от кога захранване с пюрета?

  • 5 373
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Сори, може да има такава тема ама не ми се ровеше из всички страници. Бебето ми е на 3 месеца, почва 4-ти. Мога ли да му давам вече пюрета и какви и по колко?

# 1
  • Мнения: 15 379
Бебето ти е много малко за захранване! До навършването на минимум 5 месеца (най-добре 6), бебето трябва да бъде само на кърма или АМ.
Дотогава можеш да намериш много информация по въпроса, пълно е със статии Peace.

# 2
  • Мнения: 9 973
Сори, може да има такава тема ама не ми се ровеше из всички страници. Бебето ми е на 3 месеца, почва 4-ти. Мога ли да му давам вече пюрета и какви и по колко?
много безотговорно ми звучи  Tired
Поразчети се малко.Изчакай бебето да навърши поне 5м. Изчети инфото с кои храни как се процедира,по колко се изчаква....
А педи какво казва?

# 3
  • София
  • Мнения: 12 545
Можеш да го захраниш, но не е хубаво.
По-добре изчакай още месец и половина-два.

# 4
  • Мнения: 2 013
Много е рано за пюрета.Изчакай още поне 2 месеца.
Аз започнах да давам пюрета на 5м.

# 5
  • България
  • Мнения: 457
Раничко е малко за пюрета,изчакай поне още 1-2 месеца  Peace
Аз захраних на 5 и половина с пюре от моркови на Хип

# 6
  • Мнения: 1 062
Има много такива теми, както и мнооого информация по въпроса.
Всеки сам си решава в кой момент да започне захранването.
Някои започват при три навършени месеца, някои след петият или шестият ...
Има и различни схеми на захранване.
По-добре се порови и си направи своя схема, след като прочетеш малко, и по нея да се водиш.
Аз така направих и ми беше много лесно.
Захранването при нас беше на 5 месеца и започнахме с тиква.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 197
Не ти се рови!  Rolling Eyes
Този подфорум е ПЪЛЕН с такива теми.  Grinning
Най-ранната възраст, на която може да започнеш захранване с пюрета, е 4 навършени месеца.
По-добре е, обаче, да започнеш след навършване на 6 месеца.

# 8
  • Мнения: 95
Захранихме се с пюре от ранни моркови на Гербер на 4 и половина/т.е миналата седмица/и то с по няколко лъжички.Така и мисля да остане,да не увеличавам много количеството.Давам го преди хранене в 12 или между храненето към 10.Преди винаги съм си мислила,че ще захраня на 5-6 месеца,но моя син е толкова лаком,че вече само кърмата не му стига според мен.Започна да огладнява през час.Видимо имам кърма,но и детето като ям си отваряще устата,докато един ден му показах един банан,който аз хапвах и той щеше да го отнесе целия.Като му дадох пюре и започна да гълта.Според мен това също е един от признаците,че трябва да се захрани,макар и по-раничко,но при някой деца е наложотелно.
Аз обаче не бързам за сега съм дала само морков и морков и картоф.Мисля по-бавно да го захранвам и да не бързам.До 5 и половина мисля да е само на зелечукови пюрета.Скоро ще дам пъщарнак и тиква и след това ще правя вариации между четирите зеленчука.

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 17:22 от konikonkoni

# 9
  • Мнения: 6 711
Аз захраних на почти 5 месеца с картофено пюре, после морков и тиква. Но доста рехаво в началото, не бързах заникъде, и не съм имала някакви мераци да яде по 1 бурканче още от първата седмица.

# 10
  • Мнения: 2 658
Раничко е малко за пюрета,изчакай поне още 1-2 месеца  Peace
Аз захраних на 5 и половина с пюре от моркови на Хип
Peace
А теми много..

# 11
  • Мнения: 143
Вземи си на Ганчев плодови,те са след 3-я месец.
Първите дни дай по няколко лъжички.Но не очаквай да яде по цяло бурканче.
Дари харесва всички вкусове,няма претенции.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
След като навърши пет месеца и започна шестия тогава я захраних с каша , а след това и със зеленчуково пюре.

# 13
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Захраних на 5,5 месеца с каша. Пюрето - малко след това.

# 14
  • Мнения: 529
Съветвам те ,като всички -----изчакай до 5-6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт