дали е шарка?

  • 3 066
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, мами!
Моля ви за помощ-какви са признаците за шарка,освен пъпките разбира се.
Синът ми от една седмица подържа температура около 38.5,като има дни когато няма и си мисля, че вече му минава,като междувременно е на Зинап, беше със зачервено гърло. Направихме кръвна картина - нищо тревожно,   снимка на дробчетата да не е скрита пневмония - чиста е снимката. Остана само да си мисля, че е шарка и антибиотика пречи да избият пъпките. Има тук таме по някоя, но лекърката ни уверява(без да ги е погледнала,че е от това където се е потил. Искаме да го заведем някъде другаде, но препоръчайте ни къде има добри специалисти.
Чакам с нетърпение отговорите ви!

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 23:15 от vevadi

# 1
  • Мнения: 5 790
Гледам сте от Перник, т.е не сте далеч от София.
Мога да ви препоръчам д-р Пламен Масларски от болница Вита.
Клиника "Детско здраве" също имат добри педиатри.
Успех и бързо оздравяване!

# 2
  • Мнения: 835
Антибиотика наистина може да подтисне обрива.Вземи си направление и го заведи в педиатрията в МА.Все пак там са специалисти и ще разпознаят обрива.чудя се твоята лекарка как е решила че не е шарка като не го е видяла?

# 3
  • Мнения: 1 428
Спрете антибиотика и ако е потисната шарка трябва веднага да избие.Не е добре да се пие антибиотик ,когато има съмнение за варицела,защото така не се създава имунитет, и по-лошото вътрешните органи страдат.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Какъв е обривът?
Пъпките при варицела са доста специфични и ако ги види лекар едва ли би ги объркал.

# 5
  • Мнения: 2 732
Спрете антибиотика и ако е потисната шарка трябва веднага да избие.Не е добре да се пие антибиотик ,когато има съмнение за варицела,защото така не се създава имунитет, и по-лошото вътрешните органи страдат.
Ти сериозно ли ? И моята пи АБ по време на варицелата -консултирах се с инфекционист каза че няма проблем и да си довършим курса .А шарката и изби на третия ден от АБ лечение

# 6
  • Мнения: 1 428
На моя колежка детето беше болно от варицела и не са разбрали, че е това.Тъпкали са го с антибиотици за бъбречно възпаление 10 дни, а през цялота време детето е било с темп.38 и много лоша кръвна картина.След като ги исписали от болницата детето веднага избило и съответно спаднала и температурата.

# 7
  • софия
  • Мнения: 2 542
Нищо не пречи детето да си има температура от бъбречния проблем.Ако е имало изолирани  бактерии в урината естествено ,че ще си пие антибиотик.Бъбречното възпаление е далеч по тежко заболяване от вируса на варицелата, която 95 процента сме карали като деца.Просто по стечение на обстоятелствата се е заразило с вируса.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 5 628
Може ли и аз с въпрос? Ние бяхме с Т 39-39.5 2 дни и с червено гърло. На третият Т спадна и гърлото му, сливиците и небцето се покриха с афти, но с белезникав секрет. На мен ми приличаха на пъпки с връх.  Отана без Т почти цял ден.
После Т пак се повиши за кратко и като спадна видях, че следват бузите, венците и устните от вътрешната страна. Възможно ли е според вас това да е варицела? Тоест да сме минали без обрив по тялото, а само вътре по лигавиците.
Аз питам защото се "обрина" устната кухина на две вълни и след като хубаво цъфна Т спря. Щеше да е логично да спре Т когато се зачисти устата, а не когато е толкова зле.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Sesana, огледай хубаво главичката за пъпки, при варицела в окосмената част те са много характерни. Не знам дали е възможно да е само с обрив по лигавиците при шарка.
От тежък стоматит да речем, също може да се повиши температурата. Лекар видя ли детето?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 628
Sesana, огледай хубаво главичката за пъпки, при варицела в окосмената част те са много характерни. Не знам дали е възможно да е само с обрив по лигавиците при шарка.
От тежък стоматит да речем, също може да се повиши температурата. Лекар видя ли детето?
Видяха го когато му беше само зачервено гърлото на вторият ден. Тогава беше с много висока Т и червено гърло. После Т сама падна и се отприщи първата вълна с "пъпките". След ден пак я вдигна и като спадна втората вълна. Пъпки има сега, но са по 3-4 на лицето, 2-3 на гърба и нялколко на ръката. Не са големи, но не са от комар примерно. Разчеса една на ръката и стата рана и сега го боли.
Тези в устата не съм го водила да ги гледат. Но изчезнаха прекалено бързо за стоматит /3-4дни/. И аз това си помислих дали не , но знам, че при стоматит Т спада когато затихне положението в устата, а при нас спада точно когато се заля цалата и гърлото и навътре по сливиците. Нямаше здраво петънце. Само езика му беше наред. Но мина и замина вече.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Пъпки има сега, но са по 3-4 на лицето, 2-3 на гърба и нялколко на ръката. Не са големи, но не са от комар примерно. ....

Може и да е варицела, знам ли... В началото приличат на пъпки от комар наистина. Но след това повечето пъпки образуват специфично балонче с течност вътре. Не са големи, като зърно от леща са обривите.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 628
.... Пъпки има сега, но са по 3-4 на лицето, 2-3 на гърба и нялколко на ръката. Не са големи, но не са от комар примерно. ....

Може и да е варицела, знам ли... В началото приличат на пъпки от комар наистина. Но след това повечето пъпки образуват специфично балонче с течност вътре. Не са големи, като зърно от леща са обривите.
Става като папулка с безцветна течност и като се пукне раничка. когато я разчеса едната пропщя, че го боли.

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Хайде да ви е честита баба шарка! Идвай във варицелната тема  Hug

# 14
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
прилича на варицела. Бързо оздравяване  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт