безпризорно дете...вероятно. помощ!

  • 1 205
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Момичета, днес в градинката на Младост 2 (езерцето) се натъкнах на дете, което в продължение на часове си вися в една локва, цялото му дупе и крачета (в платненки) мокри и, след като се съсредоточих да разбера с кого е, установих, че е сам-само навън. Опитах да установя контакт с него и да го изведа от локвата, но се уплаши от мен, започна да обижда, да ми прави физиономии, да бяга и дори взе камък (сигурно за отбрана, не знам какво си мислеше, че искам да му сторя). Други родители ме видяха, че се опитвам да се разбера с него и ми обясниха, че го виждат в градинките из квартала ежедневно (до РУМ и до Бедрок предимно), винаги е само, дори по тъмно и всеки път казва, че си излиза така само, но живеело наблизо. На мен обаче днес ми изкрещя (чу ме да питам другите майки знаят ли къде живее и въобще има ли си дом), че живее на Плиска (?!?!), но не е без дом , да го оставя на мира. Но на мен не ми излиза от ума. Как може да има родители, а да е напълно асоциално и некомуникативно, да е все само, мокро и мръсно?! И всеки път домът му да е на различно място според подаваната от него оскъдна информация.
Та на въпроса, понеже явно се върти из квартала и може да бъде намерено, какво трябва да направя, за да се погрижат за него - социални ли, кой да търся? Някой трябва да установи контакт с него (което според мен е доста трудно) и да се разбере повече? Какво да сторя? Давайте съвети! Ще съм благодарна също, ако младостките майки, които евентуално са го срещали и се сещат за кой става въпрос също да дадат инфо за момиченцето. Описанието му: около 6-7 годишно, да е 120 см, русичко, синеоко, симпатично, но малко поизцапанко и неугледно, доста грубо, все само. А и изненадващо за мен с мобилен и mp3-ка. (?!?!)

П.С. Ако темата не е за тук, моля модераторите да я преместят. Мерси!

# 1
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Иве, подай сигнал в РПУ-то. Там имат служители, които ще задвижат нещата и ще се свържат със социалните служби. По всяка вероятност детето е стар познайник, но все пак сигнализирай. Има и други служби, които се занимават с безпризорни деца, но РПУ е също вариант. Peace

# 2
  • Мнения: 277
Така... Аз не излизам много по градинките и досега нямах наблюдения, но майките от квартала дадоха повече информация. Значи детето си живее в Младост 2 и най-редовно си е навън сам-само. Познато им е от 2 и повече години- все така без придружител по улиците, градинките, магазините, училищните дворове.
И аз се обърках. Не съм подала сигналв РПУ-то...още, защото съм смутена дали това е най-правилното. Това дете явно има роднини, с които живее, които поне го хранят и обличат. Е, може и повече да го обгрижват, но не съм убедена, че институциите у нас ще му помогнат РЕАЛНО! Не искам в желанието си да помогна, да създам повече проблеми.
Но решението, макар и трудно, остава мое. Молете се за детето. Мерси!

Нати, а ти си слънчице!  Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 144
Ивелина, а защо не се обърнеш към хората от фондация "За нашите деца" ( http://www.detebg.org/?cat=8&scat=17 ). От това, което съм разбрал досега те често работят със семейства, така че грижите за конкретното дете да се подобрят, като то остане в семейството си. От друга страна може би греша. Затова ако има някой, който е работил или работи с тях нека се включи, за да каже дали това е добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт