овулация- има ли я?

  • 940
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 722
Аз да разкажа за моя проблем.
На 19 март отидох на гинеколог. Тя ме прегледа и ми каза, че имам обърната матка, единият ми яйчник бил по-голям от другия и че имам възпаление на маточната шийка. Предписа ми Полижинакс и ми каза 3 месеца да си меря температурата.
Излекувах възпалението.
Започнах да си меря  температурата от 20 март. По принцип аз съм с редовен цикъл от около 30-31 дена. Първият цикъл от началото на меренето ми закъсня (трая 44 дена което е много за мен, но все пак бях 10 дена на Полижинакса, а бащата на приятеля ми почина, стрес, туй-онуй….). Температурата ми мина 37 градуса (на 31 ден). Бях 6 дена в менструация.
Следващия цикъл беше 27 дена!? Температурата този път не мина 36,8.  5 дена бях в менструация.
След това цикълът ми беше 20 дена!?!?!?!? Температурата ми пак мина 37 градуса (на 10 ден). Менструация- 6 дена. Дойде ми на 7 юни. Първият ден след като ми свърши (на 13) веднага имах 36,9. След това падна на 36,7-36,8.
Сутринта ми беше 36,6
Вече се минаха 3 месеца откакто си меря температурата, но искам да изчакам още 1-2 месеца, поне докато малко се възстанови редовният ми цикъл и тогава да се върна при гинеколожката.
Не знам сега при тези данни дали имам овулация или нямам. Аз си мисля, че имам през месец (?). А според вас? Знам, че не сте гинеколожки, но все пак мисля, че сред вас има някои, които са минали през моя път. Моля за съвет

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Как да ти кажем дали си имала ову?Графика имаш ли?Ако имаш пусни я в закованата тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356085.new;topicseen#new

# 2
  • Мнения: 722
 За момента нямам графика, но си направих регистрация във зачатие и до довечера ще се постарая да я попълня

# 3
  • Мнения: 195
полижинакса за какво са ти го изписали на мен ми го дадоха за трихомонално течение но никакъв резултат

# 4
  • Мнения: 722
Изписаха ми го за възпаление на маточната шийка. 10 вечери си го слагах. Чувството беше много гадно, спях със дамска превръзка (аз по принцип ползвам тампони през цикъла) и.... абе ужас! След като минаха тези 10 дена отидох на преглед и гинеколожката каза че възпалението ми е минало.

# 5
  • Мнения: 722
Ето ги графиките. Не са пълни, но температурите ги има
http://calendar.zachatie.org/work/DisplayOtherUserGraphics?userL … inName=dinora1605

# 6
  • Мнения: 195
моя курс на лечение с тези свещички беше 12 дена резултат имах за около седмица и после пак същото

# 7
  • Мнения: 722
моя курс на лечение с тези свещички беше 12 дена резултат имах за около седмица и после пак същото
след като ми каза лекарката че съм се излекувала не съм ходила на преглед. Това беше края на март. Надявам се да не се е появило пак това възпаление, а то сега е опасен сезон- море, плаж, басейни...
Отиди да ти изпишат друго лекарство, знам ли...

# 8
  • Мнения: 195
при теб щом е било за възпаление може и да ти е помогнало на мен за белотечение ми го изписаха сума ти пари за лекарства съм дала досега и нищо ти овулацията си как я проследяваш чрез тестове или мерене на температура

# 9
  • Мнения: 1 183
Здравей!
Според мен и трите месеца овулация няма. Температурите са твърде хаотични.
Виж в Искам бебе, темата с графиките за да ти стане по ясно.

# 10
  • Мнения: 72
dinora1605 най-добрия и сигурен начин да провериш дали имаш овулация е да ходиш на фоликулометрия, така ще разбереш 100%

на мен тестовете ми отчит че имам ову, а накрая се оказа че нямам, моят цикъл е редовен и нямам хормонални проблеми, затова бях сигурна че проблема ми не е ову-то

Най-добре се обърни към спецялист, за да не си губиш времето с обикновен генеколог.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт