Как се правят бухтички?

  • 34 920
  • 34
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Момичета, дайте ми някаква рецапта за бухтички... Яла съм веднъж в детството си, а от няколко дена вкусът им натрапчиво ме преследва, сънувам ги дори  Crazy И тъй като съм кулинарка "средна хубост", реших да ви попитам за рецепта... помогнете ми, защото спомена за бухтичките вечно ще ме преследва инак  Rolling Eyes
  bouquet Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Бухти

250 г кисело мляко,
1 чаена лъжичка сода бикарбонат,
 3 яйца,
 400-500 г брашно.
малко сол

Яйцата се разбиват. Прибавя се киселото мляко, разбито със содата и брашното, за да стане кексово тесто. С помощта на лъжица се изсипва по малко в сгорещената мазнина. Пържат се до зачервяване. Поръсват се с пудра захар.  Обожавам ги.     

# 2
  • София
  • Мнения: 974
Към  рецептата на ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊  можеш да добавиш и 1 ч.л алкохол .За да не поемат бухтите много мазнина, при пърженето.
Това е по-лесният и по-бърз вариант.
Правя и още един...добавяш повече брашно, да стане меко тесто. После разточваш и режеш на ромбове /или с формички/.Стават различни на вкус, но пак са бухти Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 1 341




Разбивам 2-3-4  яйца (колкото имам в наличност), добавям една кофичка к.мляко разбито с 1 ч.л. с връх сода,5-6 с.л. захар,1 с.л. ракия /водка и брашно да стане като гъсто кексово тесто.С чаена лъжичка сипвам в повечко нагорещено олио.
Получават се доста бухтички и обикновенно ми остават.Останалите ги сиропирам  ( баба ми ги наричаше  "момини гърди").
Ако се добави повече брашно да се получи меко тесто изрязвам гевречета и ги пържа ( това беше любимата закуска на синът ми когато беше малък).

# 4
  • Мнения: 589
добавяш повече брашно, да стане меко тесто. После разточваш и режеш на ромбове /или с формички/.Стават различни на вкус, но пак са бухти Wink
На тези, точените, мама им казваше "фльонги", защото ги режеше на лентички, които при пърженето се извиваха като истински фльонги... Laughing

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
А, то било много лесно! Тъкмо като за мен!  Laughing
днес вече няма за кога, но утре за закуска ще има бухтички!  newsm44

# 6
  • Мнения: 22 867
Пробвай и бухтите на Джемма, много са бързи, лесни и вкусни.

Цитат
Прави се смес от 2 яйца, 1 чаша натрошено сирене, 1 чаша лимонада,1 непълна ч.л сода за хляб, шипка сол и захар, брашно до меко тесто. Разточва се и се реже с чаша на кръгчета, които се пържат в загрята мазнина. Аз късам с ръце топчета, които разплесквам на питчици и пържа.

Когато са разточени и нарязани стават като бухтички, а ако ги разтегляш с ръка, стават мекички. И двата варианта са чудесни.  bouquet

# 7
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Към  рецептата на ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊  можеш да добавиш и 1 ч.л алкохол .За да не поемат бухтите много мазнина, при пърженето.

Благодаря ти,наистина стават мазнички Tired А ром или домашна ракийка става ли?И в тигана или в сместа слагам алкохола?

# 8
  • София
  • Мнения: 974
Принципно правилото е да се слага не миризлив алкохол, за да не се усеща...аз слагам водка Laughing и ракия става, точно както рени55 е споменала.
Ром на козунаци или нещо шоколадово Peace

Ааа недей в тигана, в тестото се слага Laughing в тигана само на банани фламбе

# 9
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Принципно правилото е да се слага не миризлив алкохол, за да не се усеща...аз слагам водка Laughing и ракия става, точно както рени55 е споменала.
 
Водка никой у дома не пие и аз не купувам  Rolling Eyes но щом може ракия Grinning Пък може и едно патронче да си купя за такива случаи Laughing
От това да разбирам че алкохола се слага в тестото,нали?!?! Thinking

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Пробвай и бухтите на Джемма, много са бързи, лесни и вкусни.

Цитат
Прави се смес от 2 яйца, 1 чаша натрошено сирене, 1 чаша лимонада,1 непълна ч.л сода за хляб, шипка сол и захар, брашно до меко тесто. Разточва се и се реже с чаша на кръгчета, които се пържат в загрята мазнина. Аз късам с ръце топчета, които разплесквам на питчици и пържа.

Когато са разточени и нарязани стават като бухтички, а ако ги разтегляш с ръка, стават мекички. И двата варианта са чудесни.  bouquet

Със сиренето не стават ли солени?

Иначе у нас алкохол няма, моите утре ще станат мазнички, но от толкова време им се каня, че това не е проблем.

# 11
  • Мнения: 22 867

Със сиренето не стават ли солени?


Не, много са вкусни, може би лимонадата компенсира. newsm78 Могат да се ядат със сладко или конфитюр, с шарена сол или шунка и кашкавал, изобщо всякакви комбинации. А вместо лимонада съм ги правила с газирана минерална вода, с фанта, с някаква червена напитка газирана на Дерби, май беше малина, тестото леко се оцвети, но като ги изпържих, си бяха нормални, т.е. не червени. Пропуснах, направи половин доза, доста стават.
Алкохол не им е нужен, не поемат много мазнина.

Ето моите бухтички

Ето и на tutulina

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 17:59 от labrex

# 12
  • Мнения: 22
ммм
Бухти не съч яла от години.Май трябва да намина при баба охх  Crazy Crazy

# 13
  • Мнения: 144
Благодаря ви, момичета и аз ги обожавам ще ги направя още утре  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 116
Eто и от мен едни Бухти

Общи условия

Активация на акаунт