/produkte/mahlzeit/esslern/fctrinklern/10_215_0 … html?target=popup

# 6
  • София
  • Мнения: 183
Дъщеря ми беше изключително кърмена до 5,5месеца. Чудех се дали трябва да се дава вода на кърмаче, нали има много противоречиви мнения, та предлагах й, но тя не искаше и да чуе за вода. Като я захраних започна да пие по малко вода, проблемът беше как да й я давам при положение, че тя не приема шишета с биберон. А й ми се стори тъпо тепърва да я приучвам към шишето. Купих й чаша с мек накрайник на Авент, но не й идваше наум да смуче. А е от неразливащите, има клапа отвътре. Зарязах я и временно й давах водата от обикновена чаша. Пооливаше се по малко. Докато не ме светнаха да махна клапата на чашата с накрайник и сега така си я ползваме.  Peace
Водете се по децата, не са по калъп правени и всяко си има предпочитанията!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 939
Моят син също до 6 месец беше изцяло и само на кърма, но така или иначе дори след като започнахме захранване не приемаше други течности от шише с биберон. Купих му направо чаша, но с мек накрайник, който не тече и си я държеше сам, но само толкова. Вода пропи едва към годинката и то само по малко и в някои дни напълно отказваше. От време на време му давах и по малко в обикновена чаша, която вече държи доста стабилно и сам, но със шишето оставаме сухи естествено  Laughing
Наистина всяко дете е индивидуално за себе си, каката например пропи вода много малка от шише с биберон и досега много си я обича водицата и въобще поема много течности. За разлика от нея бебо пие само вода и млякото на мама разбира се  Laughing - все още се кърмим сутрин и вечер, но нищо друго не признава  Mr. Green
Така че опитай с различни чаши, а детенце само ще си покаже кога е жадно и от какво има желание да пие  Peace

# 8
  • Мнения: 344
след шестия месец и аз купих чаша с мек накрайник - и с клапата и без вода не пие, само си чеше венците Laughing преглъща малко докато се опитва със зъбки да скъса накрайника, другото тече по гушката Mr. Green дадох и шише, но не знае как да пие и от там - лапа го и стиска биберона в това време, а водата му пръска в очите hahaha иначе много му харесва да си играе и с двете Sunglasses ...а за пиене ще взема и аз да му предложа да опита със сламка Thinking

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
И у нас като при  MTV.
До 7навършени друго освен цица незнаеше, та шише с биберон дъвчеше, както и чаша с накрайник, та минахме на сламка. Обаче след годинката стана това, нищо че предлагах малко преди годината.

# 10
  • Мнения: 2 005
И дъщеря ми биберон никога не прие.Около годинката започна да пие по малко вода(10-20гр) от обикновенна чаша.От по-рано предлагах чаша с мек накрайник на Авент,прие я,но и до днес пие незначително количество вода.

Пробвай различни варианти,като за всеки вариант оставяш на бебето достатъчно време да "разгадае" как се пие от това чудо(т.е. не очаквай за един ден да разбере как се пие от сламка например).

# 11
  • София
  • Мнения: 5 278
Може би маааалко встрани от темата, но...  така ми олекна, като прочетох мненията ви  Embarassed
Моят Калин е по-малък (4 навършени месеца), но и той не желае да употребява залъгалка и биберон - опитах 1-2 пъти в най-големите жеги да предложа вода, но така се мръщи, плюе, плаче на шишето, че повече не съм и пробвала ooooh!

А тези чаши с мек накрайник само на НУК и АВЕНТ ли са, например съм чувала за "магическа неразливаща чаша на АВЕНТ" - тя друга ли е или е именно такава  newsm78

Питам "профилактично" само, нямам намерение да го тормозя скоро  Embarassed
 

# 12
  • Мнения: 2 132
И аз предложих вода с чаша с накрайник или с обикновена като стана на 6м. Вода пропи към 10-11м. На чашата с накрайника махнат клапата, че иначе с нея не може да пие.

# 13
  • Мнения: 1 558
След като за първи път даваш чашка,добре е накрайника да е мек Peace

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Зелено човече, да - магическите чаши на Авент са чашите с мек и твърд накрайник. Но който си има шишета на Авент, независимо каква вместимост са, си купува само накрайник и дръжки, които са универсални и стават за тях.

Общи условия

Активация на акаунт