БАБА И ВНУЧЕ! :)

  • 32 356
  • 132
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 614
       

ДОБРЕ ДОШЛИ В БАБА И ВНУЧЕ!
 




Пишете тук всичко за любимите си внуци!
Каква пакост са направили през деня,с какво са ви зарадвали,показвайте снимки, споделяйте тревогите си  за тях ,бабите които не виждат внуците си могат да споделят , абеее..  newsm78 всичко за каквото се сетите свързано с тях!




Баба

Мама каза, че и баба
била някога мъничка,
че и тя не е можала
да се облече самичка.

Че отзад й плели плитка,
роклята й била малка
и отивала да учи
с тетрадка и писалка.

Оле колко ми е смешно:
тази баба толкоз стара,
дето с очилата гледа и мърмори
и се кара-с къса рокля и тетрадка

Бабо мила,бабо сладка!





Баба иде  

Баба иде, аз я чух и набързо се обух,
вънка ще се затека, отдалеч ще й река:
Мила бабо, тук ела, о, добре си ми дошла!
             
 

                                                                                               Скъпа моя бабо

                                                                                           Скъпа моя бабо, мила и добричка,
                                                                                           дай да ти погаля бялата косичка,
                                                                                           че ти ме отгледа от мъничко бебе,
                                                                                           искам да съм бабо, винаги при тебе!                                                                                
                                                                                          Майка сутрин рано хуква като хала.
                                                                                          Татко вечер късно сварва ме заспала.
                                                                                          Ти си ми за майка, ти си ми за татко.
                                                                                          Дай да те прегърна и целуна сладко!
                                                                                          С тебе, мила бабо, сладък ми е хляба.
                                                                                          Ти си на земята най-добрата баба!

                                                                                

                                                                                      



Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 20:40 от ЗИЧЕ

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Аз имам три внучета . Hug
Най голямото се казва Виктория,  завърши втори клас тази година.
Средния се казва Андон, тази есен с бодра песен първокласник ще е той.
Най малкия се казва Здравко, на 19.07 ще навърши 2 годинки.

Вики е отличничка в училище ,и тренира плуване .Скоро отбора им спечелиха Рупубликанската купа .
Тони е мъж голям вече и е барборан страхотен ,устата му не спира само да има кой да го слуша. Mr. Green
Здравко е много буйно дете няма спиране и за секунда ,само че крака вече не ми останаха да тичам след него. Mr. GreenАко оживея докато порасне още малко ще съм баба герой . Sick Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 23:37 от ЗИЧЕ

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099

Господ да ти ги благослови!   bouquet

# 3
  • Мнения: 549
Зиче,много хубава тема.
Благодаря  bouquet

# 4
  • Мнения: 4
Зиче страхотна темичка.Аз имам един внук казва се Данаил.Той е моето слънце.На 3год и три месеца.

# 5
  • Мнения: 5 001
Зиче,страхотна темичка.....Аз нямам деца и внуци,ама примъъък  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Ако може де.... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
С удоволствие ще ви чета и ще разглеждам снимки..... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ivonska ,благодаря ти за пожеланията  Hug

moni4ka,я разкажи някаква смешна случка с твоето съкровище. Hug Hug

 TheNMaster   не може да нямаш племенници или близки дечица разказвай за тях смешни истории. Hug Hug Hug
 

# 7
  • Мнения: 5 001

 TheNMaster   не може да нямаш племенници или близки дечица разказвай за тях смешни истории. Hug Hug Hug
 [/i][/b][/color]
Аааа,имам,имам....3-ма братовчеди,2 сестри и 7 племеници  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Има мат'рял за разказване  Joy Joy Joy

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Хайде да почна с един пресен случай преди минути  smile3508.
Малкия Здравко тъй като е щурчо безподобен  Mr. Green Взел  преди малко една пластмасова клечка и я набута в ключалката на вратата ,а тя е от тези врати блиндираните. LaughingПъхам аз ключа да отворя за да измия пред вратата НЪЦКИИИИ ключа не влиза Mr. Green .Ами сега   doh doh smile3555  нито мога да излезна навън нито да се разбива ключалката ooooh! ooooh! Та се сетих   doh светнах с фенерче да видя поне какво има и с една тънка пинцета го извадих .  newsm68
Иначе трябваше да викам пожарната или да идват да разбиват вратата ... Mr. Green Joy Joy Joy

ЕТО ГО ТУКА РАЗБОЙНИЧЕТО ПАК ЗАМИСЛЯ ЩУРОТИЯ   Joy Joy Joy Joy Joy


Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 20:41 от ЗИЧЕ

# 9
  • Мнения: 7 362
                     Привет и от мен!!!Аз съм баба на 4 внучета - две момиченца и две момченца.Ще пиша по-подробно за тях като издам смяната , че в момента ги гледам!И време няма за четене та какво остава за писане!
                     Лек ден ви желая и дано спре тоя дъжд,че не мога да го гледам!

# 10
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 272
Да се отчета и аз. Имам внук Кристиян на 4 години и половина.И внучка Анжела на 2 години и половина.И двамата са устатници като  кого ли ? Joy Joy Joy Кристиян ще става комп.специалист - има страхотна зрителна памет и макар че още не познава всички букви и цифри си пуска и спира сам игрите,научи се да играе на картите (веднага схвана подсказвача?),иначе е дървен философ и не му спират нито за миг нито уста нито крака!Малко бърка още някои думи и глаголните времена - но ще се оправи.Вчера плаче и обяснява:" Като тичах по СТЪЛАПАТА (стъпалата) и този проклет чехъл като се спъна,че и аз паднах!И там имаше една бубулечка и без малко да ме изяде,ама аз скочих отгоре й !Ами нали вече съм голям!" Joy Joy Joy
А Анжелка приказва общо взето правилно и като й кажеш нещо тя се обръща на друг да го каже. Пита баща си:" Тате какво пайш?" Той:"Тайна!" Тя:"  Мамо,тати паи (прави) тайна!" И е научила талкова песнички и стихчета и като седне на люлката (там ни е музикалния кабинет) не чака покана.Освен това е много самостоятелна - сама да се облече и съблече или нещо друго да прави! Наистина е пораснала!

# 11
  • Видин
  • Мнения: 961
ЦОооооп и аз  при вас! Grinning
Немога да не се промъкна в темата, която е пуснала  Зиче. Mr. Green
Плюс това видях тук бабите и на другите ми любимци, така че ще ви чета и разглеждам редовно Hug

Целувки на Вики, Здравунчо, Ран, Неда,Анжелка и ..... всички останаи симпатяги Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ще изключвам компютъра, че тук се заформя страшна буря Crazy

# 12
  • Мнения: 7 362
                   Хайде и аз набързо да разкажа нещичко!
                   Неда иска лист за рисуване от майка си ,която е на компа и след като не и се обръща внимание тя навира любопитния си нос между екрана на компа и лицето на майка си и вика"Чуваш ли иска лист!Това ми е проблема!".Мими пък вчера досажда на дядо си докато гледа волейбола и идва възмутена при мен с думите :"Бабо,иди му кажи на дядо кое  е по-важно!Това ,че аз искам да ми направи нещо или един скапан мач"! Laughing

# 13
  • Мнения: 5 001
Айде и от мене малко историйки...
Преди няколко месеца племеницата ми я водили някъде и видяла за първи път таралеж и ми разказва....
-И лельо видах тралалежченце...
-Браво леля,хубаво ли беше?
-'ногУ бешИ хубаво...

Вчера се чухме пак и ми вика:
-Лельо аз пак видях тарашувченце
-Какво видя?!
-Тарашувченце бе! Не си ли виждала?????????


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 13:37 от TheNMaster

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Диди  видях че си успяла и да пишеш вече Янето и тя ама аз чак сега сколасах . ooooh!
Яне и твоите са СЛАДУРИ и скици безподобни  Hug
Като тичах по СТЪЛАПАТА (стъпалата) и този проклет чехъл като се спъна,че и аз паднах!И там имаше една бубулечка и без малко да ме изяде,ама аз скочих отгоре й !Ами нали вече съм голям!"   rotfImao rotfImbo rotfImbo rotfImao

Мастерчееее какво е това тарашувченце  newsm78  rotfImbo rotfImao rotfImbo rotfImao rotfImbo rotfImao И това ли е таралалежченце   rotfImbo rotfImbo rotfImao

А при нас продължават изпълненията Joy Joy Joy
След като ни заключи , тръгнахме за кухнята и започна да вали, върнахме се да вземем чадър да не се намокрят дечцицата ,ама нашето момче реши да го направи веднага и цоп в локвата и трябваше да го преобличам целия . Joy Joy  И на всичкото отгоре вика -ТИГААААА БЕЕЕЕЕЕ.... Joy Joy Joy
Явно днес ще е поредния щур  ден  Joy Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 14:07 от ЗИЧЕ

Общи условия

Активация на акаунт