Лоу-кост компания Европа-Азия !

  • 1 522
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 884
http://www.airasia.com/site/gb/en/home.jsp

Предполагам ще помогне на някого   за мечтаната ваканция ! Simple Smile
Цените започват от 450лв двупосочен билет.
Лети се от Станстед Лондон.

# 1
  • Мнения: 1 655
Интересно, но от Лондон ми дава само до Куала Лампур.

# 2
  • Мнения: 884
От там има връзки за Пенанг-14лв. , Банког -35лв, Хонг -Конг -60лв. и т.н. .
Много добри цени от където и да ги погледнеш.
Иначе летят само до Куала Лумпур,засега. Мисля ще отворят още линии идните месеци.
Добре е да се наблюдава от желаещите  Simple Smile !

# 3
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Гледай ти,аз тькмо Щях да кажа ,4е няма такава компания Laughing
Ейййй супер Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 11 747
Записвам се да следя!
И аз щях да кажа, че няма такава компания  Simple Smile


Ох, ако живееш в Лондон, щеше да е много добре. Аз сега направих бърза проба - Варна- Лондон- Куала Ломпур-Пукет и обратно, ще излезе около 900лв, ако се купят билети от сега за октомври/ноември и ако не се налагат нощувки по прехврълянията.  Ами то за 1000лв може да се направи същото, като със сигурност не се налагат нощувки през Истанбул-Доха-Банкок и обратно, поне Катарските авиолинии са много луксозни.
Както и да го завъртим, за да стигнем до Югоизточна Азия си трябват поне 1000лв за самолетен билет.

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 08:57 от pina

# 5
  • Мнения: 884
Пина ,ти нали вече си била в Пукет?
Не искате ли да разнообразите малко ?  Laughing
Сигурна съм ,че от София има изгодна опция за билети до Лондон  при разширено търсене на дати.
Все на някого ще е от полза.

# 6
  • Мнения: 2 241
Ах колко мечтани дестинацции има в Азия... а е толкова скъпо  ooooh!
Мисля да спестя няколко европейски почивки и да събера парички за нещо по-екзотично.

# 7
  • Мнения: 1 417
Както и да го завъртим, за да стигнем до Югоизточна Азия си трябват поне 1000лв за самолетен билет.
Мен ако ме питаш 1000 евро е по реалната цена за билет до Азия Cry Вярно, че ти имаш предвид ходене с автобус до Истанбул ама пак не се връзва 1000 лв отиване и връщане, освен с чартърите. Коригирам се Истанбул Банкок е ~500 евра с Катарци Peace
Супер е че са пусналите такива линии и от Европа, проблема е че винаги могат да ти променят полета, а и ограничението на багаж за нас е гоооолям проблем, но все пак е опция. Air Asia са популярни  в Азия, така че както и matzo ball e писала от там нататък има връзки до доста места.

# 8
  • Мнения: 136
Незнам каква е ситуацията в момента, но аз летях септември Варна-Виена-Банкок-Сингапур. Във Виена имах 4-5 часа престой, а в Банкок 1-1,30. Връщах се от Азия началото на декември и  летях Куала Лумпур-Хонк Конг - Франкфурт-София - Варна. В Хонг Конг стоях около 1 час, а във Франкфурт - 5-6 часа, София - съвсем малко. Но просто и в двата случая държах да е до Варна. От София винаги има повече връзки.

# 9
  • Мнения: 11 747
matzo ball , ходила съм, ама пак ми се ходи!  Simple Smile  Разбира се, харесала съм и други места в региона. Написах за Пукет, тъй като за там съм ровила билети доста пъти и конкретно с Катарските линии, та затова.
А, гледам Варна-Лондон, тъй като съм от Варна. Ако е от София, пак имам път до София, което е пари и време, а вероятно и нощувка и така...

Миши, от Варна може с автобус, може с кола - 450км е. Самолет няма и да искам, а е напълно безмислено да бия 500км до София, за да хвана самолета до Истанбул, макар че точно така беше, когато ходих.  Изобщо от Варна е много по- трудно, отколкото от София.

# 10
  • Мнения: 884
Пина,имам чувството ,че сама се навиваш колко е трудно!   Grinning
Уиз имат 4 седмични полета сутрин до София по 20 лв.,предполагам знаеш. От там евтини връзки из Европа-много.
Вярно ,че  не е като от Лондон,например, без смени и сме там.
Когато човек има силно желание за нещо малко повече път и мотане по летища не може да  го спре.  Hug

Аз лично Пукет не бих повторила,може би Ко Самуи в далечното бъдеще.
Вчера търсих хотели из Малайзия и се зарадвах много  на  ниските цени.Трябва да потърся малко повече за район. Предложения ,някой?

# 11
  • Мнения: 11 747
Не, не се навивам колко е трудно, по- скоро се обосновавам, защо през Истанбул с Катарските ми се вижда по- удачно - все още, след офертите на ЕрАзия, които подсказа.  А, защо да ходя до София за самолет до Лондон, като има самолет от Варна до Лондон на Уиз - ако предпочета този вариант?

# 12
  • Мнения: 136
В Куала Лумпур има хотели за всеки джоб. Ние бяхме в нормален хотел 4 звезди до един мегамол. Стаята беше около 100лв. и всичко си имаше - в стаята тв, сат, интернет, сейф, гладачна маса, ютия, кана за вода, кафета, чайове, кибрит и ред др.неща. Шведската маса беше супер разнообразна и богата. Странно басейна беше на 9 ет. ?!? Малък наистина и не сме го ползвали. Най-хубавото беше, че рум-сървиса беше денонощен с топла кухня, а най-скъпото ядене беше 35лв за двама. Носят големи порции. Дори и да сме вечеряли навън, пак си поръчвахме - много хубава кухня имат. Имаше и пакети. Напр. "спортен" пакет - 6 кутийки бира, чипсове, салатки и сосчета - 12 или 14лв., не помня.
А за разглеждане има много!

# 13
  • Мнения: 884
А, защо да ходя до София за самолет до Лондон, като има самолет от Варна до Лондон на Уиз - ако предпочета този вариант?
Има само на лято. Пробвай да букнеш билет за ноември например. А цените на БА за този период са високи .

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 12:36 от matzo ball

# 14
  • Мнения: 1 417
В КЛ ще си намерите супер хотели на супер цени Grinning Мандарин Ориентал е точно с/у кулите, нашите приятели спаха там и бяха много доволни , ние спахме в Crown Plaza - също беше много добър. Ако ходите в КЛ идете в Скай бара на хотел Трейдърс, страхотна гледка се разкрива http://www.kl-hotels.com/traders-hotel/facilities.htm

Общи условия

Активация на акаунт