бавен пулс

  • 40 673
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 309
Здравейте на всички! При кръвно 100/65 и 110/70 какъв пулс е нормален? От скоро забелязах че пулса ми е доста забавен 55 удара в минута, даже снощи ми беше под 50  Sad . Незнам дали и преди е било така, не съм обръщала внимание, но отскоро като забелязах и започнах да си внушавам разни работи. Дали има място за притеснение според Вас?

# 1
  • Мнения: 25 449
А като се притесни, не ти ли се вдигна пулсът?  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 309
На всеки нормален човек като се притесни му се покачва пулса  Wink На теб как ти е Как Сийке?

# 3
  • Мнения: 7 723
Моя е 76...нормално ли е? Tired

# 4
  • Мнения: 25 449
На всеки нормален човек като се притесни му се покачва пулса  Wink На теб как ти е Как Сийке?

Понятие си нямам. Предпочитам други начини за забавление, отколкото да си меря пулса.  Laughing
Но за твой хатър попитах Гугъл, който каза следното:

Всеки човек се ражда със свойствен за вида и пола му пулс, който запазва през целия си живот. Променят се само честотата на ударите и някои други характеристики. Така например, при новороденото пулсът е 140 удара в минута, но в продължение на година се забавя до 130. След още една година той е 100 удара в минута. При деца от 3 до 7 години е 95, от 8 до 14 - 80. В преклонна възраст пулсът се забавя до 65 удара. При болните достига 120, а малко преди да настъпи смъртта нараства до 160.

По пулса също така може да се определи какъв тип е даденият човек. Ако пулсът е слаб, нередовен, вълнообразен, над 83 удара в минута и е с ритъма на пълзяща змия, човекът е меланхолик, слаб, с неустойчив тип нервна система. Обидчив и склонен към истерия.

Слаб, редовен пулс, под 67 удара в минута, с ритъм на движението на плаващ лебед показва, че човекът е флегматик. Силен, с устойчив тип нервна система, но е със забавени реакции. Този тип хора дълго мислят, преди да действат. Но ако предприемат нещо, довеждат го до край.

Силен, активен, редовен пулс, 68 - 75 удара в минута, с ритъм на бягащ кон са белег, че човекът е сангвиник. Той е с устойчив тип нервна система. С жив и весел нрав, издържа на стресови ситуации. Изпълнява прекрасно задачи, които изискван внимание и контрол, но понякога не реагира по подходящ начин в екстремални ситуации. Не успява навреме да вземе вярното решение.

Много активен, силен пулс, 76 - 83 удара в минута, с ритъма на подскоците на жаба показва, че човекът е холерик. Той издържа на големи емоционални натоварвания, добре се държи в екстремални ситуации. Но тъй като е с неустойчив тип нервна система, при продължително претоварване често се срива. Лесно се гневи.


Така че, ще те разочаровам. Няма да се мре скоро, нямаааа...  Laughing

# 5
  • Мнения: 7 723
.....Силен, активен, редовен пулс, 68 - 75 удара в минута, с ритъм на бягащ кон са белег, че човекът е сангвиник. Той е с устойчив тип нервна система. С жив и весел нрав, издържа на стресови ситуации. Изпълнява прекрасно задачи, които изискван внимание и контрол, но понякога не реагира по подходящ начин в екстремални ситуации. Не успява навреме да вземе вярното решение.
.....
Како Сийке, по- подробен хороскоп никой не ми беше правил. Чест и почитания  newsm20

# 6
  • Мнения: 25 449
Како Сийке, по- подробен хороскоп никой не ми беше правил. Чест и почитания  newsm20

Аууу, не съм аз, бе!
Забравила съм да посоча източника: http://health.actualno.com/news_83878.html

# 7
  • София
  • Мнения: 708
Здравейте на всички! При кръвно 100/65 и 110/70 какъв пулс е нормален? От скоро забелязах че пулса ми е доста забавен 55 удара в минута, даже снощи ми беше под 50  Sad . Незнам дали и преди е било така, не съм обръщала внимание, но отскоро като забелязах и започнах да си внушавам разни работи. Дали има място за притеснение според Вас?

Спортистка ли си?

# 8
  • София
  • Мнения: 486
Пусни си изследване на TSH, един от признаците за хипофункция на щитовидната жлеза е бавен пулс.

# 9
  • Мнения: 8 769
Геринце, според източника на Как'Сийка явно си наближила преклонната възраст...Даже си и над нея Crazy
Аз нямам и най-малка идея колко ми е пулса, но Как'Сийка ми е улучила типа нервна система! Значи е горе-долу толкова (ако гледам обратния път).

# 10
  • Мнения: 1 309
Благодаря Хриси  Hug

# 11
  • Мнения: 103
А пулс 40-45 нормално ли е?

# 12
  • Мнения: 132
Пулсът отразява дейността на сърцето.
Пулса е колебанията на еластичните артериални стени,синхронни със сърдечната дейност.
Пулсовата честота може да търпи колебания под въздействието на различни фактори :възраст,телесна температура,усилена физическа работа,емоции.
Честотата на пулса е броя на пулсовите удари в една минута.

Нормалната честота на пулса при ВЪЗРАСТНИ е от  60 до 80 удъра  в минута.

При жените честота на пулса е с 7-8 в мин по -голяма от тази на мъжа на същата възраст и при еднакви условия.
Забавянето на сърдечната дейност под 60 удъра в мин. се нарича брадикардия.
Може да е физиологично при сън,или да е болестно явление.


 Чудя  се как някои хора все си позволяват да се присмеят на въпросите.
Нямат си работа ли ?
 Или си мислят че на тях не може да им се случи нищо такова.


Най- добре отидете на лекар .
Както по- горе са ви писали ,  един от симптомите при хипофункция на щитовидната жлеза е забавянето на сърдечната дейност .

# 13
  • Мнения: 1 309
sevi_nil благодаря. Наистина е неприятно да четеш несериозните коментари в този форум. На който му е смешно да чете и пише другаде. Ще отида на лекар, но просто исках да попитам за мнение от други, на които им се е случвало нещо подобно. Имам в къщи кростренажор и си тренирах тази сутрин около 25 мин. тогава ми се ускори пулса до 65 удара и след 15 мин пак си беше около 53. Но да не занимавам повече хората на които им е забавно и смешно, ще потърся мед. помощ. Приятен ден!

# 14
  • Мнения: 8 769
Но да не занимавам повече хората на които им е забавно и смешно, ще потърся мед. помощ. Приятен ден!
Това, в същност е трябвало да направиш още преди да пуснеш темата.
Освен това, тук не видях лоши чувства към теб!  Hug

П.С. Аз пък се чудя на хора, които търсят здравна помощ по форумите, а не при специалистите....

Общи условия

Активация на акаунт