Моля за вашето мнение!

  • 2 379
  • 40
  •   1
Отговори
Здравейте! Пиша като гост,тъй като хората,за които ще говоря,знаят,че съм редовна тук. Искам да ви питам за мнение,за да видя дали греша  в разсъжденията си и дали съдя твърде субективно.
  Имам приятел от 4 години и почти живеем заедно -т.е. не официално,но той всяка вечер е при мен. Иначе той живее още с техните на принципа - прибира се след работа,душ,да си пооправи каквото има и идва при мен. Въпросът ми се състои в друго обаче... Той има сестра на 17 години,която,за разлика от повечето 17-годишни,които познавам,е едно кротко дете,което само учи,ходи на уроци по пеене и други подобни и си седи вечер в къщи. Родителите му заминаха в командировка за месец и сега майка му настоява той вечер да си е в тях,за да я наглежда. Мен това ме дразни,понеже смятам ,че момиче на 17 години не е малко дете и спокойно може да си я остави сама,тя да си кани например 1-2 приятелки вкъщи отвреме-навреме и така,докато родителите се приберат. ОБАЧЕ НЕ! Трябвало да я наглежда. Разбирам,че родителите се притесняват,но пък на мен ми е страшно нелепо той да е "бавачка" на толкова голямо момиче. Реално погледнато по закон тя на тези години може да се ожени дори (със съгласието на родителите си),а и да работи. Смятам,че те прекаляват с притесненията и особено неприятно ми е,че така ангажират и него. И той смята,че това е ненужно,но просто не иска да се кара с майка си. Аз разбира се не роптая особено,за да не се скараме,но тъй като се дразня,поне реших да споделя тук - да кажете според вас нормално ли е да се дразня,вие как бихте реагирали на мое място? Опитах се да му обясня,че смятам,че подобно отношение на родителите спрямо нея не е добро за нея самата,тя се държи като дете,а е още на 17 години.И те насърчават това поведение. Аз на 17 вече работех и живеех с едно момче и тази ситуация ме учудва.Ходех на почивки с приятели,а тя още ходи с мама и тати!!! Според мен е редно да й дадат малко повече самостоятелност... Той даже ми е предлагал да я взимаме с нашата компания по баровете и заведенията,че да свикне и тя и да започне да излиза,а не само в тях да си стои... Как обаче "да порастне детето" ,като майка й се притеснява да я остави вечер сама в къщи....??? За мен е неприемливо. Това е прекалена загриженост от типа "толкова е тежко орловото крило,че малкото не може да порасне". Е,а вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 1 844
мисля,че си права донякъде в разсъжденията си,но определено нямаш право да им се месиш в отношенията родител-дете.
иначе е истина-на 17 човек трябва да има известна самостоятелност,да има свой си живот,да не е хванат вечно за полата на мама.
в ситуацията обаче няма какво да направиш,трай си и това е.то синът им нищо не иска да им каже,та ти ли ще им се месиш?недей,ти ще излезеш крива.
може просто вечер,докато той "наглежда"сестра си,да ходиш ти в у тях,така хем ще сте заедно,хем родителите ще са спокойни,хем можеш да поговориш с момичето и да видиш аджеба толкова ли е заблудено или се променя като ги няма мама и тате. Peace

# 2
  • Мнения: 1 168
Според мен си доста субектияна.
По принцип си права, но едно "дете" което е било толкова гледано до сега, оставено само за цял месец... ми притесняват се хората.
Защо не отидете и двамата, а тя да си покани приятели/ки, заведете я на дискотека с вас някоя вечер.
Щом се притесняват родителите, ти и да недоволстваш, най-много да излезеш лошата. По-добре да започне постепено да се отраква и то когато те са си в къщи и си носят отговорност, а не така изведнъж.
Фактическите години не означават, че един човек и на акъл е на толкова ...

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 23:18 от irina_vas

# 3
  • Мнения: 239
........
Фактическите години не означават, че един човек и на акъл е на толкова ...

 Точно така. Тя и на 20 може да е,ама... Не съди по другите 17-годишни,всички знаем,че времената бързо се променят и те живеят доста бурен живот,но при някой не е така...

# 4
  • София
  • Мнения: 7 984
Мисля, че не си права да съдиш или да нищиш отношенията в семейството на твоя приятел. Това са негови лични дела и ангажименти, преценка на родителите му, които не те касаят. В случая нямаш право на глас.

# 5
  • Мнения: 103
Аз на твое място бих отишла в тях да живея.Или може да излизате вечер и после да спите в тях, така и техните ще са доволни, не е нужно по цял ден и нощ да сте при нея. Или една вечер у вас, една в тях, едва ли и техните мислят, че тя ще е закачена с безопасна игла за вас през цялото време.

# 6
  • Мнения: 269
И на 20, и на 25, ина 35 години да е ...... родителите винаги се притесняват.

може просто вечер,докато той "наглежда"сестра си,да ходиш ти в у тях,така хем ще сте заедно,хем родителите ще са спокойни,хем можеш да поговориш с момичето и да видиш аджеба толкова ли е заблудено или се променя като ги няма мама и тате. Peace

Мисля, че предложението на desinkata_85 е много разумно. Аз така бих постъпила.

П.П. Пък и ще наглеждам "моя", защото сетричката може да реши да си покани приятелки и ...........

# 7
  • Мнения: 239
Представяш ли си,някакви засукани съученички на по 17-18 години Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 844
 Whistlingухухухуо недейте стряскайте авторката,че тя ще вземе да наглежда сестрата,а гаджето ще прати на заточение..

# 9
  • Мнения: 2 111
Аз не разбирам защо не отидеш наистина ти в тях за този един месец. Иначе и аз бих те посъветвала да не се месиш в решението на родителите му, защото ако отсега започнеш да заставаш между приятеля си и семейството му, рискуваш никога да не заживеете заедно "официално". В крайна сметка - това е само един месец.

# 10
На този етап не ми е удобно да ида в тях. Мога най-много за 1 път... Аз уча сега до късно и ми предстои важен изпит за сертификат,а той иначе като си е в тях си ляга по-рано,към 11 часа и не върви аз да не си легна с него,а да си уча... А при мен по принцип идва и по-късно,когато се налага,изпива например по някоя бира с приятели и после идва към 12...А и ако съм в тях трябва да стана в 5.30 с него,което е немислимо като уча до един поне...
  Аз не им се меся,не бих дори намекнала на майка му... После ще съм по-черна и от дявола... А сестричката е готина,но наистина е много сдухано момичето Sad

# 11
  • Мнения: 552
И защо да е сдухано момичето?Защото не е като повечето на 17 ли,които в повечето случаи приличат на 25-30 годишни жени и са натрупали подобен "житейски" стаж.
Ти щом имаш да си учиш ,защо пък гаджето да не ходи да наглежда сестра си/ако не му е на него проблем де/.Така тъкмо ти ще си учиш,а той ще се наспива.
А родителите винаги ще са загрижени за децата си и така трябва да е.

# 12
  • Мнения: 54
Аз съм на 20 и родителите ми още се притесняват да ме оставят само през нощите т.е. като ходят насам-натам искат или приятеля ми да спи у нас или приятелка. Simple Smile Мисля си, че е нормално, разбира се, че като няма кой да дойде, пак си заминават, но им е притеснено, пък и приятелят ми винаги е готов да идва.  Laughing

Остани някой път ти да спиш у тях, друг път да си викне приятелка, вземете я с вас на заведение и после да спите у вас /ако живееш сама/ и не забравяй, че тя винаги ще си му е сестра и не се настройвай срещу нея заради това. А и не виждам лошо да останеш да спиш в тях и след като той тръгне за работа и да се сприятелите със сестра му, все пак един ден може и да сте роднини, ако клоните вече натам.

# 13
  • Мнения: 4 380
Никакъв проблем не виждам. Като ги няма, пренасяй се ти у тях да нощуваш!

# 14
  • Мнения: 0
На 17 и аз си мислех, че съм много голяма и самостоятелна. Даже убедих нашите (а те не са глупави или непукисти) и живях сама, със сестра ми, един срок. Добри момичета бяхме, никакви сериозни изцепки, но въпреки това на края на срока се обадиха от училище, че съм пред изключване от елитната ми гимназия. Нашите светкавично се прибраха. Просто говорехме много, отбиваха се приятели, лягахме късно, успивах се за училище, после не ми се ходеше, и се забатачих. А като се сетя за наивността си от тези години с моретата, автостопа, купоните.... бррр. Късмет, че не съм се забъркала в сериозни неприятности.

Ако сега имам дете на 17 хич няма да я оставя сама или без надзор. И на море няма да я пусна сама. Прави са родителите и остави момичето да си е сдухано. Има време да е много отракана по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт