Много суха кожа

  • 1 351
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 614
Здравейте майчета. Да ви запозная с моя проблем, който имам чувството че само на мен ми се случва:

Още от началото на бременността  кожата на коремчето и гърдите започна да се бели. Реших, че е от козметиката - смених я и си взех такава за бременни на Чико. За съжаление проблема не се реши. Може би трябва да уточня, че мажех само сутрин след баня. Реших да пробвам със зехтин - 1-2 дена мазах - пак без промяна.
В крайна сметка спрях всякакви мазила, като избягвах контакти на душ гела с гърдите и корема - около 1 седмица.
В резултат положението тотално се влоши, кожата взе да ми се бели, все едно съм изгоряла, става някак си на петна, много ме опъва, та от вчера започнах пак със зехтина - този път го мажа по 3-4 пъти(може и да си внушавам, но ми се струва, че има леееко подобрение.

Имам няколко подозрения на какво може да се дължи, а се притеснявам да безпокоя док (след седмица съм на преглед)  -
1. липса на витамини(много повръщам, и нямам апетит)
2.липса на мазнини(пак по горните причини Simple Smile
3. Да съм почнала да се разширявам(все още не ми личи, нямам коремче, а май съм поотслабнала дори, но...)

Ако някой може да ми помогне със съвет, искрено ще съм благодарна  bouquet


# 1
  • София
  • Мнения: 3 751
И аз бях така.А как сърби по-нататък ако знаеш....Мажи се нон-стоп със зехтин.

# 2
  • Мнения: 614
Магика, това предизвестие за стрии ли е, какво е Simple Smile?

# 3
  • Мнения: 2 013
Магика, това предизвестие за стрии ли е, какво е Simple Smile?

Да,сърбежа е предизвестие за стрии.Мажи се с олио за тяло или лосион. Peace

# 4
  • Мнения: 3 481
Абсолютно!!!! С един-два дни мазане няма да се реши проблема. Но не само мазане, а масаж с мазането!!! И все пак внимавай с масажа по коремчето Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
здравей, аз съм със много суха кожа, но през бременността ми се изсуши страхотно. Пробвах какви ли не мазила и накрая останах много доволна от Ексципиал Урея Липолосион с 4% урея. Това е медицинска козметика за суха и атопична кожа, от уреята се хидратира много добре. Просто от много отдавна не бях попадала на толкова подходяща за сухата ми кожа козметика. Препоръчвам ти я с две ръце. Peace Мен също от сухота много ме сърби и опъва кожата, даже чак ме боли. Не бих ти препоръчла да се мажеш с олио или зехтин, защото те само омазнявам без да хидратират кожата и нацепването ти е в кърпа вързано. Аз съм пробвала през годините да се мажа с какво ли не. За протокола, от двете ми бременности нямам нито една стрия, въпреки супер сухата ми кожа. Смятам, че с подходящата хидратираща козметика може да се избегне този проблем. Аз се мажех след баня цялата вечер, а сутрин само корема, гърдите, ханша и бедрата.

# 6
  • Мнения: 614
Възможно ли е отсега да се появят стрии?  newsm78 #Crazy При условие, че дори не съм напълняла??? Sad

# 7
  • Мнения: 5 026
Купи си Еудермол 8 от аптека, това успокои моите сърбежи. От кожен лекар ми е изписано-медицинска козметика, без лекарство вътре  Peace

# 8
  • Мнения: 3 481
Сухотата на кожата и нейната еластичност са донякъде свързани, но различни неща.
Аз също имам "люспеста" кожа, като крокодил съм, дори лятото...Изкарала съм 2 бременности , в които мажех единствено гърдите с бебешко олио, и нямам нито една стрия....Дружката се спука да се маца с какво ли не, хем и кила не качи докато беше бременна, а е цялата като баркод Sad

# 9
  • Мнения: 651
Вземи си това.Няма да съжаляваш.И аз съм с много суха кожа и ми помага доста

http://www.eucerin.bg/dry_skin/dry_skin.asp

http://www.eucerin.bg/sensitive_skin_body_care/ph5_shower_oil.asp

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 19:11 от Деянова

# 10
  • Мнения: 32
Mustela protiv strii.Nishto drugo ne mi pomogna.Kapeh se sas zehtin i nikakav efekt.Edinstveno Mustela mi pomogna.Kakvo li ne opitah.

# 11
  • Мнения: 2 013
Възможно ли е отсега да се появят стрии?  newsm78 #Crazy При условие, че дори не съм напълняла??? Sad

По-добре вземи мерки предварително,защото излязат ли тези гадове,това е!
То и с мазане няма да ги избегнеш,но поне ще са по-малко. Tired
За масажа на коремчето наистина не прекалявай,от акушерка знам,че прекомерното галене и масаж на корема може да доведе до контракции.
Успех в борбата! Peace

# 12
  • Мнения: 82
A някой пробвал ли е специалното масло на Eucerin против стрии, което препоръчват против стрии по време на бременноста? Аз имам същия проблем, и не зная какво да правя...

# 13
  • Мнения: 9 429
Вземи си някой дълбоко овлажняващ лосион.Както са ти казали вече,появят ли се веднъж стриите,няма оттърване.
Мустела е хубава козметика.Аз лично ползвах Мама Донна на Чико,но въпреки всичко имам малко стрии.

# 14
  • Мнения: 651
A някой пробвал ли е специалното масло на Eucerin против стрии, което препоръчват против стрии по време на бременноста? Аз имам същия проблем, и не зная какво да правя...
Аз мислех да си го взимам,но ми се видя малко като грамаж на висока цена!!!!Ползвам масло на Икаров-пшеничен зародиш много съм доволна.От началото се мажа само на корема и нямам стрии.

Общи условия

Активация на акаунт