Направо съм луднала!

  • 4 819
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Като ми влезе една муха в главата и няма отърване:вече четвърти месец търся тайнственият състав на подправката /или микса от подправки/, с които са мариновани-подправени едни меса в "Билла"!!! Зелено/и, много ароматни, ама няма никакво описание, та да разбере човек състава!! Помагайте, бе джанъм! Не мога да спя!

# 1
  • Мнения: 25 568
Дай мостри и ще ти кажем.  Laughing

# 2
  • Мнения: 940
Аз не съм ги опитвала, но сега като те чета, и аха да запаля колата и право в Била. Досега винаги ме е спирал именно зеления цвят.

# 3
Според мен соса е от печени, белени зелени чушки + зелени подправки и олио/зехтин минати на миксер. Обаче има една уловка - помирисвайте хубаво месото дали е свежо щот в големите вериги магазини го мажат ако е започнало да се разваля.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 341





Купувала съм такова зелено в Хита - на кг. на щанда за готови храни.
Много ми харесва за пилешко месо.

# 5
  • Мнения: 2 774
Маринатата е добра ,да....но мисля че е от тези готовите сухи  Peace
рени55 ти как си го купувала -тип паста ли?
Не съм яла с пилешко,само на свински пържоли - бут ,които стават учудващо крехки  Peace метнати на скарата .

# 6
  • София
  • Мнения: 565
И аз знам, че маринатата е готова, не се продава в магазините и се използва от големите вериги хипермаркети. По мое наблюдение тази в ХИТ и БИЛА е една и съща. Подозирам, обаче, че съдържа доста Е-та, а пък гледам да ги избягвам заради децата.

# 7
  • София
  • Мнения: 565
 А, рени55 , сега ти прочетох поста. Значи сигурно се продава. А същата ли е на вкус, като тази с която овкусяват месото?

# 8
  • Мнения: 2
Все пак-някоя разгадала ли е тази смес зелена? Интересува ме съставът й!

# 9
  • Мнения: 1 313
Аз съм купувала от маринованите и според мен е сос песто, но не съм съвсем сигурна, на такова ми прилича на мен. Peace

# 10
  • Мнения: 2 774
Mмммне,мисля че не,поне   на мен въобще не ми наподобява пестото - бих казала че въобще няма чесън в нея  newsm78
starlite ,нали това се опитваме ....да я разгараем...
Между другото  сега се сещам че преди няколко месеца,май обсъждахме тази марината ......разрови се с търсачката  Peace.

# 11
  • Мнения: 6 155
Хаха, и аз се пробвах преди да го разгадавам.  Laughing
Със сигурност има чесън /най-вероятно на прах/, копър и нещо мазно. Пробвах различни варианти.
Само мазното не го докарвам - с олио не става, с масло също. Смесица от масло и зехтин наподобява.
Възможно е да има и разни Е-та, натриев глутамат... Rolling Eyes
В един магазин питах какво съдържа - тайна било.  Crossing Arms

# 12
  • София
  • Мнения: 1 341



Маринатата е добра ,да....но мисля че е от тези готовите сухи  Peace
рени55 ти как си го купувала -тип паста ли?
Не съм яла с пилешко,само на свински пържоли - бут ,които стават учудващо крехки  Peace метнати на скарата .


Да, като паста е и със сигурност има чесън в нея!
Имаше и червена, но ми препоръчаха зелената.

# 13
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Зелената така и не съм я взимала,но и се каня... Crazy

# 14
  • Мнения: 27 524
Mмммне,мисля че не,поне   на мен въобще не ми наподобява пестото - бих казала че въобще няма чесън в нея  newsm78

И аз мисля, че е песто. И какво общо има чесънът с пестото?  Thinking В него (по оригинална рецепта!) няма изобщо чесън.  Peace Само босилек, сол и зехтин  Peace
Поне тук основните зелени маринати за месата са именно с босилек (песто).  Simple Smile
А в червените слагат чесън.

Общи условия

Активация на акаунт