Характер,капризи или.. нещо му има :(

  • 2 774
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте. Синът ми е на година и осем месеца. Последно време ме изумява с поведенито си - като не е нещо по неговата започва да ме удря, а ако не му обърна внимание, започва да си удря главата в стената, боли го, ама нарочно го прави. Питам се дали това е инат, характер и трябва ли да се притеснявам. Странни ми се виждат реакциите му. Освен това много често се буди през нощта и понякога така реве, че е неутешим, не ще вода, не ще мен, нищо не ще, нещо сънува ли, зъби ли го мъчат... Споделете и вашия опит.

# 1
  • Мнения: 145
моя приятелка психолог ми е споделяла, че се занимава с подобни деца! Може би е добре да потърсиш психолог!Упсех

# 2
  • Мнения: 2 082
период е-дъщеря ми си удряше главата,но беше между втората и третата година.съвпадна с ходенето и на ясла.ще го израсте-не му се вързвай много...  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз мисля, че е по-добре да се посъветваш с психолог. Ако нищо няма, това е добре за вас и ще си по-спокойна.
Много деца минават през различни периоди. За собствено успокоение се консултирайте.
Ако ти трябва човек, пиши ми, мога да ти препоръчам.

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аха, навлизате значи в т.нар. бебешки пубертет Wink.
Пожелавм ти здрави нерви! Опитай се да бъдеш спокойна, да не реагираш на това поведение - със спокоен и твърд тон да обясниш, че не се удря и да отстраниш в друга стая или в ъгъла на същата докато се успокои.
Ако пуснеш търсачката ще излязат много подобни теми за "инат" в тази възраст - ще видиш, че всички деца минават през подобен период и ще приемеш нещата по-спокойно.
Според мен нямате нужда от психолог, но ако решиш - една консултация с нищо няма да навреди Peace.

За неспокойния сън - мисля, че са зъби. И нас ни мъчат последните кучешки и е крив не само нощем, ами и денем Twisted Evil.
Ама и аз съм една - нищо не му давам Whistling...ще излязат все някога...

# 5
  • Мнения: 2 005
Без да имам претенции да съм спец,всичко описано отговаря на периода на "ужасните две години".И ние минаваме през това.Трябват много здрави нерви и търпение.И отминава.  Grinning
Но ако вътрешно усещаш,че има още нещо,една консултация можеш винаги да направиш.

# 6
  • Мнения: 3 157
Да,,,ужасните две години'' вече наближават и при моето дете.За един месец стана най-проклетото човече на света-нищо не дава на другите,удря,пищи,тръшка се,сърди се за какво ли не,прави напук и всякакви такива.
Знам,че трябва търпение и че всички минават през това,но на моменти и аз истерясвам и започвам да крещя като него.

# 7
  • Мнения: 269
Да, това е период, през които минават повечето деца.

# 8
  • Мнения: 1 428
Не се притеснявай.Това е период на преоткриване през който минават всички деца.Ако имаше психологически или физически проблем щеше да има отклонения и в говора , в движенията  или нещо друго,все нещо щеше да ти подскаже.Сега детето се опитва да се налага, гради свой собствен стил и характер.
Предполагам, че скоро този кризисен период ще отмине, а ако продължиш да имаш съмнения се консултирай с психолог .

# 9
  • Мнения: 17
За съжаление и моето дете е с такъв проблем. Много често си удря главата където му попадне и дори когато изглежда спокоен,сякаш обича да се самонаранява. Не знам дали трябва да го заведа на психолог, но аз ще стигна до такъв,ако продължава така.

# 10
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Моето е много инатлино , но чак да си удря главата - никога.

# 11
  • Мнения: 1 984
нощното будене е хипогликемиика ако няма примерно отит или ринит...

# 12
  • Мнения: 17 546
Да, това е период, през които минават повечето деца.
Това нещо ново ли е от еволюцията и развитието на човека?  newsm78 От три деца, нито едно не е минало през такъв. Сигурно моите не са от повечето деца.

Наблюдавай детето си и за други неща, които ти се струват не както трябва. За мен не е обичайно да си блъска главата, колкото и инатливо да е детето. Нищо не ти пречи за свое спокойствие и за негово добро, да се консултираш с детски психолог.

# 13
  • Мнения: 2 005
За мен не е обичайно да си блъска главата, колкото и инатливо да е детето.

Сравнително често срещано е малко дете да си блъска главата.Аз лично познавам такива.С това си действие търсеха внимание от майката.Става въпрос за съвсем нормална семейна среда,да не реши някой,че майката е виновна.Тези периоди отминаха при децата,които познавам,без помощ.Това не значи,че и този случай е такъв.Майката трябва да си прецени,има ли нужда от професионална помощ.

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
нощното будене е хипогликемиика ако няма примерно отит или ринит...

Бихте ли пояснили какво точно означава това?

Общи условия

Активация на акаунт