потене помогнете

  • 2 790
  • 17
  •   1
Отговори
  • до реката
  • Мнения: 295
 От известно време можеби от 1г.2г. се потя доста.пот мишници .крака.ръце. моля посъветваите ме .

# 1
  • Мнения: 146
виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406451.0 ,но ако наистина проблема е много сериозен,ще се наложи да си направиш процедури с ботокс!!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 752
Вземи си от аптеката Одорекс.

# 3
  • Мнения: 55
Вземи си OdorEx -7 лева е флакона и е много ефикасен. Мисля дори да пиша референция на производителя. Аз бях отчаяна преди да го ползвам. Зиме лете, под мишниците ми огромни мокри петна. Дори се съобразявах какви дрехи да нося. Беше ме срам. Ужасно е. Слагала съм дори дамски превръзки на блузите за да не илезе потта на дрехата. Потеха ми се и ръцете, от този препарат спряха.
Търсих и причина за потта при лекар ендокринолог. Всичко ми е ОК и нямам болестна причина да се потя толкова много. Лекаря ми каза, че това се срещало често при слабите хора защото не може да компенсира тялото разликите между телесната и ваншната температура, което ми се стори пълна лудост. Ползвам OdorEx от половин година и вече изобщо не се притеснявам да нося всякакви материи  Peace

# 4
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Отиди на ендокринолог. Може да имаш пролеми със щитовидната жлеза.

# 5
  • Мнения: 17 546
Ако винаги си била така - да, но ти пишеш, че е така "от известно време". И моят съвет е ендокринолог! Peace

# 6
  • до реката
  • Мнения: 295
Благодаря на всички за съветите. но нищо не помага взела съм си Одорекс но и тои не помага.Преди известно време ходих на ендокриолог и ми откриха начален стадий на гуша исписаха едни хапченца за нервите и това е.Смисъл такъв че потенето не намаля. Thinking

# 7
  • Мнения: 55
Ако винаги си била така - да, но ти пишеш, че е така "от известно време". И моят съвет е ендокринолог! Peace
Не е задължително и аз имам проблема от 1-2 години, откакто ми е по стресираща длъжността  Peace Но щитовидната ми е ОК. Скапия е с половин щитовидна жлеза и не се поти грам.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 23:20 от kutinski3

# 8
  • Мнения: 17 546
Значи не е правилно лечението! Искай подробни изследвания на хормоните на щитовидната жлеза и ехография. Н есе знае как са се развили нещата. Само с гледане с очи, за такова нещо диагноза не се поставя.
Другият вариант е нарушение във вегетативната нервна система.

Не е само от стресираща длъжност, kutinski3. Може стресът да е отключил проблем с щитовидната жлеза или другото, което споменах.  Стресът, освен това, е сериозен проблем, на който до скоро не се обръщаше внимание и е причина за доста болести.

# 9
  • Мнения: 55
Е ти как го ползваш тоя одорех ,аз  го ползвах 2 седмици всяка вечер дори и през деня се пръсках с него докато усетих ефекта . Това с 3 те пръскания може и да помогне на човек с нормално потоотделяне . Laughing

# 10
  • Мнения: 55

Заради друг проблем хормоните ми са изследвани обстойно и щитовидната също , но забелязвам, че когато пуша повечко и пия кафе ми стават студени ръцете и подмишниците ми си изпотяват повече. Ако не пуша почти не се потя . Май ендокринологоа спомена нещо за кръвообращението и слабостта. newsm78

# 11
  • до реката
  • Мнения: 295
Първо се извинявам че пиша бавно и с грешки.     Joy Правих ами такива  изследвания хормоните засега са в норма. Не било вродено а придобито.И за това така с леки билкови хапчета който аз спрях да пия защото ставам прекалено спокойна .Пък и ме е страх да не привикна много с тях. Joy

# 12
  • Мнения: 55
Сподели на лични какви са хаповете  Laughing Истината е, че всичко е на психо основа, даже когато си притеснявам, че ще си изпотя  и ще излезе на блузата,   започвам да теча. В началото се потях постоянно в присъствието на скъпия. Вълнувах се прекалено много. Като момиче бях стеснителна и като ме хванат натясно или ако ме питат нещо а аз не съм подготвена си изчервявах като домат. После дойде работата, каляването на нервите , срещата с множество хора и публичността. Преодолях изчервяването, но пък се появи изпотяването. Sad

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 23:26 от kutinski3

# 13
  • до реката
  • Мнения: 295
Доло горе и при мен е същото.

# 14
  • Мнения: 17 546
Преодолях изчервяването, но пък се появи изпотяването. Sad
Едното е заместило другото, за жалост. Но първопричината и за двете изглежда една.

Общи условия

Активация на акаунт