Напрежение във въздуха....

  • 2 123
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте, одавна се каня да пусна тази тема, но все не намирам смелост. Поради това съм и анонимна.
Ситуацията е следната : Март месец съпругът ми напусна своеволно работа. Постъпката е оправдана от гледна точка на работата, която вършеше, заплащането и хаоса във фирмата. Напусна, без да е подсигурен с друга работа. Има странични доходи, които за сега скалъпват положението, но те не са постоянни и не до толкова сигурни като да си знаеш точното работно място. Другото е това, че сме на квартира, малката расте, навършва година, имаме заем, който теглихме за наскорошна придобивка, другоооооо  newsm78 може и да има, но за сега не се сещам. Ами това е на кратко. От тук на татък е така - не търси работа, а само когато го подсетя, разходите си вървят, а той обръща внимание на второстепенната работа и се усъвършенства в нея. На въпроса ми какво ще правим ме успокоява,че за сега сме добре и да не се притеснявам. Не се записа на борсата, за това че чувства неудобство, че ще е поредния лентяй, но и усигуровки не си плаща... Малко объркано описах всичко, но дано сте ме разбрали.
Не знам какво друго да пиша, моля за съвет как да се държа и какво да правя...

# 1
  • Мнения: 6 607
Страничните доходи от какво са ?

# 2
В областта на изкуството е втората му работа, но тя е по-скоро сезонна.

# 3
  • Мнения: 6 607
Явно му доставя удоволствие да я върши и затова не търси на този етап нещо друго.
Ако наистина си притеснена за финансовото ви положение просто му го кажи и бъди категорична ,че трябва да вземе решение.

# 4
  • Мнения: 212
А ти работиш ли в момента?!

# 5
  • Мнения: 6 607
Детето няма годинка най-вероятно не работи.

# 6
Повче от категорична не съм била, когато съм му казвала това, но все пак той е достатъчно голям човек със самостоятелно мислене за да му казвам какво да прави. И не на последно място - глава на семейството. До сега е бил отговорен и работеше на три места, но... сега просто някак си.... притеснява ме, че няма да намери работа достатъчно бързо и може би зимата ще ни свари неподготвени, а и високото майчинство вече свършва...

# 7
  • Мнения: 212
Е,само попитах де,може пък да работи! Нали има много майки,които с триста зора чакат детето да стане на 6 месеца и се връщат обратно на работа! Плюс това,ако е майчинство пак взима пари някакви...са не знам какъв им е хала. Аз на нейно място бих го ръчкала по-целенасочено да си намери работа,НО ПЪК ако наистина изкарва пари от "сезонната" си работа и смята,че нямат финансови проблеми,може да изтрае докато й мине периода на тая работа Wink

# 8
  • Мнения: 6 607
Е,само попитах де,може пък да работи! Нали има много майки,които с триста зора чакат детето да стане на 6 месеца и се връщат обратно на работа!
Аз съм от тях доста по -рано започнах ако може да се каже ,че съм спирала.
Едва ли има майка ,която едва изчаква бебето да стане на 6м. за да се върне на работа .На някои просто  се налага.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Сигурно е преценил, че нямате финансов проблем в момента. При нас положението е подобно. Накараха ме да напусна работа и сега допълнителната си я работя като основна, без да се натягам и стресирам, както беше в офиса. Но следя изкъсо да не фалираме, ако тръгнем натам, ще си намеря нещо по-стабилно - дано не стане де.

Остави го човека малко да разтовари, преди това сигурно се е счупвал на 3 места - явно, че не е някой лентяй, който чака само на теб.

# 10
  • Мнения: 212
Е,само попитах де,може пък да работи! Нали има много майки,които с триста зора чакат детето да стане на 6 месеца и се връщат обратно на работа!
Аз съм от тях доста по -рано започнах ако може да се каже ,че съм спирала.
Едва ли има майка ,която едва изчаква бебето да стане на 6м. за да се върне на работа .На някои просто  се налага.
Добре,защо трябва да се засягате?!
Аз не казвам че всички са такива,но има и такива! Наясно съм, че на много им се налага да се върнат на работа,защото финансово не издържат,но и лично познавам такива,дето буквално с нетърпение чакат бебето да стане на някаква възраст и да го оставят на детегледачка,защото не им е приятно да се занимават с ревящо бебе,но пък и биологичният им часовник тиктака и рано или късно трябва да се размножат,та са се възползвали...

# 11
  • Мнения: 6 607
Е,само попитах де,може пък да работи! Нали има много майки,които с триста зора чакат детето да стане на 6 месеца и се връщат обратно на работа!
Аз съм от тях доста по -рано започнах ако може да се каже ,че съм спирала.
Едва ли има майка ,която едва изчаква бебето да стане на 6м. за да се върне на работа .На някои просто  се налага.
Добре,защо трябва да се засягате?!
Аз не казвам че всички са такива,но има и такива! Наясно съм, че на много им се налага да се върнат на работа,защото финансово не издържат,но и лично познавам такива,дето буквално с нетърпение чакат бебето да стане на някаква възраст и да го оставят на детегледачка,защото не им е приятно да се занимават с ревящо бебе,но пък и биологичният им часовник тиктака и рано или късно трябва да се размножат,та са се възползвали...

Успокой се .Въобще не се засягам .
Мислех да коментирам ,но не си струва ,а и темта не е за това.

# 12
  • Мнения: 212
Е,само попитах де,може пък да работи! Нали има много майки,които с триста зора чакат детето да стане на 6 месеца и се връщат обратно на работа!
Аз съм от тях доста по -рано започнах ако може да се каже ,че съм спирала.
Едва ли има майка ,която едва изчаква бебето да стане на 6м. за да се върне на работа .На някои просто  се налага.
Добре,защо трябва да се засягате?!
Аз не казвам че всички са такива,но има и такива! Наясно съм, че на много им се налага да се върнат на работа,защото финансово не издържат,но и лично познавам такива,дето буквално с нетърпение чакат бебето да стане на някаква възраст и да го оставят на детегледачка,защото не им е приятно да се занимават с ревящо бебе,но пък и биологичният им часовник тиктака и рано или късно трябва да се размножат,та са се възползвали...

Успокой се .Въобще не се засягам .
Мислех да коментирам ,но не си струва ,а и темта не е за това.
Ок,извинявай,но почти винаги след мой пост се случва да пише някоя пряко засегнала се на думите ми и почват разни обяснения Wink Та за това пояснявам!! И съм си съвсем спокойна Wink

# 13
Остави го човека малко да разтовари, преди това сигурно се е счупвал на 3 места - явно, че не е някой лентяй, който чака само на теб.
Така и правя, но по някога като се замисля и изпадам в паника  Sad Работите, които работи са коренно противоположни - музикант и счетоводител  Laughing. Мисля, че не е нужно да казвам коя е напуснал. Притеснявам се, че от март до сега на обявите, на които е кандидатствал (за счетоводител ) по интернет му се обадиха само от две фирми...
По принцип му имам доверие и вярвам в него, но на моменти просто ме очудва, като това да не си плаща осигуровките.
По въпроса за това дали да започна по-рано работа и двамата сме категорични, че трябва да остана с малката до навършването на  2 годинки. А и все пак не смятам, че трябва да направя жеста да започна работа, при положение, че той  е по цял  ден в нас, а женската работа никой не я върши така както жената.

# 14
  • Мнения: 342
Може би трябва да му имаш повече доверие!

Общи условия

Активация на акаунт