овулация

  • 1 395
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
има ли начин да се знае точно кога е овулацията , как ?

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Има тестове за ову,но най точна е фоликулометрия (100%) -  ето тук пише за нея http://www.koog-vma.com/statii-24.htm

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 01:15 от ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊

# 2
  • Мнения: 66
много благодаря

# 3
  • Мнения: 4 324
Eто малко информация за домашните методи за определяне на овулацията http://zachevane.dir.bg/_wm/news/news.php?nid=711&df=45&dflid=3
Но все пак фоликулометрията си е най-точният метод!
Успех!

# 4
  • Мнения: 8
Zdraveite momi4eta,tazi tema mi e mnogo misteriozna!Za tazi ovolaciq mnogo se qdosvam,za6toto ne use6tam nito edin ot simptomite koito se opisvat po princip,a nai stra6noto e 4e moqta genekolojka mi kaza 4e vob6te moje i da nqmam OVO!Ako nqkoq ot vas e imala podoben problem molq da mi pomogne.PREDVARITELNO VI BLAGODARQ I VI POJELAVAM NA VSI4KI ZDRAVI I KRASIVI BEBETA baby_neutral Grinning

# 5
  • Мнения: 19
Здравей, Ваничка81. Аз имам подобен проблем. Моята лекарка ми каза, че вероятно рядко стигам до ову. Сега съм на Дуфастон. Ако след три месеца няма ефект от него ще правим стимулация на яйчниците.
Според мен трябва да се консултираш с добър доктор, за да може ако имаш някакъв проблем, да го разрешите на време.
Не разбрах ти мериш ли БТ, правиш ли тестове за ову, фоликулометрия.? Т.е. въз основа на какво се предполага, че може и да нямаш ову?

# 6
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
....moqta genekolojka mi kaza 4e vob6te moje i da nqmam OVO...
Как го установи твоята лекарка че може и да нямаш ову? newsm78

П.П.пиши на кирилица,има кредор горе в дясно (червено).

# 7
  • Мнения: 8
ЗДРЕВЕИТЕ,моятя ген-ка(др.Панова от Александровска) ми взе цитономаска и не знам какви още неща  и каза че всичко е нормално яечник,матка и т.н.,но тъй като бях 1-2дни след предполагаемата оволация нямаше никакви следи от нея(оволацията)затова този месец като ми дойде цикъла трябва да и звънна и да ми насрочи преглед,за мен и за спермограма на мъжа ми.Реално никакви други изследвания,нито БТ нищо тожа знам и тожа ви споделям !БЛАГОДАРЯ ВИ ЦЕЛУЖАМ ВИ  costumed050 

# 8
  • София
  • Мнения: 6 232
има ли начин да се знае точно кога е овулацията , как ?
за мен най-сигурният метод си остава фоликулометрията,както са ти писали и по-нагоре. 6 месеца не съм имала домашен тест,който да ми покаже,че съм в овулация,докато в същото време ги следяхме с ехограф-растяха и се пукаха съвсем навреме,с прекрасни размери.

# 9
  • Мнения: X
Странно нещо наистина, и при мен на тестовете се мъдри само по една чертика, а лекарката твърди, че си овулирам и още как.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 232
Странно нещо наистина, и при мен на тестовете се мъдри само по една чертика, а лекарката твърди, че си овулирам и още как.
аз затова ги отписах Simple Smileпочнах инсеминации,пускаме хормони,гледат ме на ехограф,имам овулация,за експеримент направих тест-пак една черта.

# 11
  • Мнения: 2
Странно,  при мен е точно обратното. Всички тестове за овулация, които правя в предполагаемите дати са с две чертички, а след време се оказва, че съм нямала овулация. Как е възможно? Сменях тестове, марки, аптеки, но всеки път теста е положителен. А в същото време Базалната температура не се променя и си стои в едни и същи граници -не повече от 36,7.  Днес например ми е 19-ти ден и от снощи тестовете за ову са положителни, а БТ е 36.4. Оказва ли влияние факта, че много често ставам от леглото през нощта заради малката ми дъщеря и дефакто не прекарвам в леглото 8 часа?

# 12
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Оказва ли влияние факта, че много често ставам от леглото през нощта заради малката ми дъщеря и дефакто не прекарвам в леглото 8 часа?
Нужни са само 3 часа сън Peace

Общи условия

Активация на акаунт