Отговори
  • Мнения: 2 237
Добър вечер на всички !
Моля ви ако някой знае, да ми пише....Ще се побъркам......Дъщеря ми е с огромни и подути лимфни възли на шията, колкото яйце са вече !
Всичко започна от това, че точно преди една година тя се разболя от инфекциозна мононуклеоза.Тогава и се подуха така възлите, но не чак ктолкова.Казаха че е нормално, заради мононуклеозата.Направихме ПКК, беше перфектна.След 1-2 седмици възлите и спаднаха.Преди един месец дребната пак се разболя.Червено гърло и много зелени сополи.Започнаха да се уголемяват и възлите.Сливиците минаха, сополите спряха, но лимфните възли са огромни и продължават да растат !  Sad Не я боли, не ги усеща и като цяло е в прекрасно здраве - яде, спи, дивее и щурее.Водих я на двама лекари - казват че е нормално, лимфата била реагирала на някакъв вирус.....Но защо така не съм спокойна ? Та тя се поду ужасно ? Не съм правила кръвна картина, бяхме си на село а там дори лекари няма.....Днес се прибрахме и реших че утре ще я водя на специалист. Но на какъв ? Къде ? Дайте ми съвет !  Praynig Cry

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=357519&pid=13060698  На тази снимка се вижда увеличеният лимфен възел /левият е по-засегнат/ Но това е преди 3 дни, сега е още по-огромен !!!

# 1
  • Мнения: 1 984
пишете лично на Бърди... иначе на инфекционист, макар че всеки педиатър трябва да знае какъв набор от изследвания да пусне... само ПКК ли правихте? суе? вирусологични изследвания? как ще има мононуклеоза а  КК ще е нормална?

# 2
  • Мнения: 1 428
Съветът ми е да намерите детски хематолог и тя да пусне всички необходими изследвания.Такива лимфни възли не са нормални и трябва да се види защо се получават.Може да е инфекциозна монунуклеоза, но може и по-сериозно да е затова не отлагайте и не губете време.
Пиши как са се развили нещата след това.

# 3
  • Мнения: 1 428
А случайно да имате котка в къщи и дъщеря ти да я пипа?
Ако Да, то може и токсоплазмоза да има детето.Консултация с хематолог и инфекционист задължително.

# 4
  • Мнения: 2 237
Котка имаме.От два месеца.Точно това ме притеснява, че ако е от нея всички ще искат да я махна.И все пак котето е малко, взехме го бебе-бозайник.Обезпаразитено е и ваксинирано, яде само котешки консерви.Според лекарката на която я водих е направила тонзилит и от там са се възпалили лимфните възли.А за мононуклеоза говоря миналата година, не сега.Тогава като се подду така, я водих на 5 различни лекари и всички отрекоха мононуклеоза.Ядосах се, заведох я сама на изследване за мононуклеоза,веднага я откриха.Тогава кръвната картина беше наистина добра, с леки отклонения.Обясниха ми , че просто е карала много леко мононуклеозата.А възлите си спаднаха тогава от само себе си, не сме ги лекували.Четох много за лимфаденита и причините за него и съвсем се обърках......Утре ще пусна изследване, ПКК, ще поискам и за токсоплазмоза.Личната ни лекарка е пълен некадърник, но поне да ми даде направление за хематолог.
Ужас, това просто не е нормално..... Най-тъпото е че допреди 2 дни лимфите дори бяха почнали да спадат а сега са двойни !
 Confused  И както казах детето се чуства отлично, няма оплаквания и е едно супер жизнено и весело дете.

# 5
  • Мнения: 657
Имах подобен проблем с дъщеря ми.Водих я на хематолог,който лично прави едно от изследванията под микроскоп  ,а не на компютър и на УНГ.

# 6
  • Мнения: 1 428
Хематолога ще направи диференциално броене под микроскоп и ще види клетките.Ще ти пусне и за токсоплазмоза предполагам.Поискай си от личната направление за хематолог и тя ще прецени от какви изследвания има нужда.В Пловдив имаме много добра детска хематоложка, но гледам, че си от софия.Там може при проф.Бобев да я заведеш или при който и да е детски хематолог от детската онкохематология.

# 7
  • Мнения: 1 428
А на други места по тялото палпират ли се лимфни възли-по слабините , под мишниците?

# 8
  • Мнения: 1 938
Заушка? Thinking

# 9
  • Мнения: 2 731
Близначе заведи я на лекар -дано не е нещо сериозно Praynig

# 10
  • Мнения: 2 237
Питах Бърди.Каза какво да се направи.Отиваме на изследвания.Стискайте палци  Sad

# 11
  • Мнения: 87
Стискаме палци, после пиши непременно какво са показали изследванията!  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 360
Дано не съм закъсняла, но при проф.Бобев в ИСУЛ има много добри детски хематолози.

# 13
  • Мнения: 2 237
Дано не съм закъсняла, но при проф.Бобев в ИСУЛ има много добри детски хематолози.

Не си, днес сме за направление.Ужасно ти благодаря !   bouquet
Днес направихме абсолютно пълни изследвания .Ще пиша какво е станало.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 550
Дано не съм закъсняла, но при проф.Бобев в ИСУЛ има много добри детски хематолози.

Не си, днес сме за направление.Ужасно ти благодаря !   bouquet
Днес направихме абсолютно пълни изследвания .Ще пиша какво е станало.

Стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт