Препоръчайте ми къде да заведа синът си на подходящо място на планина

  • 5 286
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Минаха 8 месеца от както му извадихме сливиците , да чукна на дърво от тогава въобще не се е разболявал , но искам да го заведа на място подходящо за това ... newsm78 За сега съм се спряла на Плачковци - Стара планина  PeaceМоля споделете  други идеи и впечатления за места подходящи за него  ThinkingБлагодарско предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 784
Детето на моя приятелка е с извадена трета сливица. Препоръчаха им почивка на Сандански и на Св.Влас като с подходящ за целта климат.

# 2
Стара планина и особено Тревненския Балкан е идеален за деца на тази възраст. Ние също сме се насочили към Плачковци това лято. Ето тук: http://yagoda.tryavna.biz/index.php?about .
На малката ще и е за сефте на планина, надявам се да и хареса. Както и на нас също....

# 3
  • Мнения: 658
страхотно е Peace

# 4
  • Мнения: 473
Миналото лято ходихме с малкия в гр. Априлци, страхотно е, тази година ще ходим в гр. Трявна, догодина мисля за гр. Елена, изобщо в Стара планина има много места, на които може да се почива с малко дете.

# 5
  • Мнения: 832
Аз препоръчвам с.Мийковци - Еленски балкан, с.Бели осъм - Троянски балкан, с.Жеравна, както и Копривщица и Калофер с вр.Ботев (последния не е особено подходящ за малки деца, но е с изключително красива природа!). Тези места са ми направили най-голямо впечатление и горещо препоръчвам. Всяка година ходим на Мийковци, прекрасно място е!
Родопите също са иделално място за почивка на планина.

# 6
  • Мнения: 556
Аз също ти препоръчвам Трявна

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Априлци. До скоро там е имало  оздравително училище за боледуващи от респираторни заболявания деца.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 097
И на нашия мъник, сега на 7г., му извадиха 3-та сливица преди 2 години. Тогава точно ходихме в с. Стоевци на 5 км. от гр. Плачковци - беше страхотно и сега продължаваме при възможност да ходим там, било то и за 1 уикенд. Ето го и "нашето" местенце: http://deliiski.tryavna.biz/ . Мисля, че Стара планина и в частност района около Трявна е много подходящ за случая. Другото място, което ни препоръчаха беше Сандански, но там е много горещо през лятото.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 123
Горещо препоръчвам - http://pochivka.bg/o-7236-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0_%D1%8F%D0%B2% … D1%8A%D1%89%D0%B0

Яворовата къща. Мястото е приказка - пълно спокойствие, ходиш бос по тревата, разхождаш се по полето и в гората. Ние наехме цялата къща, бяхме 3 семейства и изкарахме страхотно. Децата подивяха - живяха 5 дена почти без надзор, ние си поооочинахме.

Ся,  Wink понеже съм честна до безобразие  Laughing отбелязвам основните недостатъци (за мен това са предимства, обаче знам, че за повечето хора не са)
1. Трябва сам да си готвиш
2. Няма  забавления за деца тип люлки въртележки, захарен памук и пр.

# 10
  • Мнения: 136
Ние не сме вадили сливици, но от както тръгна на ясла много, ама много често се разболяваше. Тогава се консултирах с лекари и то не един и ми препоръчаха за "морски" деца е най-подходящо в Трявна и Сандански. Най-добре е да се ходи април или септември, но зависи и от съответната година. Въпросът е да не е много горещо. Т.е. през някой години април е още студено или пък септември е супер пек. Другото, което ми казаха е, че за да има ефект климатизацията трябва детето да е изложено на тези условия поне 2 седмици. Ние ходихме две години подред в Трявна за 3 седмици и то точно във вашата възраст 3 и 4 години. При нас имаше голям ефект. В Трявна има много места, където да водиш детето, а и е спокоен като град.

# 11
  • Мнения: 2 005
Сега пък не мога да реша къде да отидем ... newsm78Има два варианта на вила в полите на Балкана на 1 км от Плачковци , или в центъра на Трявна !? Thinking Все си мисля , че въздуха в Балкана ще е по - добрият вариант за нас , но пък и в Трявна е супер ...Просто незнам , помагайте !

# 12
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Няма съществена разлика. И двете са близо едно до друго. Идете там, където е по-хубаво и евтино и останете по-дълго  Peace

# 13
  • Мнения: 136
Ивалина, сигурно си чувала, че България е страната с най-голям брой микроклимати сравнено с общата й територия. В Сандански и Трявна са места със специфичен микроклимат(комбинация от надморска височина, влажност на въздуха, температури и т.н.), подходящ именно за хора с белодробни заболявания.
Не е въпроса просто да го заведеш на планина, а да го заведеш с лечебна цел.

# 14
  • Мнения: 214
Имаме вила в Априлци!Уникално място!Горещо препоръчвам!Има хотелски комплекс с басейн ,казва се Керамика.
Друго любимо място ни е Пампорово.

Общи условия

Активация на акаунт