От едната гърда никога не се нахранва?

  • 538
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте момичета! Често чета за кърменето, но не съм намерила отговор на този проблем.
Бебето ми е на 20 дни и от едната гърда никога не успява да се нахрани. На хранене давам само едната, но тази проблемната е по-малко пълна и се случва понякога да суче час и пак за да не е сита. На другата се наяжда за 20-30 минути. Не знам какво да правя да я дохранвам като сменя гърдата и да дацеждам или???? Така пък реално едната гърда ще я ползам на всяко хранене. И малко уточнения - не давам вода и я храня на поискване, без режим.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Моби,
да те похваля, че сама си стигнала до правилното решение на проблема, написала си го.
Започни да я храниш от двете гърди на едно хранене и така ще си решиш проблема.
Браво за кърменето на поискване.
Значи, кърмиш от лявата гърда да речем, като пусне предлагаш дясната. Ако суче - добре, ако не суче, значи лявата й е стигнала.
Не е нужно да  доизцеждаш. Просто на следващото хранене предлагаш първо дясната, после лявата...
Да ти кажа, аз още отначало си кърмех от двете гърди и тъй като изобщо не следях коя първо съм давала на предишното кърмене просто си ги хващах с ръце и която ми се стореше по-пълна на пипане - нея предлагах първа. Но в моя случай това нямаше кой знае какво значение, защото на всяко кърмене и двете биваха изпивани/много са малки/. Дори по време на лактационните кризи ги повтарях двете, че и ги потретях...
Да, почти при всички жени има разлика в производството на  двете гърди, както и в това дали по-лесно слиза млякото или по-трудно. Това е нормално, така, че съвсем спокойно давай напред смело!

# 2
  • Мнения: 362
... Така пък реално едната гърда ще я ползам на всяко хранене...
Защо те притеснява предлагането и на двете гърди?Когато бебчо пусне едната гърда,му предложи и другата.Ако не я иска,значи се е нахранила.Но мисля,че е добре винаги да й предлагаш и двете гърди Peace
В болницата,където раждах,ми промиха мозъка с глупости за кърменето-едната беше,че на гърдата й трябват 6 часа,за да се напълни Rolling Eyes И така,ако не бяха минали 6 часа,мислех,че няма достатъчно мляко в тази гърда и...на всяко кърмене предлагах само едната гърда.По някое време ми дойде акълът,че това е голяма щуротия.Има и бебета,които се наяждат и от едната гърда,но за да си сигурна,че му стига,предлагай и двете!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 139
От както се е родил Боби го кърмя винаги и от двете гърди.
В момента продължаваме по същия начин.
Не се притеснявай,а кърми смело Peace

# 4
мммммммммм да и мен ако ма питате от двете гарди е най добре да се кърми

# 5
  • Мнения: 13
Благодаря за отгоорите момичета! Сега имам доста повече кураж  newsm68
Чесно казано притесненията ми идват от това че като давам и двете гърди на едно хранене, бебето може да не получи от така нареченото горно мляко, и реално само да се напие, но ни е да се наяде. Аз не мога все още да определя дали е изпила всичко от едната, та да дам другата. Понякога суче, суче - гърдата става буквално като торба и пуска. Това би трявбало да означава че е празна, но като стисна пак има Shocked

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Кърма има винаги.
Няма начин да стиснеш и да не изкараш нещо.
Аз съм отбила преди година още и като стисна изкарвам няколко капки жълто мляко - коластра+мляко... пък активните кърмачки просто когато и да стиснеш винаги ще изкараш струйка.
Освен това мляко се произвежда и по време на самото сукане.
Така че, дори и след изпразнена гърда, при стимулация тя пак произвежда малко на момента.
Това сравнение с торбата показва, че я изпразва, но най-показателно е, че бебето пуска само гърдата. Пък и като е с доволна физиономия или заспало, просто всичко е шест. Ако не му е стигнало ще си цокне и от другата гърда. Или ще поиска да суче пак след няколко минути - 10,15,20 мин., различно е при всички.
Даваш когато поиска и нямаш грижи, душа!

Общи условия

Активация на акаунт